френски по програмата "Аз мога"

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

френски по програмата "Аз мога"

Мнение от MarinaNik »

Към всички, който искат да научат френски.

сега в бюро по труда в Русе се набират кандидати по програма на ЕС "Аз мога" (за да ви одобрят трябва да сте на трудов договор и редовно да са ви внасяни осигуровките).
Който иска нека да си подаде документите (копие от диплома + лична карта за проверка и на място попълвате заяваление), за да може да се сформира една група от мин. 10 човека за 1-во ниво. Курсът е напълно безплатен (от бюро по труда ви се издават ваучери, с които плащате на учебния център).
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Ninushevi »

:clap: ще го направим задължително!!! тъкмо ще направим един преговор на материала :P да затвърдим познанията. те сигурно и някакъв документ издават, ама няма да ни свърши работа. но все ще е от полза. дано вече не сме достигнали само много високо ниво предварително :rofl: то трябва да видим и до кое ниво ще ни подготвят ;)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от valentina76 »

Аз също ще се прехвърля за френски курс .Има фирма която работи по програмата Аз мога и има 2 кандидати .Курса ще се провежда в хотел Ювелир имам тел на собственичката така че по мой сметки ставаме 6 ако броя Нинушеви -2 кандидати . Днес говорих с една друга двойка и те ще променят желанието си от др курс на френски така че би трябвало да станем 8 Предлагам да се съберем по бързо като група че да почваме време не остана
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от valentina76 »

Само малко подробности курс-300часа по 45мин дните и разпределение на часовете се определя от курсистите макс . отсъствия 60уч часа .Покриват се нива А1 А2 Б1 след всяко ниво тест и документ Дават се преснимани учебници и уч тетрадки при по голямо желание може да приключем в рамките на 3 календ месеца
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от thriller »

Интересно,но много зависи кога са часовете и колко пъти в седмицата.Ще отида до бюрото да проверя.Може и ние да се запишем.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от nedelcheva_n »

Бургазлии,аз днес ходих и подадох молба има вероятност и в Бургас да се организира такъв курс.Безплатен е апък е до ниво В1,но от фирмата която ще го води разбрах, че ще има ако се съберем хора,така че дерзайте.Документи се подават в бюрото по труда. Попълват се заявление,декларация,копие на лична карта и диплома и трябва да си на трудов договор.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от thriller »

demococcus

Що си изтрил съобщението бе пич да не те е дострашало :rofl: бъзикам се.Та значи ходих в бюрото.За чакането няма да говоря щот побеснех.Та първо за да учиш френски трябва да има организация,фирма или както щеш го кажи която да предлага уроци по този език.За енглиш наспорил Господ ама за френски и в Русе е зор,но има.Второ трябва да се събере група от поне 10-12 човека.Тоест с толкова много народ няма да научиш нищо.Второ те гледат да те пришпорват и за около 3 месеца да вземете 300 часа.Тоест по 5-6 часа на ден.Е да ама нали трябва да се ходи на работа.Можеш да изпуснеш не повече от 20% от уроците иначе си плащаш целия курс.Иииии...важи само за служители в частни фирми.За държавни служители не важи,а аз съм такъв.Тва е общо взето.Ако има друго питай.

П.С
Как е в Сандански?Паднали оборота по кръчмите с гръцките блокади?Аз се върнах от Гърция на 15 декември.Цял месец бях там на гости и беше супер.Ма сега не бих тръгнал чудо да стане.Поздрави от Русе.
NewOne
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:56 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от NewOne »

Някой знае ли за София кои фирми провеждат курсове по френски по тази програма?
Днес проверихме в УЦ "Космос", но те казаха че нямат френски, а само английски и немски по програмата?
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от escape »

Виж тук
и избери Доставчици на услуги отляво и "Списък на одобрените доставчици на услуги за обучения по ключови компетентности" отдясно.
Това е списъка на всички одобрени учебни центрове по програмата с ваучерите.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от escape »

Има ли кандидати от Пловдив за курс по френски език в Евро Алианс? Аз взех ваучерите, обадих се в Евро Алианс, но от там ми казаха, че нямало други кандидати и ще се наложи да почакам до 2 месеца, колкото е и срока да започнат обучението ми. Независимо колко хора ще се съберат.
Така че ако има желаещи - действайте да се съберем групичка и да почваме ;)
Последно промяна от escape на Сря Мар 17, 2010 2:51 pm, променено общо 1 път.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от nedelcheva_n »

Обадиха ми се от бюрото по труда,отпускат ми парите и курс по френски в Бургас ще има,така че ако някой иска да се възползва да действа.
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от lonly wolf »

escape написа:Има ли кандидати от Пловдив за курс по френски език в Евро Алианс? Аз взех ваучерите, обадих се в Евро Алианс, но от там ми казаха, че нямало други кандидати и ще се наложи да почакам до 2 месеца, колкото е и срока да започнат обучението ми. Независимо колко хора ще се съберат.
Така че ако има желаещи - действайте да се съберем групичка и да почваме ;)
ESCAPE, здравей аз съм навит прати ми някакви твои координати(GSM,SKYPE или дом. телефон)на ЛС да се координираме !!! :handshake:
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от nedelcheva_n »

Аз вече ходя на курс от една седмица,искам да Ви кажа че в Бургас нещата са на ниво.Ходила съм и на други курсове, но специално с Ирена Георгиева нещата протичат много стегнато, четем, пишем проверява ни домашните,много съм доволна! Успех на всички!
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от escape »

А в П-в курса е много зле. Аз ходих няколко пъти и се отказах! Няма нищо общо с частните уроци. Лично мнение.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от GAL73 »

escape , за евро алианса ли става дума?И какво точно не ти хареса.Естествено -частен урок и курс, не могат да се сравняват.Ако не те затруднявам дай повече инфо - тук или на лични.
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
Публикувай отговор