професия полицай

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Petia7
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 11:23 am

професия полицай

Мнение от Petia7 »

Здравейте!Ние сме нови тук.Имаме огромното желание да имигрираме в Канада- Квебек.Започнахме да учим и френски.През 2008 год. завърших висшето си образование - бакалавър, със спец.счетоводство и контрол.Имам даже около 2 год стаж по специалността. От 2005 год работя в полицията.Съпругът ми, след като е завършил основното си образование е започнал работа като полицай и така има стаж около 10 год.Въпросът ми е дали това ще е пречка / профисиитени в момента/.Разбрахме,че има и други, които са робатели като полицаи преди да заминат.Моля, за съвет.Ще се опитаме да заминем с - Кфалифицирани работници / счетоводители- това к, което съм завършиле/.Направих теста в интернет и резултата е, че можем да продължим. Вие как сте имигрирали?Всеки Ваш съвет ще ни е от полза.Пречка ли са професиите ни.Благодаря!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: професия полицай

Мнение от demococcus »

Това че работите в полицията не е пречка. Има доста полицаи кандидат-емигранти, те може би ще ви разкажат по-подробно. Ето тук един от тях преди малко се похвали че вече е получил покана за виза: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 08#p417208
Petia7
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 11:23 am

Re: професия полицай

Мнение от Petia7 »

Ако има други, които са работели в полицията и са емигрирали в Канада, моля пишете с подробности.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: професия полицай

Мнение от Bubi »

Няма нищо по-особено, освен, че се попълва една декларация за Букурещ, в която описваш подробно какви са ти точно задачите в полицията. Преди се е ходело на второ интервю в Букурещ, но сега се минава само с декларацитя. Но това е след като вече сте получили сертификатите. Ние също кандидатствахме с моята професия - счетоводител, а съпругът ми работеше в полицията. Аз също съм работила там преди това. Нямахме никакви проблеми. Успех ви желая.
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: професия полицай

Мнение от htris »

Нали разбираш,че ако ви е по-особенна работата в полицията нещата не са толкова прости,тези тук знаят каквото трябва, не ги мисли за марули.Ако е редови полицай става.Но тук да работиш пак това е малко трудно,но не е невъзможно.
Аватар
omara
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 4:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: професия полицай

Мнение от omara »

Специфичното, което знам за тези, които работят в полицията е, че там тъй като нямат трудови книжки трябва да им се издаде специален документ, който удостоверява трудовия им стаж.
На този документ се вписва пред кого да послужи и тогава работодателя научава какво се готви да прави неговия подопечен, което повечето от хората по разбираеми причини избягват да заявяват на работодателя си, поне още в самото начало на процедурата.
От мнения във форума си спомням, че това се избягвало като се уж се изисква този документ за да се кандидатства за заем пред някоя банка - лошото е, че в текста "да послужи пред ..." ще се мъдри името на банка, но това може да се обясни на интервюто.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: професия полицай

Мнение от Ascao »

htris написа:Нали разбираш,че ако ви е по-особенна работата в полицията нещата не са толкова прости,тези тук знаят каквото трябва, не ги мисли за марули.Ако е редови полицай става.Но тук да работиш пак това е малко трудно,но не е невъзможно.
Жена ми имаше достъп до секретна информация и нямаше никакви проблеми при имиграцията нито от българска страна нито от канадска. Също така няма проблем да се работи и тук в полицията стига на човек да му се учи 1 година френски (Кофи) + 3 години колеж + 3 месеца полицейска академия в Николет (ако те приемат) и естествено да се издържат физическите тестове, които не са нещо особено за човек който поддържа форма.
omara написа:Специфичното, което знам за тези, които работят в полицията е, че там тъй като нямат трудови книжки трябва да им се издаде специален документ, който удостоверява трудовия им стаж.
На този документ се вписва пред кого да послужи и тогава работодателя научава какво се готви да прави неговия подопечен, което повечето от хората по разбираеми причини избягват да заявяват на работодателя си, поне още в самото начало на процедурата.
От мнения във форума си спомням, че това се избягвало като се уж се изисква този документ за да се кандидатства за заем пред някоя банка - лошото е, че в текста "да послужи пред ..." ще се мъдри името на банка, но това може да се обясни на интервюто.
Служебната бележка беше с текст: "Да послужи пред канадското посолство във Виена" и нямаше никакъв проблем. Може би началника ѝ не вярваше, че има шансове да имигрира, а и какъв друг избор има - не може да те уволни или да те тормози (поне в повечето случаи де).
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
caivanov
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 10:06 am
Местоположение: Монреал

Re: професия полицай

Мнение от caivanov »

