Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Въпроси за документите

Мнение от pollita »

Здравейте,искам да попитам от този сайт http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... F37106.pdf ли са документите,които се попълват за Букурещ?Само тези формуляри или има и други?Къде мога да намеря формуляра за молбата за постоянно пребиваване?И последно колко вида такси има още за плащане?
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от bttm »

cvete21 написа:Здравейте!
Имам въпрос за банковия чек. Издадоха ми го от банката, но бях пропуснала да си напиша адреса. Служителка от банката добави адреса, попълнен на ръка. Дали това ще е проблем за Правителството на Квебек да си изгетлят парите? Благодаря предварително!
можело и без адрес. На моя чек нямаше адрес и пак са го приели, но не мисля че ще е проблем да се осребри чека.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

Понеже работя и с двата езика какъв документ бих могла да предоставя като доказателство според: "Vous pouvez également joindre à votre demande un document démontrant que vous avez travaillé en français ou en anglais" и то без да давам много обяснения в работата.

Имам и още един въпрос, на който еднозначен отговор не намерих, от трудовата книжка всички ли страници се копират или само тези за последните 5 години?

Благодаря!
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

cantare написа:Понеже работя и с двата езика какъв документ бих могла да предоставя като доказателство според: "Vous pouvez également joindre à votre demande un document démontrant que vous avez travaillé en français ou en anglais" и то без да давам много обяснения в работата.

Имам и още един въпрос, на който еднозначен отговор не намерих, от трудовата книжка всички ли страници се копират или само тези за последните 5 години?

Благодаря!
Аз представих препоръка от началника. Съдържаше в свободен текст кратко описание на работните ми задължения, периода в който съм работил и кооринати на човека, който я е подписал.. всичко това на фирмена бланка.

По втория въпрос - да, може да не включваш излишните страници. Ние дадохме заглавната + само онези страници, които доказваха стаж, който ни носи точки.

Успех!
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

demococcus благодаря за отговора!

Настоящият ми шеф няма да ми напише такава бележка :swear: дали бившият (англичанин е все пак), при който работих в същата фирма би могъл с тази разлика, че няма да е на фирмена бланка? От службата ми е голям проблем да искам каквито и да е документи, просто атмосферата там е адски неприятна и за всяко нещо буквално трябва да прося...
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпроси за документите

Мнение от skwestarz »

За удостоверяване на трудов стаж - достатъчно ли е да се представи единствено официален документ от НОИ за трудов стаж за чужбина (или освен него задължително и ксерокопия на трудовата книжка)? Като студентка работих при няколко работодателя за през лятото и стават доста страници от трудовата книжка за превод. По-лесно би ми било да се преведе само този справка от НОИ, все пак е официален документ. Предварително се извинявам ако някъде вече е зададен следния въпрос!
brumbarche
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 8:05 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от brumbarche »

Здравейте! Много се надявам някой да ми отговори/ или посъветва по два въпроса:
1. работила съм известно време на граждански договор по специалността. дали може да ми донесе точки, ако поискам препоръка от работодателя и удостоверение от НОИ ,че съм осигурявана за този период от този работодател?
2. дипломата ми за висше образование все още не е напечатана и от университета ми казаха,че ще е готова чак през декември, но не искам да чакаме толкова време. Мога ли да докажа ,че имам образование чрез академична справка,защото тя е единствения документ,който могат да ми издадат :(
Благодаря предварително! :)
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Въпроси за документите

Мнение от pollita »

По първият въпрос-важи ти само трудовата книжка за изчисляване на точките,препоръката си е бонус,който не носи точки.А за дипломата-изчакай си я,няма много голям шанс да те извикат на интервю ноември-декември,така че няма смисъл да бързаш.И още нещо,от личен опит ти казвам изпрати си дипломата легализирана,за да не се впуснат в проверки с месеци.На нас ни проверяваха почти 10 месеца дипломи,а какво остава за академична справка.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cocose »

Ако сте от София, ето ви един добър преводач http://www.horay.bg/index.php?id=about, който има богат опит с превод на документи за кандидастване за Канада (включително и аз съм му ползвал услугите), който си знае работата, и ще ви даде дори и информация за това какви документи имат нужда да се превеждат (легализираният превод от дипломата дето ми я направи още си я ползвам без проблеми :) )
brumbarche
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 8:05 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от brumbarche »

Идеята ми беше в това,че искам още септември да подадем пакета документи до Виена, но щом дипломата ми няма да е готова дали става да я изпратя по-късно или ще е най-добре направо всички документи да се подадат като ми е готова дипломата?
А и все се надявах,че е възможно да се признае и стаж от граждански договор,но щом само трудовата книжка се признава това ще намали броя на точките ми...
ani_1973
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 1:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Въпроси за документите

Мнение от ani_1973 »

Трудовият стаж се признава и по граждански договор. Но към договора аз приложих и копие от Годишната данъчна декларация, където е обявен гражданския договор + справка от НОИ, където също фигурира. Добре е по някакъв начин да е видно колко часа седмично си работила.
brumbarche
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 8:05 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от brumbarche »

Благодаря ти много,Ани! Вдъхна ми надежда :) Аз цялата 2009г. работих по граждански договор заради кризата да ни плащат по-малко осигуровки,но работодателят ми каза,че ще ми даде справка със всички задължения,които съм имала във фирмата и за какъв период съм ги изпълнявала,а също ще взема и справка от НАП,че съм била осигурена , пък дано ми свърши работа! :)
jivanshi
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 5:43 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от jivanshi »

Здравейте!
След 2-3 месеца прегледи на форуми за емиграция в Канада, най-накрая открих този форум и съм изключително щастлива от този факт. Тук намирам може би най-актуалните дискусии по процеса - емиграция Канада. Много благодаря на всички, които са си направили труда да питат и най-вече на тези, които намират време да отговарят и помагат с каквото могат.
Ние сме семейство с две малки деца и също се присъединяваме към групата от потенциални емигранти. В момента сме на етап френски език. Започнахме го от нула и след една седмица ще запишем следващото ниво. Аз като всички останали, които са решили да подготвят документите си сами имам няколко въпроса. Много ще съм благодарна на тези, които могат да ми отговорят!

1. Мисля да покрия ниво Intermediate (levels 5 and 6) - бихте ли ми казали по системата А1, А2 и т.н до кое трябва да стигна, за да мога да покрия Intermediate (levels 5 and 6). Ние учим във френския институт, но нещо много бавно минават тези курсове. На вас колко време ви отне да се подготвите по френски? Къде е най-добре да се изучава - на частни уроци или курсове? Има ли някой, минал специалния курс за подготовка по френски за Квебек във френския институт? Помогнал ли ви е и може ли да се мине само с него?

2. Аз съм геолог по образование, но в момента работя като технически сътрудник в една геоложка фирма. Според нашата класификация на професиите се водя административен специалист. Шефа обаче ми каза, че може да ми напише длъжностна характеристика и препоръка, в която да опише, че работя по специалността си като геолог - помощник (което не е точно така - върша повече административна работа). Въпросът ми е може ли да мина само с трудов договор и препоръка или е задължителна длъжностната характеристика (на нея се упоменава кода на специалността). Т.е. ако трябва да представя длъжностна характеристика, ще трябва да доказвам, че по договор съм административен специалист, а по дейност - технически сътрудник - геолог. Моля дайте съвет, ако има някой с подобен случай!

3. Другият въпрос, който ме терзае е - мъжът ми има ЕТ с ДДС задължения и прекъснати осигуровки като самоусигуряващ се. Ако аз съм водещата, той трябва ли да представи справка от НОИ или е достатъчна само трудовата му книжка, за да докаже стаж? Ще трябва ли да представя и данъчна декларация? Страхувам се, че могат да ни откажат виза заради тези задължения? Основателни ли са ми страховете? Ако пък мъжът ми е водещият (skill type 0) получаваме много повече точки, но в този случай сигурно ще му изискат и данъчна декларация и тогава става страшно. Има ли някакво решение? Има ли и други с подобен проблем?

4. В случай, че получим виза, децата, включени в апликейшъна до какъв срок трябва да влязат в Канада? Не ми се иска да ги взимаме с нас от самото начало.

Това е за сега. Извинявам се за дълите въпроси. Благодаря предварително на всеки, който ми помогне!
Успех на всички!
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Въпроси за документите

Мнение от pollita »

Здравей jivanshi,ще се опитам да ти отговоря според нашия опит-семейство с малко дете,издържали интервюто и чакащи виза.
По 1 въпрос-защо ви е необходимо да карате толкова нива на френски?Ние със съпругът ми също започнахме от нулата,изкарахме само първо ниво по френски в ИЧС т.е. А1 и два месеца учихме с частен учител,който ни подготвяше специално за интервюто.Не знам дали сте си направили пробен тест и дали ви изискват толкова високо ниво по езика.Нас ни пускаше теста и с второто ниво(вече не помня как точно беше написано,но описанието за него беше да можеш да отговаряш на прости въпроси).В Канада ще имате време да учите френски(нали знаетеза курсовете по френски там,които са платени),но е добре поне английски да знаете.
По вторият въпрос-ние не сме изпращали нито една длъжностна характеристика или препоръка.Единствено CV и трудова книжка сме представяли,нито справки от Нои,нищо друго за доказване на стаж.
За третият въпрос не съм много наясно,но знам че за фирма се изискват някакви документи.Според мен е добре да си платите задълженията,но това си е ваше решение.
За децата -ние имаме едно дете на 2 гд и мислим да си го вземем с нас от началото.Не помня колко беше срока за влизане на всеки след основният кандидат,но мисля че беше 3гд.
Дано да съм ти помогнала :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от hadministratora »

jivanshi написа:4. В случай, че получим виза, децата, включени в апликейшъна до какъв срок трябва да влязат в Канада? Не ми се иска да ги взимаме с нас от самото начало.
Децата ви също ще имат паспорти и визи. Важи общото правило, че трябва да влязат в Канада преди изтичането на визите. Самите визи имат срок 12 месеца след датата на която са ви направени медицинските изследвания. Тъй като от медицински до визи минават между един и няколко месеца, можете да считате, че с толкова ще ви се скъси валидността на визите.
Публикувай отговор