Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Мисля, че различните мнения идват от това изречение. "Необходимо е копията на документите да бъдат заверени от нотариус или от институцията, която ги издава. Изключения правят дубликатите на Удостоверението за раждане и Удостоверението за граждански брак. ". Приятели на момичето, което ще заминава с нас са подали миналата седмица и изрично са казали, че се изискват дубликати от общините. И тъй като явно всяка учителка, която помага за подготвяне на документите мисли различно (да се вадят или не) и от там идва разминаването на информацията.

П.С. Счетоводителите попълвахте ли тази декларация: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... cs/D02.pdf" (Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel).

Дабъл, наистина не се заверяват нотариално, хем го знам, хем все ми изхвърча от главата :$
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от sudju4e »

Да :)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
kotkata66
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 7:04 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от kotkata66 »

Здравейте на всички!
Ние сме от тези, които сега ще подават документи до Виена, но в процеса на подготовка на документите, сина ни навърши 14 години. Въпроса ми е следния: трябва ли да му направим паспорт и да изпратим копие още с първите документи или е достатъчно само копието на акта за раждане?
DCS Виена - 12.05.2011 г.
Акюзе - 21.10.2011 г.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от azzura »

kotkata66 написа:Здравейте на всички!
Ние сме от тези, които сега ще подават документи до Виена, но в процеса на подготовка на документите, сина ни навърши 14 години. Въпроса ми е следния: трябва ли да му направим паспорт и да изпратим копие още с първите документи или е достатъчно само копието на акта за раждане?
Паспорти се правят за всички
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
rokobg
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 3:54 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от rokobg »

Здравейте!

По класификатора на NOC 4-цифрения код идентичен ли е и за Квебек?

Ако не,как да проверя,моля за линка че не мога да се сетя нещо?

Мерси!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

NOC(National Occupational Classification) и CNP(Classification nationale des professions) са едно и също, кодовете са еднакви и за двата случая.
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от Desito »

Здравейте и ние вече подготвяме докумети за Виена, и възникна следния въпрос отностно трудовата ми книжка :
Преди 3 години си я изгубих и ми издадоха нова когато започвах нова работа. Преди това като студентка бях работила тук там пък и моите родители ме бяха включили в едина тяхна фирма фиктивно и тези данни ги няма в новата трудова книжка. Въпросът ми е дали ще е проблем ако си подам само новата трудова книжка. Не ми се иска да обяснявам за тези предишни места където съм работила. И трябва ли задължително да си вадя справка от НОИ Другият ми въпрос е дали ми трябват служебни бележки от всички фирми където съм работила или трудовата книжка е достатъчна.
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Не ми стана ясно, преди три години си била студентка, или си била завършила и вече си работила?
Според мен, ако си била студентка преди 3 години, новата книжка ще ти свърши работа. Тях ги интересуват последните 5 години. 3 години стаж + 2 години студентка = 5 :) ;)
По отношение на трудовата характеристика, изисква се такава от последната работа. Но, може да пратиш и от предпоследната, стига да ти върши работа и да е в рамките на нужните 5 години. Но, виж и други мнения. :y:
rokobg
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 3:54 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от rokobg »

Мерси ! :y:

И забравих да кажа.

Днес пуснах заявление в НОИ за удостоверение за трудов стаж за чужбина.
Как става: :lol: за тези които сега ще ходят...
След обикаляне на 4-5 стаи,накрая стигнах до шефката.Тя от своя страна ме прати обратно на гишето и им звънна да ми издадат.Там ми казаха че такова нещо няма да ми издадат.Трябвало еди какво си,не можело без осигурителна и
трудова книжка,а и военна де.Осен това за какво ми е и още и още...
Държа си на моето,че може да се издаде на база само данните от регистъра.И започнаха пак препирни и т.н.След като се изредиха всички служителки накрая ми хвърлиха една бланка- заявление.Смешното беше,че най-отдолу си пише, че при непредставяне на документи,справката излиза само от регистъра.

Обещаха ми за петък,с подпис и печат.

ТА имам въпрос:нали може да докажа стажа само с този документ за документите за Виена?Имам трудова книжка но нищо не се чете там.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

За заявлението от НОИ не мога да ти помогна, но ми стана интересно,как така нищо не се чете в трудовата ти книжка.
rokobg
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 3:54 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от rokobg »

Всъщност има две страници на които от печати не се рачита нищо и не се виждат изобщо датите.

Та и затова реших да извадя това удостоверение от НОИ,като си мисля че там ще е прегледно написано и удостоверено с подпис и печат.От кога до кога и на каква длъжност.
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от lutar »

Здравейте,
завършил съм "Застраховане и социално дело" през 2000-та година - магистър, но нямам стаж по специалността. Видях че според класификатора застраховането е категория "В", т.е. 12 точки, та въпросът ми е: дали е дистатъчно да представя граждански договор (със задна дата) плюс служебна бележка, която удостоверява че през последните 2 години съм работил като "Застрахователен консултант" в застрахователно-брокерска фирма. Съответно това няма да го има в трудовата ми книжка...
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

lutar написа:Здравейте,
завършил съм "Застраховане и социално дело" през 2000-та година - магистър, но нямам стаж по специалността. Видях че според класификатора застраховането е категория "В", т.е. 12 точки, та въпросът ми е: дали е дистатъчно да представя граждански договор (със задна дата) плюс служебна бележка, която удостоверява че през последните 2 години съм работил като "Застрахователен консултант" в застрахователно-брокерска фирма. Съответно това няма да го има в трудовата ми книжка...
Според мен дали е достатъчно могат да ти отговорят със сигурност само от имиграционните. Аз лично не бих разчитала напълно на точки за търсена професия в този случай. Как си бил осигуряван през това време?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от lutar »

Не съм бил осигуряван.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

lutar написа:Не съм бил осигуряван.
Ами кофти тогава. Защото във форума съм чела, че хората понякога си вадят удостоверение от НОИ или от НАП за да доказват опит. Ама в твоя случай... :(
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор