Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mfst
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 9:03 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от mfst »

Здравейте
искам да попитам за Виена дали трябва да пращаме удостоверение за промяна в данните на постояненния адрес през последните 10г(който се вади от общината) или само да си ги попълним адресите в селекцията
Документи, изпратени до Виена - 02.11.2011
Изтеглени пари от кредитна карта - 17.04.2012
Потвърдително писмо по мейл за отворено досие - 20.04.2012
Включени в списък за интервю - 19.11.2012
Интервю-14.11.2013 в 10.30
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

yasi написа:Здравейте !
Ние сме семейство което все още е на ниво информация и предстоящо започване на уроците по френски.
Имам един въпрос към съфорумците- Съпругът ми има незавършено висше образование , стигнал е до дипломна работа и не го е завършил (4 години редовна обучение на специалност електроника) това се случва през 2002г. Сега за да си вземе диплома са нужни 3 семестъра обучение, та въпроса ми е дали да си даде малко зор и да я вземе тази диплома , защото незнаем дали някой ще гледа с добро око на факта, че е започнал 1998 г. и е завършил 2012. и дали академична справка от университета за преминали часове по различните предмети на обучение някой би взел под внимание ?
Благодаря предварително :)
Ако не е водещ кандидат, по-добре подавайте документи и се съсредоточете върху френския. При придружаващия кандидат разликата между средно образование и висше образование е 1 точка. С оглед на всеобщото забавяне на процедурата, е по-добре да не се бавите с подаване на докса. А ако има желание - нека си продължи образованието - като гледам как вървят нещата нищо чудно и да се дипломира до интервюто.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

mfst написа:Здравейте
искам да попитам за Виена дали трябва да пращаме удостоверение за промяна в данните на постояненния адрес през последните 10г(който се вади от общината) или само да си ги попълним адресите в селекцията
Не, не е необходимо да пращате удостоверения. Просто пишете кога къде сте живели. Ако ви тревожи въпросът кое да пишете - къде сте живели или къде сте се водили по документи.. е там е голямата чуденка, хахах! И накрая пишеш каквото ти дойде :)
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kristian31 »

с риск да прозвучи тъпо:ще плащаме дикса към виена с кредитна карта,с левове ли да е заредя или канадски долари?мисля че левове,нали са световни карти
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
tinval
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 5:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от tinval »

Банката издател на картата ще превалутизира исканата сума, за което ще си вземе съответната такса.
DCS изпратени 27.08.2011
DCS пристигнали 31.08.2011
Accusé 15.03.2012
Мейл за изчакване на интервю 02.10.2012.
Интервю на 19.09.13
Медицински 20.01.14
Доп. док. до Букурещ 10.03.14 - копия на университетските дипломи
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от krisskka »

Ако картата ти е във валута - левове, по-добре си я зареди с левове. Банката ще превалутира сумата по курса на деня, в който ви издърпат парите от картата. Защото ако е в левове, а ти я заредиш с канадски долари губиш от курсовите разлики-веднъж като внасяш по картата сумата ще се превалутира в левове и втория път, когато ти изтеглят сумата, левовете ще се превалутират в канадски долари.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Да, можеш да я зареждаш с каквото си искаш и да плащаш в каквато си искаш валута. Но при всяка от двете операции ако валутата е различна от основната валута на която е "настроена" картата, губиш от комисионни щото банката ги преобразува по какъвто курс тя си реши.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от Koko »

Ако кредитната карта е лева - то това е единствената валута която може да се вкара в нея, но разбира се ако човек отиде в банката с канадски долари, то тогава ще му ги изкупят по банковият курс на денят (който по-вероятно е да в интерес на банката) и във сметката на картата реално пак ще влезнат левове
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
mfst
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 9:03 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от mfst »

:)
Последно промяна от mfst на Вто Окт 25, 2011 6:45 am, променено общо 1 път.
Документи, изпратени до Виена - 02.11.2011
Изтеглени пари от кредитна карта - 17.04.2012
Потвърдително писмо по мейл за отворено досие - 20.04.2012
Включени в списък за интервю - 19.11.2012
Интервю-14.11.2013 в 10.30
kikosss
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 5:51 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kikosss »

Здравейте,искам да попитам за кредитната карта възможно ли е да бъде на друго лице напр.брат или сестра и това нещо да се упомене в документите.Ще е възможно ли някой да ми го разясни.Благодаря ви предварително.Успехи на всички в начинанието.
gogo_kp
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 11:35 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от gogo_kp »

Здравейте,
аз съм завършил средно професионално-техническо училище по строителство - 3 годишно
Професия -строител на външно и вътрешно оформяне на сгради
Специалност-строител на облицовки и настилки
и ми е признато свидетелство за професионална квалификация (от самото училищe)-1степен работник
та въпроса ми е трябва ли да подавам декларация за строителен работник,като нямам више,нещо това само не го разбирам и ако сте запознати да ме опътите дали трябва да попълвам и ако трябва коя по точно декларация трябва

Благодаря :)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milly »

kikosss написа:Здравейте,искам да попитам за кредитната карта възможно ли е да бъде на друго лице напр.брат или сестра и това нещо да се упомене в документите.Ще е възможно ли някой да ми го разясни.Благодаря ви предварително.Успехи на всички в начинанието.
Да, може. Ето го формулярът
В DÉTENTEUR DE LA CARTE DE CRÉDIT се посочват имената на притежателя на картата, в случая брат/сестра, а най-отдолу при COORDONNÉES DU REQUÉRANT PRINCIPAL (personne qui fait la demande) основният кандидат попълва своите данни.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

gogo_kp написа:Здравейте,....трябва ли да подавам декларация за строителен работник, като нямам висше, нещо това само не го разбирам, и ако сте запознати да ме упътите дали трябва да попълвам, и ако трябва, коя по точно декларация трябва?
Благодаря :)
За коя декларация питаш, за тази ли >> Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession ou un métier réglementés ? Според мен си в категория Poseur de revêtements souples, което означава, че трябва.
gogo_kp
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 11:35 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от gogo_kp »

Значи martatabs

трябва да попълна тоя декларация >>Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession ou un métier réglementés
и на самата декларация да пиша професията POSEUR DE REVÊTEMENTS
SOUPLES (гъвкави настилки)
правилно ли съм те разбрал,да питам да не объркам нещо.


и да попитам какво означава това,нещо не го превеждам както трябва-Veuillez signer et retourner la déclaration originale avec votre dossier et garder une copie(това е от самата декларация под подписите)

Благодаря ти предварително :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Прочете ли информацията в PDF-а, ако характеристиката на професията отговаря на твоята специалност я попълваш в декларацията, както е написана.
gogo_kp написа:Veuillez signer et retourner la déclaration originale avec votre dossier et garder une copie
Моля подпишете и върнете оригиналната декларация с вашето досие и пазете копие.
Публикувай отговор