Срещи в Бургас

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Zahira
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 2:20 pm

Re: Срещи в Бургас

Мнение от Zahira »

Предлагам да го отворим в Канада :D
25.01.10 - изпратени DCS (DPD)
02.03.10 - accusé de réception /изпратено на 26.02.10/
25.03.10 - TCFQ (25.04-B1/C1)
22.05.10 - поискани ниво по англ, ориг сертификат за TCFQ и док за стаж
28.02.11 - интервю ок
18.09.12 - Montreal, QC
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Срещи в Бургас

Мнение от martatabs »

Zahira написа:Предлагам да го отворим в Канада :D
Ми,хайде де,какво се мотате още у БГ-то. :rock:
mi4ona81
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 11:38 am

Re: Срещи в Бургас

Мнение от mi4ona81 »

martatabs написа:
Zahira написа:Предлагам да го отворим в Канада :D
Ми,хайде де,какво се мотате още у БГ-то. :rock:
Аз предлагам да си го копнем в Канада,и там да се почерпим, че там няма да даваме пари за транспортирането му до БГ. :rock:
То направо си е грехота:)))
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Срещи в Бургас

Мнение от azzura »

Ех, да му се не види... тогава съм на курс ! :rofl: :@ Егати късмета!

mi4ona81, вашата групичка ли свършва в 18.00? :?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Срещи в Бургас

Мнение от martatabs »

Azzura,Mi4ona още проучват почвата,събират сведения,интересуват се хората.Даже и среща организираха.Ако имаш интерес ела в 18:00 часа на 18 Юли на Гъбката..И аз съм на курс,ама моя е в 10:30,все пак е Неделя.Можеш и да не присъствеш на курса,все ще си препишеш урока от някой.Винаги има варианти.
Какъв е този курс,по френски ли е?
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Срещи в Бургас

Мнение от azzura »

курса е по френски и не мога да препиша щото съм индивидуално ;)
Ние също все още събираме инфо за Квебек, не сме подали докс към Виена още.А не искам да отлагам неделните часове понеже цяла седмица преподавателката беше в отпуск и има много за наваксване.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
mi4ona81
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 11:38 am

Re: Срещи в Бургас

Мнение от mi4ona81 »

Е хора не се шашкайте, ще има уиски за всички :D , по важно е уроците да вървят 8) .

И така да уточним на 18.07 в 18:00ч на заведението със знамената Гъбката..
И този път се надявам дъждът да бъде преди 18:00, че както е тръгнало :@ лято май няма да имаме тази година (а ни е нужно да събираме топлина....нали се сещате...хи хи хи )
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Срещи в Бургас

Мнение от martatabs »

mi4ona81 написа: И този път се надявам дъждът да бъде преди 18:00, че както е тръгнало...
Лъбка Кумчева ми каза,че ще има облаци.Колегата и Минчо Празников,излязъл в отпуска и бил на море вместо нея и тя ще му прави мръсно,но нямало да вали. :?: :D

Azzura,кой ти е учителя,ако не е тайна де...и по коя програма се подготвяш...до къде сте стигнали с езика?
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Срещи в Бургас

Мнение от azzura »

в началото на юли почнах второ ниво по Campus, Христина Крушева ми е преподавател :) , а вие до къде сте?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Срещи в Бургас

Мнение от martatabs »

Az съм на половината на 1-ви курс,той почна Май месец в края.Общо са три,работим с Panorama...учителка ми е Мария Моканова.
От колко време учиш езика и нещо да споделиш,дали ти е трудно. ;) .Интересува ме,какво точно учиш,дали граматиката като цяло,или се подготвяш само за интервюто със всичките му там 200 въпроса.Интересно ми е.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Срещи в Бургас

Мнение от azzura »

martatabs написа:Az съм на половината на 1-ви курс,той почна Май месец в края.Общо са три,работим с Panorama...учителка ми е Мария Моканова.
От колко време учиш езика и нещо да споделиш,дали ти е трудно. ;) .Интересува ме,какво точно учиш,дали граматиката като цяло,или се подготвяш само за интервюто със всичките му там 200 въпроса.Интересно ми е.
и аз почнах към края на май, но понеже всеки ден съм на курс - бързо минаваме материала.Амии... всичко си уча, не мога да науча наизуст въпроси и отговори само за интервюто, някак не ми се вижда реално.Като не знам едно нещо аджеба защо е така и от къде идва, не ме кефи :D . Гледам френски телевизии и вече да ти кажа доста неща разбирам. А трудни са ми някои глаголни времена пасе композе например с всичките му там минали причастия :@ . Купила съм си една граматика на ПОНС и ми е много полезна, защото нещата са обяснени на български. Въпросите за интервюто само ги прочетох и ми се ивдяха лесни но.... на мен голяма мъка ми е говоренето. Като се видим на някоя сбирка в морската може да потренираме хаха :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Срещи в Бургас

Мнение от martatabs »

Ще ти пратя един линк,много ми помага.И това Passe Compose не е чак толова трудно.
http://www.leconjugueur.com/frconjonline.php
Пишеш си глагола и ти го вади в различни спрежения..дори и Passe Compose го има.
Последно промяна от martatabs на Нед Юли 18, 2010 1:31 am, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Срещи в Бургас

Мнение от azzura »

Мерси за линка, тази програмка съм си я свалила на компютъра, наистина е мн. добра :y:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Срещи в Бургас

Мнение от martatabs »

Ехоо...днес да не забравите от 18:00 часа на Гъбката,заведението със знаменцата.Аз ще нося БГ знаменце,Zahira ще носи канадско.
Предлагам този път да не сме на закрито,а от вън,миналия път текнах....задушно става под дървенията.
http://maps.google.bg/maps?f=d&source=s ... 8&t=h&z=16
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Срещи в Бургас

Мнение от martatabs »

azzura написа:Мерси за линка, тази програмка съм си я свалила на компютъра, наистина е мн. добра :y:
За по-лесно ти предлагам да си направиш един азбучник,в който да си напишеш глаголите,които сте взели....нещо такова>>>
Изображение
Не е трудно за правене,просто зарязваш страниците до съответната буква.Преди това си ги разпредели по-равно страниците според броя на буквите.
Изображение
Разграфи си го,ползвай програмата дето ти я пратих,за да видиш спреженията.Както виждаш,аз съм го разграфил на 7-ем,освен това в червено квадратче съм написал съответния глагол в минало причастие,за по лесно. ;)
Публикувай отговор