Дата и час: Чет Сеп 20, 2018 8:18 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2016 2:35 pm 

Така ми бяха казали! Значи не е възможно да се получи многократна виза за 1.2.3 г.да разбирам!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2016 5:00 pm 
Аватар

Denko77 написа:
Така ми бяха казали! Значи не е възможно да се получи многократна виза за 1.2.3 г.да разбирам!!!

Изискванията които трябва да се покрият за многократна виза са доста сериозни, защо не попиташ тези дето са ти го казали това да ти разяснат какво точо са имали предвид.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2016 4:33 pm 

По принцип ми казаха но е добре да чуя и други хора които са запознати с тези визи!Мерси!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2016 7:27 pm 

Да, може да се извади многократна виза. Мой приятел кандидатства миналата година март месец за туристическа виза за 6 месеца и му дадоха направо многократна. Беше си сменил и паспорта предварително, та визата му е до валидността на паспорта. Дойде в края на април, след това в края на ноември. Тази година отново го чакаме на гости, живот и здраве.
Става въпрос обаче за човек със серизна работа, семеен, който е пътувал в различни страни и има други валидни визи. И който не е на 25г., примерно, и не идва с цел имиграция.
Както е казал Коко, изискванията наистина са доста сериозни и това, че на един са му дали многократна виза не означава със сигурност, че на друг биха му дали веднага.

Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 14, 2016 4:09 am 

Мерси за одговора!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 10:37 am 

Здравейте,

Искам да попитам нещо специфично. Кандидатсвахме по процедурата за Квебек и сме във втората фаза след като подадохме документи до Сидни, Нова Скотия. Направихме и медицинските и сега чакаме решение. Въпросът ми е: Задължително ли е да имигрираме в Квебек, на посоченото място или можем и да се установим в друга провинция? Доколкото знам постоянното местожителство важи за цяла Канада. Питам във връзка с това, че може да има места с по-добри условия за работа в нашия случай. Търсих в официалния сайт, но не мога да се ориентирам къде да го намеря. Единственото което знам е, че с единия пакет документи изпратихме декларация, че възнамеряваме да живеем в Квебек, но не знам дали това ни задължава. Ако някой знае къде мога да намеря отговора, ще съм много благодарен.

Благодаря ви и приятен ден!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 11:49 am 
Модератор
Аватар

nayden_ov написа:
Здравейте,

Искам да попитам нещо специфично. Кандидатсвахме по процедурата за Квебек и сме във втората фаза след като подадохме документи до Сидни, Нова Скотия. Направихме и медицинските и сега чакаме решение. Въпросът ми е: Задължително ли е да имигрираме в Квебек, на посоченото място или можем и да се установим в друга провинция? Доколкото знам постоянното местожителство важи за цяла Канада. Питам във връзка с това, че може да има места с по-добри условия за работа в нашия случай. Търсих в официалния сайт, но не мога да се ориентирам къде да го намеря. Единственото което знам е, че с единия пакет документи изпратихме декларация, че възнамеряваме да живеем в Квебек, но не знам дали това ни задължава. Ако някой знае къде мога да намеря отговора, ще съм много благодарен.

Отговора е положителен но няма как да го намерите в официалния сайт.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 12:54 pm 

optics написа:
nayden_ov написа:
Здравейте,

Имате в предвид, че може да се установим в друга провинция ли?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 1:06 pm 

nayden_ov написа:
optics написа:
nayden_ov написа:
Здравейте,

Имате в предвид, че може да се установим в друга провинция ли?

Да :)
Но бъдете готови за всякакви въпроси на границата. Успех!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 2:29 pm 
Аватар

fighter написа:
Но бъдете готови за всякакви въпроси на границата. Успех!

Е то това е веселата част. Иначе не е интересно :rofl:

Нас дори след като си казахме чао с нашта азиатка и станахме от бюрото и, обърнахме гръб и след 3 крачки се опита да ме хване с някакъв въпрос, но не успя. Вече не помня какво, но ме пита нещо на френски, за което аз я застрелях скорострелно и тя се изчерви като каза че нейния френски е по-слаб и не го говори много.

Така че на идващите казвам споко, забавно е, но не е невъзможно. После ще си го спомняте на майтап както аз сега :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2017 5:30 am 

Здравейте,
Въпросът ми е насочен най-вече към съфорумниците, които отдавна са в Канада, но и към всички, които имат информация по въпроса. Ако си се насочил към Квебек и си следвал квебекската процедура, има ли някакви пречки в последствие да решиш да се преместиш в друга канадска провинция? Не веднага след като пристигнеш, а да кажем след година-две (да кажем, не ти харесва в Квебек или пък си намерил добра работа в друга провинция).
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2017 1:02 pm 
Модератор
Аватар

Няма пречки.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2017 7:06 am 
Непукист

Няма пречки, не се плашете. По закон, постоянното жителство е валидно за цяла Канада. Това не ви го казват на интервюто, за да идете в Квебек, Манитоба или за където са ви одобрили, но това е истината. Аз също минах по квебекската процедура, но не съм живял нито един ден там. Директно се регистрирах в Отава, провинция Онтарио. Всъщност, според Канадската харта на правата и свободите, която е част от канадската конституция си е записано черно на бяло:
6. (1) Every citizen of Canada has the right to enter, remain in and leave Canada.
(2) Every citizen of Canada and every person who has the status of a permanent resident of Canada has the right
(a) to move to and take up residence in any province; and
(b) to pursue the gaining of a livelihood in any province.

http://laws-lois.justice.gc.ca/eng/const/page-15.html

Естествено, провинциите имат право да налагат определени ограничения според 6(3), като например, че се изисква определено време да живееш в една провинция за да ползваш безплатно местните здравни услуги и т.н., но по закон никоя провинция не може да ви задължи да живеете там постоянно, въпреки декларациите, които подписвате. Всъщност, какво точно се подписва?! "Аз декларирам, че когато стана постоянен жител на Канада ще се се заселя в провинция Квебек." Ами, чудесно, но когато съм станал постоянен жител съм си променил решението и това е.
Успех на всички и не се плашете. Заселвайте се, където ви харесва най-много.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 22, 2017 2:00 pm 

Мерси много за изчерпателния отговор, Canuck!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 08, 2017 1:59 pm 

Здравейте, със съпруга ми започваме сега да проучваме възможностите за емиграция в Канада и ще ни е от полза някой да ни насочи откъде да стартираме с проучването и кандидатстването за емигрантска виза. Ориентирахме се към френската част , като имаме намерение сега да започваме са го учим. Конкретните ми въпроси са: кои да най- новите условия за кандидатстване, ако кандидатстваме без да знаем езика в какъв срок могат да ни поискат документи за него ( разбрах, ме трябва поне B2 , a за него ще ни трябва поне година учене)? И разбира се какъвто полезен съвет може да даде някой , който в момента минава през процедурата ще сме безкрайно благодарни!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]