Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Icoman »

DanyMir написа:Нещо съвсем се обърках :(
Каква точно е последователността, която трябва да се спази за дипломите?
1.Копиране(трябва ли абсолютно всичко да се копира, имам в предвид и хорариума)
2.Заверка при нотариус
3.Заверка от учебното заведение, от което е издадена дипломата
4.Заверка в МОН - апостил
Моля да ме извините, но информацията е наистина много.В официалният им сайт пише, че трябва да се завери или от нотариус или от издателя на документа, но от всичко прочетено ...........?????

1. Копие на дипломата. Абсолютно всичко. Включително и хорариум. Ако не го изпратите рискувате да Ви поискат допълнително Академична справка, което ще забави процедурата Ви.
2. Нотариална заверка на това копие.
3. Нотариално завереното копие се носи в Министерството и се слага Апостил.
4. Следва превод, с печат от преводаческата агенция. Него изпращате с документите.
От учебното заведение не Ви трябва нищо, стига всичко с дипломите Ви да е ОК.
Описвам Ви как ние сме процедирали. Не вярвам да са се променили нещата. Един съвет -не забравяйте да си правите копия на всички документи, които изпращате :).
Успех в процедурата!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от DanyMir »

Безкрайно много благодаря!!!
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от DanyMir »

Здравейте!!!
Имам нужда от малко помощ:
Къде мога да намеря актуална към момента таблица с точки.В официалния им сайт не успях да отрикия нищо, а последното най-актуално, на което попаднах е това http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 5%D0%BA%29 с последна редакция от 07.01.2014г.
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от DanyMir »

А ето и нещо по-актулно, но не знам дали е последното най-актуално :)
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm
Това е от дата 01.01.2015г.
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от harimaska »

Здравейте, аз мисля, че това е най-актуалното...

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от agent Ozo »

harimaska написа:Здравейте, аз мисля, че това е най-актуалното...

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
Постнатото от теб е част от правилника, постнат DanyMir, но представен в табличен вид. От една стран по-прегледно и сякаш по-разбираемо, но от друга не толкова подробно както в самия правилник т.е. информацията е непълна.
Затова препоръчвам да се чете първоизточника - Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants étrangers т.е. постнатото от DanyMir. Още повече, че този документ има значението на официален документ (посочено в горния десен ъгъл - Ce document a valeur officielle), докато GRILLE SYNTHÈSE DES FACTEURS ET CRITÈRES APPLICABLES À LA SÉLECTION DES TRAVAILLEURS QUALIFIÉS не е официален документ, а е помощно средство за онагледяване и разбиране на нормативния документ - Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants étrangers
А актуалността се определя от датата, посочена в самия документ. В правилника е посочено À jour au 1er janvier 2015, а в таблицата в pdf-файла е записано Règlement du 30 décembre 2014.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от DanyMir »

Хайде поредният въпрос:
Инженер магистър с пет годишен курс на обучение на колко точки отговаря?Първи, втори или трети цикъл?Специалността е компютърни системи и технологии и професионална кфалификация инженер по компютърна техника.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Icoman »

DanyMir написа:Хайде поредният въпрос:
Инженер магистър с пет годишен курс на обучение на колко точки отговаря?Първи, втори или трети цикъл?Специалността е компютърни системи и технологии и професионална кфалификация инженер по компютърна техника.
Много относително. Почти никога не дават 12 точки за магистър, независимо колко и какво си учил. Може би само за най-търсените специалности. Аз (водещ кандидат) получих 10 точки за магистърска степен. Така, че по-добре си сметни точките по-песимистичния вариант.
Успех :)!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

Защо да е относително? Поне във варианта, актуален към момента за първи цикъл се дават 10 точки, за втори - 12 точки, а за трети - 14. Магистратурата си е втори.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
meriander
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 2:31 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от meriander »

Здравейте,
Тъй като направих дубликати на актовете за раждане на 30,07,2014 и заверени копия на дипломи за средно и висше образование и сега се чудя има ли срок на давност , примерно да са изкарани 6 или 2 месеца преди да ги изпратим. Трябва ли да ги вадя отново или тези мога да изпратя след 01.04.2015 ?
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Dahila »

meriander,
Нямат давност и няма проблем, това не са документи, които търпят промяна. Аз също си бях приготвила дипломите половин година преди да пратим.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Привет, привет!
Честито на всички, които се класираха през миналата година. Ние не успяхме заради глупава грешка от страна на банката, ноо късмет...
Решихме да опитаме и тази година, но докато чакаме има промяна в работата на мъжа ми(аз съм водещия кандидат). Та той в момента е на изпитателен срок и не може да вземе атестация от новата месторабота. Какво предлагате да се направи?
Благодаря!
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от MilenaNaydenova »

Здравейте,
С мъжът ми вече събираме документите и до скоро бяхме с идеята аз да съм водещия кандидат тъй като съм много добре с френския. Обаче сега като следя точките, които дават от професиите, май ще получа 0. Аз съм учителка по БЕЛ и френски език, т.е. едва ли ще имам шанс за реализация там. Докато мъжът ми е инженер пожарна безопасност и защита на населението и има повече стаж от мен. Не е ли по-добре той да е водещият? Той с френския е ниво В1, но с малко помощ от мен ще стигне В2, притеснява го говоренето най-вече, а доколкото знам това пък това гледат най много.
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

MilenaNaydenova написа:Здравейте,
С мъжът ми вече събираме документите и до скоро бяхме с идеята аз да съм водещия кандидат тъй като съм много добре с френския. Обаче сега като следя точките, които дават от професиите, май ще получа 0. Аз съм учителка по БЕЛ и френски език, т.е. едва ли ще имам шанс за реализация там. Докато мъжът ми е инженер пожарна безопасност и защита на населението и има повече стаж от мен. Не е ли по-добре той да е водещият? Той с френския е ниво В1, но с малко помощ от мен ще стигне В2, притеснява го говоренето най-вече, а доколкото знам това пък това гледат най много.
Здравейте!
Според мен първо трябва да си сметнете точките (ако не сте го направили вече) и в двата варианта и така ще прецените кой да е водещият кандидат. За добро ниво на френски може да съберете доста точки. Аз също получавам 0 т. за професия, но ще съм водещ кандидат, защото събирам повече точки за езици. Предполагам, че за Вас няма да е проблем да изкарате В2/С1 ниво на сертификата.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
MilenaNaydenova
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 1:54 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от MilenaNaydenova »

Привет отново,
Имам няколко въпроса този път.
1 - Дипломите от средното образование са ни заверени от учебното заведение и според това, което пише на сайта им не е нужно да се заверяват и от нотариус, нали? Този въпрос сигурно се повтаря, но чета основно какво пише в официалния сайт. Там няма никакво изискване за апостил или легализация, защо е нужно да се прави?
2 - Фишовете трябва да са преведени нали?
3 - Дават ли се точки и за средно?
4 - Мъжът ми има академична справка, актуална. Може ли да изпратим нея, въпреки че вече има издадена диплома?

Благодаря предварително за отговорите.
Публикувай отговор