Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

uncontrollable написа:Доста кандидати изпратиха документите си с БГ пощи и не са имали проблем. От личен опит с DHL, аз съм на мнение, че не оправдават високите цени, които имат на куриерските си услуги и не са най-сигурните. Може да проверите също Aramex (с тях пращах документи до имиграционните и нямах никакви проблеми), InTime, Interlogistica и TNT (тези последните са в ценовия клас на DHL).

Успех.
nayden_ov написа:Здравейте отново от мен. Благодаря много за отговора относно плащането. Мислех си, че това ще ми е последния въпрос, имам още едно колебание - изпращането на документите до Канада. Проверих в DHL, на които им имам най-много доверие. Проверих и в Български пощи където излиза значително по-евтино. Някои пращал ли е с БГ пощи? Заслужавали си да рискувам?

Благодаря, ви!
Ние пратихме с бг пощи с опция за проследяване на пратката и инфо, че е приета.
Цената е в пъти по-ниска от всички куриери, а услугата е на същото ниво, както и куриерската.
Едноствено времето за доставка е малко по-дълго, но в случая това не мисля, че е проблем.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от bengazi »

това е чудесно инфо, но на мен ми казаха че тази опция за проследяване я няма
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
ianavalkovavasileva
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 6:37 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от ianavalkovavasileva »

Здравейте! Ние изпратихме нашия пакет с документи през март. Досега ни вест ни кост! Някой би ли ме посъветвал как да разбера дали са ги получили. Изпратихме ги със Спиди. Проследих пратката и видях, че са доставени на адреса,ама как да съм сигурна,че е така. Дали ще ни изпратят някаква информация,че са ги получили ? Надявам се,че кореспондират с нас по е-майл , а не по пощата- ако някой може да помогне с информация ще съм благодарна!
nicky119
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 4:10 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от nicky119 »

Здравейте!
Ние сме в очакване на резултати от TCFQ и подготвяме документи. Четейки, форума и документите за попълване се сблъсквам с важни детайли.

Трябва ли да се легализират преводите на документите или е достатъчно да са преведени от заклет преводач?

Съответно необходим ли ми е правоъгълен печат на удостоверенията издадени от общината?

За заверката в МОН, моля потвърдете - носите оригиналите и нотариално заверени копия на дипломите(висше и средно), попълвате заявление и след определения срок(5 дни) си ги получавате обратно. Възможно ли е мъжа ми да занесе моите и/или да ги вземе?

За бележката за осигуряването от НАП - Възможно ли е отново единия съпруг да представя другия?

Благодаря предварително, нещата(подготовката на документите) ми изглеждаха много ясни, а сега започнах да си задавам всякакви въпроси :)
DCS 05.2014
AR 09.2014
доп.документи 06.2015/07.2015
CSQ 10.2015
Получени в Сидни - 11.2015
Баркодове - 01.2016
Покана за медицински - 05.2016
Покани за визи - 08.2016
Визи - 09.2016
Полет - 03.2017
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от sofia_shi82 »

НЕ се прави легализация на преводите.
От общината си искарваш дибликати на удост. за раждане и за брак за ЧУЖБИНА - с правоъгълен печат.
За справката от НАП не е проблем единия от съпрузите да заяви двете справки и да ги получи. НО ако заявиш удостоверение за липса на задължения - всеки от двамата си ПОЛУЧАВА ЛИЧНО удостоверението.
За МОН да пише някой , който си е носил лично дипломите в МОН. Нас ни представляваше фирма за преводи и легализация.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

nicky119 написа:Здравейте!

За заверката в МОН, моля потвърдете - носите оригиналите и нотариално заверени копия на дипломите(висше и средно), попълвате заявление и след определения срок(5 дни) си ги получавате обратно. Възможно ли е мъжа ми да занесе моите и/или да ги вземе?
Да, в МОН се носят нотариално заверени дипломите + приложенията заедно с оригиналите (за да сверят заверениете копия). Оригиналите връщат веднага.
За да може съпругът ти да подаде и твоите дипломи, ще му искат нот. пълномощно.
Обаче ако подадете заедно, вземането на документите може да е само от съпруга ти.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

В какъв ред подреждате документите? :?:
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Dahila »

Аз лично по реда, по който бяха написани в чеклиста, мисля че там така си и пишеше, но едва ли е чак такава драма ако не са така :)
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Dahila написа:Аз лично по реда, по който бяха написани в чеклиста, мисля че там така си и пишеше, но едва ли е чак такава драма ако не са така :)
И аз така мислех,но чух противоречиви мнения,затова се застраховам с питане и тук :!:
Благодаря!
nicky119
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 4:10 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от nicky119 »

sofia_shi82, за какво ми е удостоверение за липса на задължения? Или го коментираш по принцип? Доколкото съм се ориентирала като справка ни трябва само тази по ЕГН от НАП. Мъжът ми обаче изнамери отнякъде: Удостоверение за платени данъци и осигуровки. (според някой си чл. от съотв. кодекс)
Смятам, че за процедурата не ми трябва нито едно от двете удостоверения по-горе. Някой против? :)

Благодаря за подробностите относно подаването в МОН, Feel_free. Ще ни спестиш една разходка.

