Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Tish »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ecues.html"
Започнаха да публикуват бройките на приетите молби....
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Въпроси за документите

Мнение от hanasparuh »

ibogdanov написа:
vlaleva написа:Не съм сигурна,че точната дума е "приравняване".
.............
и аз не съм сигурен. за това е в кавички.
Мисля, че това е най-близкия термин за това какво точно правят...

Една позната си прави приравняване на дипломата за учителка за да може в университета да и признаят взетите курсове и да не учи наново - трябваше й само френски и още 2-3 курса да вземе за 1 година вместо за 3.

За другото за което е полезно това приразняване е за държавна работа.

В общи линии, тук съветват всички емигранти да си направят приравняване, но реално е напълно безполезно с изключение на тези два случая.

Нищо не мога да кажа дали това ще ти помогне за процедурата.

ibogdanov, на 40 години си е доста серизно решение да емигрираш. Въпреки, че имам познати, които дойдоха на 42 и вече са стабилни тука (разбирай къща и постоянни работи). Но имам и други познати, в 30-те, които след няма и 6 месеца се върнаха защото им се стори доста трудно.

Успех на всички :-)
България е моята Родина!
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от ibogdanov »

[quote="hanasparuh".........
За другото за което е полезно това приразняване е за държавна работа.
В общи линии, тук съветват всички емигранти да си направят приравняване, но реално е напълно безполезно с изключение на тези два случая.
Нищо не мога да кажа дали това ще ти помогне за процедурата.
ibogdanov, на 40 години си е доста сериозно решение да емигрираш............[/quote]

Честно казано, бих приравнил дипломите, за да видя дали изобщо се класираме в системата. Отделно от това се целя в ХидроКебек ;) за някаква работа.
Притеснява ме факта, че искат да си вече на канадска земя. Има и една вратичка, да приложиш акта за раждане, но не знам до колко ще е валиден. Факта че няма електрона поща а само адреси и телефони, предполага ползването на услугата от местни.
Авеееее измислили са го! За чужденците по 200 и кусур долара през Уърлд едукеийшън..

За имиграцията... не знам. До скоро бях тотален противник на идеята, но от 4-5 години търся начин да се махна.
Просто разпродавам всичко тука и заминавам за някъде. Предпочитам да не е Европа.
Ако не е Канада, друго ще е. Няма нужда да обяснявам мотивите, тука всички ги имаме такива а мотивация дал господ! Възрастта няма значение, и на 20 и на 40 си зависи само и единствено от теб. Ако имаш мотивация и желание - успяваш. Иначе хленч, социял и обратно в БГ, в тинята. Яд ме е единствено за пропуснатото време. Можеше да имам някоя година стаж като прост бачкатор и да си бия шута без много шум. Сега пак ще стане.. ама по-трудно.
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от tantan »

[quote="ibogdanov"] Възрастта няма значение, и на 20 и на 40 си зависи само и единствено от теб. Ако имаш мотивация и желание - успяваш.[/quote
:y: и много търпение само мога да добавя
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

hanasparuh написа: Една позната си прави приравняване на дипломата за учителка за да може в университета да и признаят взетите курсове и да не учи наново - трябваше й само френски и още 2-3 курса да вземе за 1 година вместо за 3.
По какво е учителка твоята позната?
Vouloir, c'est pouvoir!
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от 24022012 »

Относно тълкуването по различен начин въпросът е кой какво е прочел, за да тълкува. Има си изисквания за образование, област на образование и стаж в процедурата. И те са:
1. Точки за област на образование се дават при условие, че:
а/ професията от дипломата фигурира в списъка на търсените професии
б/ дипломата е придобита през последните 5 години, преди подаване на документите, а ако е придобита преди повече от 5 години, има изискване кандидатът да има минимум 1 година стаж по съответната специалност
в/ изучаваните предмети трябва да покриват минимум 80 % от изичаваните предмети по квебекската програма, както и да покриват съответния хорариум
2. Точки за стаж се получават за квалифициран труд, но ако кандидатът получи точки за област на образование, се взема впредвид и точкува само стажът по съответната професия.

