Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна там?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
optics
Модератор
Членство от: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местонахождение: Victoria, BC

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Post by optics » Пон Окт 09, 2017 12:47 am

Desilium wrote:Здравейте, със съпруга ми започваме сега да проучваме възможностите за емиграция в Канада и ще ни е от полза някой да ни насочи откъде да стартираме с проучването и кандидатстването за емигрантска виза. Ориентирахме се към френската част , като имаме намерение сега да започваме са го учим. Конкретните ми въпроси са: кои да най- новите условия за кандидатстване, ако кандидатстваме без да знаем езика в какъв срок могат да ни поискат документи за него ( разбрах, ме трябва поне B2 , a за него ще ни трябва поне година учене)? И разбира се какъвто полезен съвет може да даде някой , който в момента минава през процедурата ще сме безкрайно благодарни!
Като човек който никога и през ум не му е минавало да се заселва във "френската част" ми е интересно защо сте се ориентирали към нея при положение че не знаете френски?
Вашия пръв приятел при всички положения е правителствения сайт: http://www.cic.gc.ca/"
Когато става дума за документи и изисквания, забравете всякакви други сайтове.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Desilium
Членство от: Пон Окт 02, 2017 3:09 am

Post by Desilium » Пон Окт 09, 2017 1:38 am

optics wrote:
Desilium wrote:Здравейте, със съпруга ми започваме сега да проучваме възможностите за емиграция в Канада и ще ни е от полза някой да ни насочи откъде да стартираме с проучването и кандидатстването за емигрантска виза. Ориентирахме се към френската част , като имаме намерение сега да започваме са го учим. Конкретните ми въпроси са: кои да най- новите условия за кандидатстване, ако кандидатстваме без да знаем езика в какъв срок могат да ни поискат документи за него ( разбрах, ме трябва поне B2 , a за него ще ни трябва поне година учене)? И разбира се какъвто полезен съвет може да даде някой , който в момента минава през процедурата ще сме безкрайно благодарни!
Като човек който никога и през ум не му е минавало да се заселва във "френската част" ми е интересно защо сте се ориентирали към нея при положение че не знаете френски?
Вашия пръв приятел при всички положения е правителствения сайт: http://www.cic.gc.ca/"
Когато става дума за документи и изисквания, забравете всякакви други сайтове.
Казват, че е по- лесно , а за нас не е проблем са научим още един език. Благодаря за насоките!
optics
Модератор
Членство от: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местонахождение: Victoria, BC

Post by optics » Вто Апр 10, 2018 8:01 pm

Kan_Tangra wrote:Е, баш да не е проблем! С кебешкия език, не се заричайте.

А и лесно, колко да е по-лесно? :D
За сега, не знам, но за едно време - преобладаващия брой българи, ама наистина силно преобладаващия минаваше през Кебек.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Отговор