имиграция

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
silvia7
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 12:22 pm

имиграция

Мнение от silvia7 »

Предупреждение от модератор: Моля пишете на кирилица! Следващите постове на латинице ще се трият.

Здравейте!
С мъжа ми желаем да имигрираме в Канада.Аз съм с висше образование,но той има само основно.Като попълвам теста за оценяване имаме необходимите точки поради другите критерии.Но ще ни приемат ли документите и допуснат до интервю при условие,че той е само с основно образование?Моля, пишете!Благодаря!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: imigracia

Мнение от hadministratora »

silvia7 написа:...ще ни приемат ли документите и допуснат до интервю при условие,че той е само с основно образование?...
Документите със сигурност ще ви ги приемат :) За интервюто не знам дали може да се предвиди. Предполагам, че след като събирате точките има голяма вероятност за това...
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: imigracia

Мнение от Phill »

Без да искам да бъда груб, бих ви препоръчал да се замислите върху въпроса с това основно образование какво ще прави съпруга ви в Канада?
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: imigracia

Мнение от demococcus »

Phill написа:Без да искам да бъда груб, бих ви препоръчал да се замислите върху въпроса с това основно образование какво ще прави съпруга ви в Канада?
Спокич, можете да се запишете да учите, подпомагани от държавата и да се сдобиете с образование. Професионално едногодишно или висше - според желанието ви.
Също така в темата за зимата бяха описани куп варианти за намиране на работа без висше образование. А както ми каза един познат в Монреал - донесох си дипломите от България, ама събират прах в шкафа и не са ми дотрябвали засега.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: imigracia

Мнение от ivannklv »

Phill написа:Без да искам да бъда груб, бих ви препоръчал да се замислите върху въпроса с това основно образование какво ще прави съпруга ви в Канада?
Не мисля,че в Канада всички са с висше образование.Освен това въпросът е дали ще бъде допуснат до интервю ако има основно образование,а не дали има смисъл да заминава с такова.Ако човек има желание би могъл да учи -това, че не го е направил в БГ не значи ,че не би записал нещо в Канада.А и е излишно да споменавам,че висшето образование не винаги е предпоставка за добър стандарт на живот.И нека не изпадаме в излишна полемика,че само в БГ може да имаш добър стандарт на живот и без висше образование,а в Канада не може-имам достатъчно познати,които са доказателство че може.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: имиграция

Мнение от ivandaman »

Също се присъединявам към мнението че ако успее да замине дори и с основно образование.. може да започне да учи някой професионален курс в Канада и да се преквалифицира...

Ако знае съответният език разбира се.. Никога не е късно за нищо... В Канада съм виждал хора които се записват в Университе на 50 години....
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Multicouleur
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 9:36 am
Местоположение: Монреал

Re: имиграция

Мнение от Multicouleur »

Наистина ли става дума за ОСНОВНО образование?
Ако е така, какво написахте в теста онлайн?
На официалния сайт ясно и точно пише : МИНИМАЛНО средно образование.
Niveau de scolarité
Pour avoir des chances d'être sélectionnés, les candidats doivent minimalement détenir un diplôme correspondant à un diplôme d’études secondaires générales ou professionnelles du Québec.
Откровенно казано, не съм чувала за кандидати с основно и не знам какви са ви шансовете. Дайте повече инфо, иначе само ще си гадаем.
поздрави и успех!
Qui n'avance pas, recule.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: имиграция

Мнение от Linko »

silvia7, спокойно можете да пускате документите ако сте сигурни, че покривате минималният брой точки за предварителна селекция. Няма такъв елиминиращ фактор като "минимално изисквано ниво на образование" за придружаващият кандидат. Това което е цитирала Multicouleur важи за основният кандидат. В Правилника за селекция, Анекс А и в Правилника за определяне на точките ясно си е записано, че елиминиращият минимум по фактор 1. Niveau de scolarité (основен кандидат) е 2 т., което отговаря на средно образование. С други думи кандидат без средно образование се елиминира директно. Но такова нещо няма за придружаващият кандидат.

Във вашият случай просто по фактор 6.1. Niveau de scolarité (de l'époux où du conjoint de fait qui accompagne) ще имате 0 (нула) точки. Което е само с 1 т. по-малко от на тези със средно образование и с 2 т. по-малко от на висшистите. Ако не сте опрели до тази 1 т. няма да имате никакви проблеми.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Multicouleur
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 9:36 am
Местоположение: Монреал

Re: имиграция

Мнение от Multicouleur »

Наистина има вариант образование по-малко от 10 години за придружаващия кандидат...но огледайте всичко добре. Много хора надценяват езиковите си познания или заявяват, че имат покана за работа и това повишава точките, но не и шансовете за успешно интервю. А целта е все пак не само да бъдете поканени, нали:)
:y:
Qui n'avance pas, recule.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: imigracia

Мнение от bp_de »

Phill написа:Без да искам да бъда груб, бих ви препоръчал да се замислите върху въпроса с това основно образование какво ще прави съпруга ви в Канада?
Ами за строител например никои не пита какво образование имаш - зора е да ти е яка гърбината ...даже и може
и да почне и от 12 долара на час ....строители наистина се търсят и то много повече от така наречените от правителството търсени професии.
Аз познавам не 1 или 2 ма и то оригинално родени в Канада персони дето вадят доста добри пари в тоя бранш и са с основно образование .......
NewOne
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:56 am

Re: имиграция

Мнение от NewOne »

Здравейте!
Понеже ние сме на същото дередже с образованието-да си задам въпроса :
Какви документи за образование трябва да се приложат за придружаващия кандидат - Дипломата за основно образование или НИЩО?
И още нещо - дали няма да погледнат с лошо око на липсата на образование и директно да отхвърлят кандидатурата? :(
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: имиграция

Мнение от demococcus »

NewOne написа: И още нещо - дали няма да погледнат с лошо око на липсата на образование и директно да отхвърлят кандидатурата? :(
Няма да я отхвърлят директно, само защото придружаващият кандидат е с основно образование.
Дали ще погледнат с лошо око, никой не може да каже, но тря се има предвид че на сума си хора в други държави си е съвсем нормално жената да е просто домакиня, без някакво особено образование и стаж. Тъй че не му се плашете - смятайте точките и подавайте!
NewOne
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:56 am

Re: имиграция

Мнение от NewOne »

demococcus, 10-х за отговора!Точките ги събираме, само това образование (по-скоро липсата му) ни притеснява. И това какви документи да изпратим за придружаващия кандидат като образование. :(
Публикувай отговор