Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
dauphinauster
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Апр 13, 2013 10:09 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от dauphinauster »

Здравейте,

Искаме да кандидатстваме по процедурата за Квебек и търпеливо изчаквахме да мине 31 Март 2013, с надежда да отпаднат ограниченията. За мое най-голямо съжаление това не се случи и не смятам, че ще се случи скоро време:(.
Както и да е. Въпросът ми е следният - как тълкувате следното

Vous ou votre conjoint qui vous accompagne détenez un diplôme du Québec ou un diplôme qui est assimilé à un diplôme du Québec, qui sanctionne au moins un an d’études à temps plein. Ce diplôme a été obtenu moins de cinq ans avant la date de présentation de votre demande. Sinon, vous devez avoir exercé une profession dans un domaine relié à ce diplôme pendant au moins un an, à temps plein, au cours des cinq ans qui précèdent la présentation de votre demande.

Това е написано на http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... andes.html" . Всъщност това е един от случаите, в които могат да се подадат документи преди 31 Юли. Мисълта ми е следната - аз съм завършила Бакалавър (Licence de Geographie) във Франция 2008 година. Работя в съвсем друга сфера и никога не съм работила по специалността си. За съжаление, тя не е в списъка с професиите, които дават 6, 9 или 12 точки. Тъй като тази година ще се навършат 5 години от издаването на дипломата ми се чудя има ли някакъв шанс по този критерии да не ни отхвърлят документите.

Благодаря предварително за вниманието и отговора.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от martatabs »

Между Квебек и Франция има спогодба за взаимно признаване на дипломите. Другото е, че знаеш френски, което е голям плюс. Моят съвет е да звъннеш едно телефонче до Монреал и да получиш инфо от първа ръка.

Успех!
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от s_ivek »

Здравейте,
Имам един въпрос свързан с притеснение, породено от така развиващата се напоследък ситуация с това щателно проверяване / и задържане/ на дипломи .
Ние сме още на етап подготовка на докс. и евентуално искаме да ги подадем преди 31.07 . След като подадохме молба за академична справка от университета, от където е едната диплома за висше на съпругата ми / тя ще е водещ кандидат/ - от там откриха, че в оригинала на дипломата и има грешка / една липсваща буква в описанието на специалността и / на главната страница. По принцип това не би трябвало да е чак фатално :?: , НО за наше спокойствие решихме да изискаме да и издадат официален дубликат на дипломата - това всъщност и ни го предложиха от университета. Някак си не ми се иска за една буквичка да си имаме в последствие проблеми или пък да ни забави това с месеци ...... или пък недай си боже да ни обявят за фалшификатори и да ни отрежат тотално....
Всъщност дубликата ще бъде издаден от университета , с всички там печати и заверки / както и някакъв стикер от министерството, за който ми споменаха / , но на него ще си пише дубликат все пак...
Та въпросът ми е дали е имало някой с подобен случай - с официален дубликат на диплома / примерно поради изгубване или пък като нас - с грешка в оригиналната/ и съща така как мислите - дали да им изискваме от университета някакъв документ защо е издаден дубликат на дипломата ?
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от uncontrollable »

s_ivek,

В първия пакет с документи сложих дубликат на дипломата за средно, тъй като не можах да открия оригинала. В момента съм на етап изчакване покана за интервю. Така че предполагам са уважили дубликата. :)

Успех.

PS: Преди няколко месеца намерих оригинала и съм в дилема какво да правя на интервюто (когато ме поканят) - да нося само дубликата или и двете. :)
s_ivek написа:Здравейте,
Имам един въпрос свързан с притеснение, породено от така развиващата се напоследък ситуация с това щателно проверяване / и задържане/ на дипломи .
Ние сме още на етап подготовка на докс. и евентуално искаме да ги подадем преди 31.07 . След като подадохме молба за академична справка от университета, от където е едната диплома за висше на съпругата ми / тя ще е водещ кандидат/ - от там откриха, че в оригинала на дипломата и има грешка / една липсваща буква в описанието на специалността и / на главната страница. По принцип това не би трябвало да е чак фатално :?: , НО за наше спокойствие решихме да изискаме да и издадат официален дубликат на дипломата - това всъщност и ни го предложиха от университета. Някак си не ми се иска за една буквичка да си имаме в последствие проблеми или пък да ни забави това с месеци ...... или пък недай си боже да ни обявят за фалшификатори и да ни отрежат тотално....
Всъщност дубликата ще бъде издаден от университета , с всички там печати и заверки / както и някакъв стикер от министерството, за който ми споменаха / , но на него ще си пише дубликат все пак...
Та въпросът ми е дали е имало някой с подобен случай - с официален дубликат на диплома / примерно поради изгубване или пък като нас - с грешка в оригиналната/ и съща така как мислите - дали да им изискваме от университета някакъв документ защо е издаден дубликат на дипломата ?
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

uncontrollable вземи си и двете за всеки случай според мен така е най-добре :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от uncontrollable »

gaby_,

така ще стане май. :) Merci.
gaby_ написа:uncontrollable вземи си и двете за всеки случай според мен така е най-добре :)
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от s_ivek »