Здравейте
относно въпроса ви мога да ви помогна със следното. Като служители от полицията е необходимо да докажете трудовия си стаж и да удостоверите с документ, който да има подпис и печат. Трудовата ви книжка се съхранява във финансова служба и нямате достъп до нея. Не ви се дава и при напускане на системата - така беше при мен. Документа е Кадрова справка - издава се от Личен състав на съответната ОДП, но самото искане да получите такава поражда мноооого въпроси от сорта какво, къде и как. Като вариант може да се изтъкне като причина за издаването и търсене на друга работа в друго ОДП или друга служба. При мен този документ ми отне времето от около 4 месеца. За служебна бележка за банка или където и да било, не мога да ви дам съвет. Може да се наложи при получаване на документите и разглеждането на досието ви да ви изискат и други документи. Ако не поискат и стигнете до интервю-което искрено ви пожелавам, може да искат евентуално да удостоверите дали сте още на работа, и да се наложи да покажите служебната си карта. Така се получи със съпругата ми, работеше в армията. Тя нямаше проблем с изготвянето на кадровата справка, но не бяхме приложили към документите допълнителния анекс за продължаване на договора и това, че е на работа удостовери със служебната си карта. При всеки процедурата е напълно индивидуална и не може да се правят сравнения. Но всичко се проверява и интервюиращите не са за подценяване. Лека процедура и успех.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: професия полицай

Мнение от Bubi »

На бележката на съпрга ми пишеше само "да послужи при необходимост" и пак нямаше никакви проблеми. И не беше редови полицай, а офицер. До сега не съм чула за нито един случай полицай, кандидатстващ по процедурата да има проблеми. Дори има случаи, когато той е бил водещ кандидат и пак са минали.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: професия полицай

Мнение от mishka77 »

Последното мнение ми вдъхна кураж,аз ще съм водещ кандидат и също работя в МВР,но при нас служителите в това министерство е доста трудно да си изискаш документите но ...ще видя какво ще говоря ;)
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: професия полицай

Мнение от mishka77 »

Здравейте,на мен ми издадоха удостоверение-притеснява ме факта,че никъде не пише длъжността ми,само това,че работя по трудово правоотношение в МВР по трудов договор за неопределено време.Сега как да кажа и докажа какво точно работя?! :( Работя по специалността си 2 години но никъде не пише...ще загубя ли тези 6 точки? :worried:
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: професия полицай

Мнение от demococcus »

Извинявайте че се намесвам без да съм полицай, но мисля че написаното по-долу касае "доказването" на това което кандидатът работи.

Имахме подобен проблем с жена ми. В самоосигурителната й книжка пише "Гергана Христова - Инженер". Крайно недостатъчно за да докаже че е геодезист и да си получи точките. Въпреки това написахме в DCS че е не какъв да е инженер, а точно инженер в областта на геодезията + изброихме там в полето какво точно прави свързано с геодезията. Повярваха ни и не беше нужно да представяме други документи.

При мен - не ми беше хрумвало да прилагам длъжностна характеристика, затова помолих този който се води "мениджър по качеството" да ми напише препоръка, подобно на препоръка за работа. В нея обяснява какви са ми задълженията в предприятието.
За другия ми стаж в Австралия нямах ни трудова книжка, ни дори фиш за заплата. Имах само писмо от един колега че съм работил заедно с него и изброено какво съм вършил в качеството си на технолог. Забележи той също не беше някакъв шеф, а просто друг технолог от смяната. Но това беше достатъчно да удостовери какво работя и не са ми търсили други доказателства.

Така че бих те посъветвал да си напишеш една препоръка и да помолиш най-добрия ти колега да я подпише. Не забравяй обаче да му напишеш името и телефона + още в началото на препоръката да пише той каква длъжност заема и по какъв начин е свързан с работата ти. Да се знае все пак че не е писана от чистачката, а от човек на който може да се вярва.

И в крайна сметка, никъде не се изисква документ, който да удостоверява точно работните задължения. Нали все пак си има поле в молбата, където се предполага сам да си ги изброиш и да се подпишеш отдолу - би трябвало да е достатъчно за да ти повярват. Изисква се само документ за доказване на стажа - не и за доказване на задълженията или естеството на работата. Ти вече имаш документ за стажа.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: професия полицай

Мнение от thriller »

И аз съм полицай,но не ми пука кво ще каже ръководството.Толкова простотия съм видял за 13 години,че вече ми е все тая.То ако беше хубаво при нас нямаше да захвърляме всичко постигнато и да тръгваме за неизвестното.
Искам да пожелая успех на всички колеги и дано се видим зад океана.

Човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му.
Публикувай отговор