В гида всичко е описано подробно:
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q" ... PI-3-1.pdf
Това е цитат на Емили от съседната закована тема за документите. Тя е вече в Квебек, та едва ли ще има време да отговори :)
Това в червеното го чета на много места из форума. В същото време не го откривам в официалните документи. На сайта пише само че за да получим точки трудът трябва да е от ниво над Д съгласно НОК. Не пише, че ако си с търсена професия, се гледа само стажът по нея. Ако го има написано, може ли да помогнете с линк или цитат?
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от sundance »

24022012, и аз не го откривам това. Не откривам и изискването за 80% припокриване на предметите.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от NightMartini »

sundance написа:24022012, и аз не го откривам това. Не откривам и изискването за 80% припокриване на предметите.
Привет
И аз търсих официално потвърждение на тази теза доста дълго време. В този форум не е важно какво казваш а как го казваш. Така се създават идоли. Титаните около, които се гради имиджа на форума. В 90% от случайте Емили повтаря хипотезите на Линко. Тя е попила всичко, което той е споделил. След нейното заминаване това се превърна в теза на Карелия. И така щафетата е предадена. По мое мнение само тази институция Centre d’expertise sur les formations acquises hors du Québec има право да даде отговор на този въпрос. На последното интервю едно момче получи в последните минути неочаквано за него точки за търсена професия. Та оценките се дават от Канада не от форума. Една от малкото истини тук е, че трябва да се учат езици. Не да се твърди, че за половин година се взема В2 а за цяла С1 а след това да си търсиш френския в Монреал. И да се учат езици не заради интервюто а за успешната адаптация и интеграция.
Чисто и искрено пожелавам успех на новата група в Монреал...... Ако имаше класация за най-брутални глупости това изречение на Кан Тангра „Та сте малко странни, тези от бг” щеше да бъде в челната десятка. Главата не заслужава тялото или тялото не заслужава главата Кан Тангра. Направи си услуга. Спаси поне едното от двете.
Младият трябва да се учи а старият да се наслаждава на знанията си.
Пожелавам прекрасен и незабравим меден месец на групата в Монреал и много сбъднати очаквания и реализирани мечти. И по-малко участие във форума, което означава, че сте достатъчно ангажирани с работа, учение, семейство и положителни емоции. И помнете – всичко на този свят се ражда слабо и крехко. След това всичко е въпрос на амбиция.

Редактирано от модератор
Втори модератор: Сигурен съм че Ликно и Емили не биха се обидили, дори и да намерят време да прочетат, но тонът на това изказване съвсем не е добър, дори и след реакцията на колегата. Личностни нападки и квалификации не са нещо което ще се толерира в този форум или при бъдещия ти работодател в Канада, ако целиш нещо повече от складов работник.
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от ibogdanov »

NightMartini написа: Привет.............
И помнете – всичко на този свят се ражда слабо и крехко. След това всичко е въпрос на амбиция.
Браво! :claps:
Ти даде смисъл на това да НЕ СЕ взема много на сериозно инфото тука. Единствените меродавни са канадците.
Темите за документите и процедурата - да, но коментарите в близо 90% ( по мое мнение) са от вида - ихх пък моето едикакво си не идва, честито... успех и т.н. С две думи реалната информация, полезната е под 10%.
От друга страна, всеки се рови и споделя изровеното, което при редовно четене и отсяване дава една що годе реална картинка на ситуацията. Ние (като семейство) почти се отказахме от цялата лудница. Въпреки че сме на "преклонна" възраст за кандидатстване, ще изчакаме догодина и тогава ще решим окончателно. Но да се сменят процедурите и условията, за таксите да не говорим ми писна много и предпочитам да вложа заделените пари в нещо смислено като дълга ваканция на остров Тасос например. Пък може и работа да си намерим там. Хем е близо, хем си на морето и е топло ;).
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от sundance »

NightMartini, благодаря за отговора. Ако, знаеш колко ги търсих тия 80%!
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

точки

Мнение от kristian31 »

Някой може ли да ми каже дали мога да получим 4т.за дете ако жена ми е бременна на интервуто да речем в 8месец.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: точки

Мнение от pavelyankov »

kristian31 написа:Някой може ли да ми каже дали мога да получим 4т.за дете ако жена ми е бременна на интервуто да речем в 8месец.
На нероден Петко точките не смятай.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Ние имаме писмо, в което се изискват сертификати за езици. Бих искала да ви поопитам ако някой знае ... Моето ниво английски е много слабо, за IELTS не знам дали мога да говоря. Какво би последвало ако не изпратя този сертификат? Дали ще ни дисквалифицират или просто няма да дадат точки .. Благодаря предварително за тези, които отделят време за отговори
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от 24022012 »

Ще ви дадат нула точки за английския. Може да си спестите 340 лв и труда по явяването, ако не са ви фатални тези 2-4 точки.
Можеш да си погледнеш официалния сайт и гайда, за да си спокоен/йна.
megamo6
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 11:02 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от megamo6 »

Здравейте! Някой може ли да ми каже има ли шанс да ни разгледат документите. Нашите са изпратени на 15,02,2012, но сега получихме обратна разписка, че са доставени в Монреал на 05 април, т.е кое пощенско клеймо е от значение това, което е изходящо или това с което влиза пратката на тяхна територия?
Публикувай отговор