Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

Здравейте,
искам да Ви попитам от изпита ΙELTS - най-много точки се дават /по 2/ за listening i speaking, а те респективно съответстат на 8 минимум бал от изпита! Правилно ли съм разбрал?
Благодаря
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от sofia_shi82 »

veme написа:Здравейте,
искам да Ви попитам от изпита ΙELTS - най-много точки се дават /по 2/ за listening i speaking, а те респективно съответстат на 8 минимум бал от изпита! Правилно ли съм разбрал?
Благодаря
Кой да ги дава тези точки? IELTS е в 4 модула и резултата е в точки а не в нива като TCFQ. Максимумът е 9 и оценката, която получиш в сертификата се приравнява по точките в процедурата.
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

sofia_shi82 написа:
veme написа:Здравейте,
искам да Ви попитам от изпита ΙELTS - най-много точки се дават /по 2/ за listening i speaking, а те респективно съответстат на 8 минимум бал от изпита! Правилно ли съм разбрал?
Благодаря
Кой да ги дава тези точки? IELTS е в 4 модула и резултата е в точки а не в нива като TCFQ. Максимумът е 9 и оценката, която получиш в сертификата се приравнява по точките в процедурата.
Здравейте,
да неправилно съм се изразил - имам в предвид за приравняването - по точковата система от списъка им с документи, за това и питам дали това съответствие правилно съм го разбрал - т.е. за кои модули от 4-те дават максимум, и как отговарят на бала от изпита!
Поздрави,
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от spaneva »

По-долу можеш да видиш точките , а за разликата в нивата (CBL и IELTS) е обяснена много добре ето тук: http://www.ieltsessentials.com/results/ ... anada.aspx
4.2 Anglais a) interaction orale

Maximum = 6 - compréhension orale:

niveaux 1 à 4 - 0
niveaux 5 à 8 - 1
niveaux 9 à 12 - 2

- production orale:

niveaux 1 à 4 - 0
niveaux 5 à 8 - 1
niveaux 9 à 12 - 2

b) interaction écrite

- compréhension écrite:

niveaux 1 à 4 - 0
niveaux 5 à 8 - 1
niveaux 9 à 12 - 1

- production écrite:

niveaux 1 à 4 - 0
niveaux 5 à 8 - 1
niveaux 9 à 12 - 1
petar.chavdarov
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Яну 23, 2014 1:21 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от petar.chavdarov »

Здравейте
моята специалност е "Транспортна техника и технологии" /Колеж/- професионална квалификация - механик
ще може ли някой да ме ориентира по коя професия от Списък на областите на обучение се приравнява
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c" ... aining.pdf
Благодаря предварително.
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Лоши новини :(
http://www.immigrantquebec.com/immigrat ... -atteints/"

Това означава ли,че щом нямаме акюзе досега (пратихме април), няма и да получим?
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от vlaleva »

Според мен,не означава.Гледа се кога сте изпратили документите.Това,че те не могат да смогнат да ги обработят в някакви разумни срокове,си е техен проблем(донякъде е и ваш,защото вие сте тези,които чакат).За съжаление,докато не получите акюзе най-вероятно ще сте на тръни.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
NickyM
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 3:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от NickyM »

Здравейте,


някой може ли да помогне и да вдигне завесата на плащането със сертифициран чек за първия пакет документи за Квебек.


Предварително Ви Благодаря.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от vlaleva »

NickyM,кое точно те интересува?Отиваш в една от банките,които издават такива чекове(напр.Централна кооперативна банка),издават ти чек за сумата,която трябва да изпратиш,и изпращаш чека с документите.Не е никак сложно.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
NickyM
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 3:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от NickyM »

Здравей vlaleva,

ами мисля, че отговора ти малко ме успокои.Щом в Централния клон на ЦКБ ще свърша работа това е супер.

Мерси
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Здравейте отново. За съжаление ни върнаха документите- плащането с кредитната карта е било неуспешно,нямам идея защо :(
Сега имам два въпроса-
1) Ако искаме да пратим наново- пращаме всички документи така,както са или вадим всичко наново (справки НАП, атетации и тн)??
2) След като квотата е достигната, има ли изобщо смисъл да подаваме сега?
jennia99
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 12, 2010 12:14 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от jennia99 »

Привет на всички !
След 2 години на пълно мълчание -преди 10 дни получавм мейл с изискавани допулнително няколко неща ,които принципно сме пращали вече и то не веднъж ,а два пъти :) И сега понеже вече сме в САЩ е невъзможно да им пратя атестациите от работодател.Мога да осигуря другите неща(трудови книжки,справка от НОИ и фишове от заплати ) ,но въобще да се захващам ли с обяснения ,че не съм в БГ и т.н и затова не мога да има изпълня на 100 % исканията.
Интересно ми е има ли други ,които не са успели да пратят нещо и въпреки това са извикани на интервю.
Някак не ми се иска да зарежа всичко след толкова чакане ,морални и материални загуби и т.н ;)
DSC- 23.05.2012
Върнат пакет и пратен отново -22.10.2012
AR - 05.02.2013
Доп.документи -09.09.2014
Сертификати по пощата -03.09.2015
До тук -3 г 3м
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от DanyMir »

Привет!!!Съвсем нова съм.Интересува ме мога ли да започна подготовка на документите преди положени изпити за IELTS и TCFQ.Имам в предвид легализация и всичко друго, което е необходимо.Идеята ми е да съкратя максимално времето до момента за подаването на пакета документи за емигриране.
ianavalkovavasileva
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 6:37 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от ianavalkovavasileva »

Ние така направихме! В предвид времето , което се чака сметнах , че ще рискувам и го направих. Вече имаме акюзе и до тук. Друго развитие няма!
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от DanyMir »

Благодаря за отгвора и желая много успех!!!
Публикувай отговор