Здравейте,
Искам да попитам има ли някой подготвял/ изпращал първи пакет с документи, примерно тази година или 2012 , който да е завършил ИУ-Варна / ВИНС-а/ .
Интересува ме дали някой е успял да си завери копие на дипломата , защото на нас сега ни отказват да го направят . Издадоха ни едно удостоверение :
" лицето..... е било студент в специалност.... обр. квалификац. степен магистър и има диплома с номер.... настоящето удостоверение да послужи пред канадските имиграционни служби"
Има си изх. номер, подпис на ректора и печат на университета - това можели да ни издадат само за потвърждение на дипломата.
Ще ни подготвят и академичната справка .
Мен обаче нещо ме притеснява да изпратим само това . Май ни остава варианта да ходим в МОН да я заверяваме дипломата...
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от sundance »

s_ivek, и на мен ми отказаха заверка. В крайна сметка пратих дипломата в МОН.
Успех!
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от s_ivek »

sundance - мерси за отговора . Явно ще се ходи до МОН ....

п.п. до колкото знам от изчетената информация трабва копието, което ще ми заверяват да е нотариално заверено , А след като днес се обадих в МОН за информация - от там ми казаха, че трябва да им нося 2 копия на дипломата и щом са за чужбина - нотариално заверени... Вече се заверявали с някакъв сертификат -APOSTILLE , за който ще се плаща по 15 лв. на заверен документ и ставало за 5 работни дни .
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от dzverum »

За Квебек откога искат апостили?
Апостилите са необходими за FSWP програмата при изпращане на дипломите за приравняване.
Твойте дипломи ще се пращат ли за приравняване някъде или просто ще ги пратиш с пакета?
За заверка в МОМН се иска 1 нотариално заверено копие и оригиналната диплома.
Ако прецениш си занеси две копия.
F*ck Google, ask me!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от balbi »

Само дето в Канада апостил няма или поне не в Квебек, но то е друга тема :) В България са длъжни да ти вземат парите и за апостил :)
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от mariko_san »

Печатът, който МОМН слагаше преди за заверка на копията на дипломите отпада. От 03.06.2013 влезе в сила нова наредба, според която МОМН вече ще слагат апостили на образовталените документи. И да, ще си прибират по 15 лв. на документ. Дори и канадците да не го искат.
http://mon.bg/news-home/2013/13-06-01_apostille.html"
Преди 03.06.2013 си поставяха само печата на нотариално заверените копия в рамките на 5 работни дни и без такса.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от dzverum »

Така стават нещата.
Малко те товарят повечко, защото е 15лв на документ, а дипломата и вложката са 2 документа.
И явно стават задължителни апостилите, ако е за чужбина.
Но е по-добре, ако за 5 дни ти я заверят и сложат марки отколкото 5 дни в МОМН и още 5 дни във външно само за апостила.
F*ck Google, ask me!
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от kristian31 »

Здравейте,бяха ни поискани допълнителни документи(дипломи,акт.за раждане и т.н.)по новите изисквания,преди 2 месеца.Пратихме ги,и снощи получавам писмо,че ми искат да докажа нивото си на френски с тест.Забележете,че искат само н амен,без придружаващия,и че искат само за френски(без английски).Не е ли според Вас,малко странно,и може ли да означава това,че (понеже мноооооооооого ми се иска да е така)имаме толкова точки(според тях)и искат само моя френски,и направо сертификат.???



Как си превеждате точно това:Dès que nous aurons reçu votre attestation d’évaluation en français, une décision finale pourra être rendue en fonction des résultats fournis.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от dzverum »

Извинявам се за Google превода, но мисля че е приличен.
"Once we have received your certificate of assessment in French, a final decision will be made based on the results provided."
Имат желание да видят сертификат и да определят ниво на езика според превода.
Както е писано нагоре - кебекарите искат емигранти с приличен френски...
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор