Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

demococcus написа:
Ralica T. написа:Здравейте, пожелавам на всички една по-добра 2014 г и положително развитие на процеса по осъществяване на общата ни мечта! Включвам се с един въпрос. Някъде, не си спомням къде точно, бях чела, че след последните промени няма да приемат допълнително изпратени документи, без естествено да са били поискани от имиграционните, след изпращане на първия пакет документи. Правилно ли съм разбрала, или.....?
Порових по сайта и по формурярите 10-тина минути, но не видях да има такова уточнение, Ралица. Аз също си спомням че имаше някъде споменато да се избягва, защото удължавало разглеждането, но и това дори не успях да намеря. Дано някой по-зорък от мен се включи :)
А какви документи имате предвид?
Понеже ако искате да изпратите резултати за език (примерно изкарали сте по-високо ниво), според F.A.Q. няма проблеми http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... html#1aout" - точки 10 и 11.

Нещо, което никъде не виждам и аз написано, но на една от информационните сесии, беше даден съвет да НЕ се пращат документи, ако не са изискани.
Както и че е хубаво, ако искаме да добавим сертификат за език, да се направи след като има получено акюзе, респективно и реф. номер за това.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Здравейте!
Въпросът ми е: Мъжът ми има специалност от средното си образование "Монтажник промишлени енергийни съоръжения за високо и ниско напрежение" и смята да започне работа като електротехник на 4 часов работен ден (досега няма стаж като такъв). Аз съм водещ кандидат, но този негов стаж какви точки би ни донесъл (засега смятаме да подаваме документите през Юли, живот и здраве, и късмет)?
Благодаря!
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Ralica T. »

Ами при мен ситуацията е следната. Края на март ми изтича сертификата по английски IELTS, а също така очаквам дете края на март. Така, че не зная дали ще ми се получат нещата да ми дадат точки и по двата фактора. Така или иначе може и да ми отрежат английския, тъй като няма да сме получили акюзе до края на март, ако пратим февруари. Но съм длъжна да пробвам. Та на мен ще ми се наложи да пратя живот и здраве документите на детето.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Sev написа:Здравейте!
Въпросът ми е: Мъжът ми има специалност от средното си образование "Монтажник промишлени енергийни съоръжения за високо и ниско напрежение" и смята да започне работа като електротехник на 4 часов работен ден (досега няма стаж като такъв). Аз съм водещ кандидат, но този негов стаж какви точки би ни донесъл (засега смятаме да подаваме документите през Юли, живот и здраве, и късмет)?
Благодаря!
за трудов стаж на придружаващия НЕ се дават точки по актуалната процедура.
Точките можете да си сметнете от тук http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm"

След като смятате да подавате към Юли, най-вероятно ще хванте новата процедура. А там дали ще се дават точки за стаж, само квебекарите ще кажат.
Последно промяна от Feel_free на Сря Яну 15, 2014 8:52 am, променено общо 1 път.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Ralica T. написа:Ами при мен ситуацията е следната. Края на март ми изтича сертификата по английски IELTS, а също така очаквам дете края на март. Така, че не зная дали ще ми се получат нещата да ми дадат точки и по двата фактора. Така или иначе може и да ми отрежат английския, тъй като няма да сме получили акюзе до края на март, ако пратим февруари. Но съм длъжна да пробвам. Та на мен ще ми се наложи да пратя живот и здраве документите на детето.
аз нещо не можах да ти схвана логиката...
Защо ще ти режат от английския, след като възнамеряваш да пратиш нов сертификат? В предния ми пост, под т. 10 и 11 се обяснява, че приемат сертификати за езика в случай, че не сте пратили такъв и/или сте изкарали по-високо ниво. Логиката за изтеклия сертификат е същия.
За детето със сигурност ще ти дадат точки.
Така че живот и здраве като родиш бебчето, пращай всичко накуп. Мисля си, че до тогава ще ти пратят - я акюзе, я молба да им пратиш IELTS след като изтича.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Ralica T. »

Feel_free написа:
Sev написа:Здравейте!
Въпросът ми е: Мъжът ми има специалност от средното си образование "Монтажник промишлени енергийни съоръжения за високо и ниско напрежение" и смята да започне работа като електротехник на 4 часов работен ден (досега няма стаж като такъв). Аз съм водещ кандидат, но този негов стаж какви точки би ни донесъл (засега смятаме да подаваме документите през Юли, живот и здраве, и късмет)?
Благодаря!
за трудов стаж на придружаващия НЕ се дават точки по актуалната процедура.
Точките можете да си сметнете от тук http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm"
Да, така е, но въпросът е дали изобщо ще му дадат точките за степен на образование, ако дипломата е придобита преди повече от 5 години и няма стаж по специалността, или бъркам....Моят съпруг също има този проблем, има диплома от текстилен техникум, но никога не е практикувал тази професия. И аз се чудя съответно, дали и при това положение ще му дадат 2-те точки по фактор ниво на образование.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Ralica T. написа:
Feel_free написа:
Sev написа:Здравейте!
Въпросът ми е: Мъжът ми има специалност от средното си образование "Монтажник промишлени енергийни съоръжения за високо и ниско напрежение" и смята да започне работа като електротехник на 4 часов работен ден (досега няма стаж като такъв). Аз съм водещ кандидат, но този негов стаж какви точки би ни донесъл (засега смятаме да подаваме документите през Юли, живот и здраве, и късмет)?
Благодаря!
за трудов стаж на придружаващия НЕ се дават точки по актуалната процедура.
Точките можете да си сметнете от тук http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm"
Да, така е, но въпросът е дали изобщо ще му дадат точките за степен на образование, ако дипломата е придобита преди повече от 5 години и няма стаж по специалността, или бъркам....Моят съпруг също има този проблем, има диплома от текстилен техникум, но никога не е практикувал тази професия. И аз се чудя съответно, дали и при това положение ще му дадат 2-те точки по фактор ниво на образование.
За съжаление не би следвало да му дадат точки за "domaine de formation".
Условията са: Le diplôme doit avoir été acquis au cours des cinq années précédant la demande de certificat de sélection du Québec (CSQ). À défaut de répondre à cette exigence, le demandeur doit avoir exercé légalement durant au moins un an, au cours des cinq années précédant la demande de CSQ, une profession directement liée au diplôme obtenu et pour lequel il est évalué.
Тоест ако дипломата е придобита преди повече от 5 години - НЕ се дават точки.
Но могат да бъдат дадени такива, ако човекът има стаж по специалността (която присъства в дипломата) за период от минимум 1 година за последните 5 години (от подаването на CSQ).

До колкото ми е известно точките за "Niveau de scolarité" не се влияят от гореописаното и за тях би трябвало да си получите точките.
Последно промяна от Feel_free на Сря Яну 15, 2014 2:51 pm, променено общо 1 път.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от demococcus »

Feel_free написа: До колкото ми е известно, точките за "Niveau de scolarité" не се влияят от гореописаното и за тях би трябвало да си получите точките.
Да, така е :y:
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Благодаря!
Klaiv
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 1:25 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Klaiv »

Здравейте,

Не можах да открия дали следната, според мен доста важна публикация на сайта на Immigration Quebec е обсъждана тук, затова си позволявам да я постна:

Règles et procédures d'immigration en vigueur depuis le 1er août 2013

1. J’ai présenté une demande d’immigration dans le Programme régulier des travailleurs qualifiés. Comment puis-je savoir si les nouvelles mesures s’appliquent à moi?

Les nouvelles mesures s’appliquent à vous si, en date du 1er août 2013, vous avez reçu de la part du Ministère l’un ou l’autre des documents suivants :
•Un accusé de réception confirmant l’ouverture de votre dossier et l’encaissement des frais exigés;
•Un accusé de réception ainsi qu’une lettre vous demandant de fournir des documents manquants ou des documents conformes afin de pouvoir traiter votre demande.


Si, en date du 1er août 2013, vous étiez dans l’une des situations décrites ci-après, cela signifie que votre dossier était déjà en traitement. Par conséquent, les nouvelles mesures ne s’appliquent pas à vous.
•Vous avez été convoqué à une entrevue de sélection qui aura lieu au cours des prochaines semaines ou mois;
•Vous avez reçu une lettre intitulée « Demande en attente d’entrevue de sélection » qui vous informe qu’une première évaluation de votre demande est complétée et que vous serez sous peu convoqué en entrevue;
•Vous avez reçu une lettre intitulée « Demande en attente de décision » qui vous informe que nous communiquerons avec vous lorsqu’une décision aura été prise;
•Vous avez reçu une lettre intitulée « Intention de refus » qui vous informe que vous devez soumettre d’autres documents ou informations pour nous permettre de poursuivre l’analyse de votre dossier;
•Vous avez déjà passé une entrevue de sélection et votre dossier n’est pas finalisé.

Ето и мястото,от където е взет цитата: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... html#1aout
Изпратени документи:23-05-2012
Върнат пакет с документи: 10-2012
Изпратени документи отново: 06-12-2012
Акюзе: 25-03-2013
Искане за доп. документи: 26-09-2014
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Аз съм магистър по МИО и работя по специалността си последните 10 години. Би трябвало да взема 6 точки за област на образование, нали не бъркам?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от demococcus »

Sev написа:Аз съм магистър по МИО и работя по специалността си последните 10 години. Би трябвало да взема 6 точки за област на образование, нали не бъркам?
И аз така го виждам - Affaires sur le plan international - на страница 17 от Liste des domaines de formation 2013, нали? Можеш да сравниш също предметите които си учил доколко покриват еквивалентната квебекарска специалност.
grafa26
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Авг 19, 2012 4:54 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от grafa26 »

Привет :)
Едно питане и от мен ? :)
Някъде преди година четох в този форума или друг вече не помня,че семейство подават документи,но
само съпругата попълва и тя е като самостоятелна кандидатура и не включва съпруга си защото ако е
с него точките и падат и не минава прага за селекция.
По спомен мисля ,че тя беше над 35 год. с дете,но е франкофон и с не търсена професия.
Въпроса ми е до колко е възможно това,дали тя трябва да е разведена за да се случи това или има такава възможност двама души,съпруг и съпруга и само един попълва и подава документи и след време са със сертификат?
Тогава не обърнах сериозно внимание на поста,но ми направи впечатление.
И след време,ако тя замине трябва ли да се надява мъжа и на спонсорство за да се съберат отново ?
Възможен ли е такъв сценарий,чувал ли е някой от вас за подобен вариант?
Поздрави :) :y:

ПП: Ще се радвам ако въпросното семейството чете тази тема и вмъкне малко по-вече яснота .
rossin555
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 6:32 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от rossin555 »

grafa26, ето какво намерих от сесия март - април 2013 - съфорумката за която говориш е alex_rs, а това е мнението на брат й:

Ами идеята alex_rs(сестра ми) да подаде сама документи беше изцяло моя и чисто "техническа". за сам кандидат необходимия брой точки е 55, а за двама е 63 или 8 точки разлика. при условие, че зет ми носи на кандидатурата за възраст 0 точки, за образование 2 точки, за търсена професия 1 точка и за езикови познания 0 точки или общо 3 точки, то 5 точки трябва да се компенсират от страна на сестра ми като водещ кандидат. това е единствената причина да подаде сама, понеже кандидатурата има по-голям шанс за успех, а след това последва спонсориране и след една година и той ще е тук. иначе в Квебек, на това не гледат по същия начин както в БГ - просто имиграцията за сам човек с две деца е доста трудна, но при условие, че аз съм тук вече отдавна и сестра ми при престигането няма да и се налага да плаща наем за квартири улеснява доста нещата. сега само трябва да наляга на Френския.

Ако прегледаш темата ще видиш и мнението на съфорумката как е протекло интервюто й.
Успех!
DCS Виена - 28.10.2011
Полет - 21.06.2015
grafa26
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Авг 19, 2012 4:54 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от grafa26 »

Да точно това имах предвид и аз :)
и аз днес го търсих и го намерих,но не бях сигурен дали в този форум го четох или другаде поразрових се и го открих,но адмирации БЛАГОДАРЯ ТИ :) хубаво е да си помагаме защото се отчуждихме като раса :):) :handshake: :up:
Публикувай отговор