Ще се включа и аз с мнение относно подреждането, като "опитен" кандидат. Според мен документите трябва да се подредят по реда в списъка. В инструкциите за попълването му се иска всички документи да са подредени по този начин. Дали да са в папка, с отделни джобове, номерация и т. н. - не знам. За мен все още това звучи малко прекалено, но няма да се учудя ако накрая и аз направя нещо подобно. Дали е фатално, ако не са били? Не ми се вярва. Но, знае ли човек?

Някой може ли да даде линк, с изисквания за снимките. Как ще ги слагате- кламер, лепило, насипно? Имам спомен, че съм чела някъде, че за първия документ е нужна просто снимка. Паспортна снимка от фотото, но ми се иска да го видя черно на бяло.

До 14 Април подадени 836 молби. http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... dures.html Предлагам да действаме бързо :)
DCS 05.2014
AR 09.2014
доп.документи 06.2015/07.2015
CSQ 10.2015
Получени в Сидни - 11.2015
Баркодове - 01.2016
Покана за медицински - 05.2016
Покани за визи - 08.2016
Визи - 09.2016
Полет - 03.2017
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Здравейте ОТНОВО и Христос Воскресе! С пожелания за повече възможности да сме заедно със семействата си на тези светли празници! :beers:
Сега конкретно- най-после сме готови,документите стриктно подредени,номерирани,джобирани :) Но се чудим как е по-сигурно да платим- с чек или с кредитна карта на ОББ? Четох из един канадски форум,че имало опасност да ни спрат плащането с кредитна карта,ако банката има определени рестрикции. Питахме в ОББ-нямали такива.. Та вие какво ще ни посъветвате? И има ли плащали с ОББ между вас?
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от bengazi »

на мен ми дръпнаха първата такса от кр. карта на 01/04/2014г. и беше с 3d сигурност, та аз не мисля че ще има проблем
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от sofia_shi82 »

nicky119 написа:sofia_shi82, за какво ми е удостоверение за липса на задължения? Или го коментираш по принцип? Доколкото съм се ориентирала като справка ни трябва само тази по ЕГН от НАП. Мъжът ми обаче изнамери отнякъде: Удостоверение за платени данъци и осигуровки. (според някой си чл. от съотв. кодекс)
Смятам, че за процедурата не ми трябва нито едно от двете удостоверения по-горе. Някой против? :)
До колкото знам не се иска удостоверение за липса на задължения. Говоря по принцип. НО когато ние правихме нашия пакет с първите документи жената , която ни помагаше в подготовката на документите каза ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ да си ги извадим. После и на интервюто носихме, подадохме ги със справката от НАП. Не ни е питала : Това за какво е като не се изисква. Ваша воля. Само споменавам от личен опит какво сме пращали ние.
Късмет
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

sofia_shi82 написа:
nicky119 написа:sofia_shi82, за какво ми е удостоверение за липса на задължения? Или го коментираш по принцип? Доколкото съм се ориентирала като справка ни трябва само тази по ЕГН от НАП. Мъжът ми обаче изнамери отнякъде: Удостоверение за платени данъци и осигуровки. (според някой си чл. от съотв. кодекс)
Смятам, че за процедурата не ми трябва нито едно от двете удостоверения по-горе. Някой против? :)
До колкото знам не се иска удостоверение за липса на задължения. Говоря по принцип. НО когато ние правихме нашия пакет с първите документи жената , която ни помагаше в подготовката на документите каза ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ да си ги извадим. После и на интервюто носихме, подадохме ги със справката от НАП. Не ни е питала : Това за какво е като не се изисква. Ваша воля. Само споменавам от личен опит какво сме пращали ние.
Късмет
Здравейте,
тъй като сме все още в процес на приготвяне на първоначалните документи, имам следното питане към всички във форума:
Освен дипломите от средно и висше, които трябва и да се легализират, останалите - трудови книжки, справка от НАП за осигурителен стаж, трудови договори, препоръки, актове за раждане, курсове и т.н. трябва ли и те всички да бъдат и легализирани?
В допълнение - относно справката от НАП, ние я взехме и за двамата но се оказа че по 5-6 страници за всеки. От НАП, една много отзивчива госпожа от Деловодството, ни препоръча да ни издаде отделно само по една страница за всеки от нас, на която пише съответната фирма, датата на подписване на трудовия договор, дали има доп.споразумение и кога, дата на прекратяване, и съответния код! Въпросът ми е дали това е достатъчно да се преведе , или задължително трябва осигурителния ста, които е няколко страници, със всеки месец записан вътре?
Благодаря предварително!
Поздрави,
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Иии пратихме документите! С БГ пощи,излезе около 50 лв.До седмица щели да пристигнат.
Много се нервирахме в последния момент и забравихме да преснимаме всички документи,които пратихме...ще ги вадим пак като му дойде времето да ги показваме отново...
Успех на нас и на всички!
Последно промяна от Alessa на Сря Апр 23, 2014 3:47 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор