За търсещите добър учител по френски в София

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от 4udenka »

Да споделя с настоящите и бъдещи мераклии да учат френски за интервюто - за нас се оказа много печелившо това, че самата ни учителка е "resident permanent" , т.е. пребивава колкото в София, толкова в Монреал. Несравнимо е, когато черпиш "от извора" - беше ни от голям плюс както за интервюто, така и с личен опит и полезна информация за нещата тук. Преди да разберем за нея, пробвахме при други две много хвалени във форума учителки, но не бяха за нас - при Жана трябваше да ходим в 11 вечерта, след което половин час ни занимава с разхождащите се навсякъде сред цигарения дим котки, а през другия половин час ни "изрисува" френската азбука :yawn: . Другата учителка, Ани Грозева, беше забравила, че има урок, няма да влизам в подробности около злощастния час с нея.... Мисълта ми е, ако някой се нуждае от учител, който да е искрено съпричастен на вашия път и който също е минал по него - може да ми пише на лични, за да му дам имейл, пък вие ще си се свържете. Живее близо до "Витошка" и "Солунска".
26.05.2008 - интервю
30.10.2008 - докс Букурещ
10.11.2008 - баркодове
27.11.2008 - медицински формуляри
04.12.2008 - мед. направени
20.12.2008 - ОК на мед.
06.01.2009 - покана за визи по мейл
09.01.2009 - изпратени;12.02.2009 - визи
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от GGG »

Жана е страхотен професионалист, с положителен подход и огромно търпение. От горният постинг разбирам, че по-скоро кандидатът не е бил подходящ за уроците при Жана. А и негативното отношение говори достатъчно за човека, който го е публикувал.
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от 4udenka »

Темата по-горе е за "търсещите добър учител по френски". Съответно не е за тези, които са удовлетворени от Жана.
26.05.2008 - интервю
30.10.2008 - докс Букурещ
10.11.2008 - баркодове
27.11.2008 - медицински формуляри
04.12.2008 - мед. направени
20.12.2008 - ОК на мед.
06.01.2009 - покана за визи по мейл
09.01.2009 - изпратени;12.02.2009 - визи
Diana123
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 9:57 am

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от Diana123 »

Аз лично сам много доволна от Ани Грозева.Тя беше човека благодарение, на който взех интервюто и сега съм в Canada.
Не съм чула досега на някой да е забравила часа или нещо друго,имало е само несериозни ученици.
И мисля, че вместо да плювате по другите учители ,като държите темата да е за търсещите добър учител се ограничете само до него,не ви прави чест да говорите за другите.Стига вече с тази злоба и интриги....
Всеки един от тях е допринесъл много за своите възпитаници и е постигнал успехи.
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от 4udenka »

Радвам се, че мнението ми е полезно на когото трябва :)
26.05.2008 - интервю
30.10.2008 - докс Букурещ
10.11.2008 - баркодове
27.11.2008 - медицински формуляри
04.12.2008 - мед. направени
20.12.2008 - ОК на мед.
06.01.2009 - покана за визи по мейл
09.01.2009 - изпратени;12.02.2009 - визи
azalia
Мнения: 165
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:25 pm
Местоположение: Montreal,QC

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от azalia »

Напълно подкрепям Diana 123!!!! Ние със съпруга ми също сме много доволни от Ани Грозева и горещо я препоръчвам на тези, които се чудят къде да започнат частни уроци!!! Ани винаги е била много точна и всеотдайна с нас, никога не си е забравяла уроците!!
Благодарим ти, Ани, за цялото търпение и усилия, които полагаш с нас! :)
AZALIA
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от dea »

4udenka написа: пребивава колкото в София, толкова в Монреал
Лично мен това би ме притеснило. Как ще разчитате да ви подготви за интервюто? Може по някое време да хване самолета за Монреал, може би в най- неподходящия момент. :hai: Нали и след интервюто трябва да продължите с уроците. Някои хора чакат визите доста време, трябва добре да се обмисли. :?:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
sinja
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 10:01 am
Местоположение: Montreal

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от sinja »

За всеки влак си има пътници и всеки сам прави своя избор кой да го подготвя за интервюто ;)
Всичко, с което си се сблъскал през жизнения си път, е било необходимо, за да стигнеш до тук.
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от zory_bory »

Принципно всеки има право да си пише каквото си иска във форумите, но ако искате да направите реклама на някой, просто го направете без да злословите по чужд адрес. И Жана и Ани са изпратили толкова много хора в Канада, че това единствено и само говори, че са много добри професионалисти в подготовката за интервютата. Това,което вие изтъквате като предимство - въпросната учителка прекарвала половин година в Монреал и другата половина- в София, тази половина в София-съвпада ли с моето интервю или не? Между другото мисля, че Ани Грозева е вече в Монреал и в момента само Жана преподава и като гледам колко желаещи има, няма да е зле да има помощ от някой на нейното ниво, който също да подготвя кандидатите за интервю. Хубава е информацията, просто изберете по-добър начин за поднасянето и.
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от 4udenka »

Айде успокойте се вече. Това, че не уважавате правото на чуждо мнение си е ваш избор. Но то няма как да ме накара да премълча своето. А то е именно такова, каквото го написах - ние останахме разочаровани от двете гореспоменати преподавателки, а бяхме с много положителни очаквания, именно заради препоръките във форума. С мнението си исках да насоча тези, които подобно на нас нямат нужда от "търпение" от страна на учителя, а от бързо напредване. Нито от "усилия" - усилията си ги полагаме ние. Просто моят тип професионален учител е много далеч от това, което срещнах и описах в началото на темата. Не виждам защо това става причина някои хора лично да се засягат?! Не ангажирам никого с мнението си. Радвам се, че на вас са ви паснали и сте доволни.
26.05.2008 - интервю
30.10.2008 - докс Букурещ
10.11.2008 - баркодове
27.11.2008 - медицински формуляри
04.12.2008 - мед. направени
20.12.2008 - ОК на мед.
06.01.2009 - покана за визи по мейл
09.01.2009 - изпратени;12.02.2009 - визи
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от dea »

Учете френски докато сте в бг, че тук ако знаете колко е ниско нивото на повечето учители- жалка картинка ви казвам.
На всички желая да намерят подходящият за тях учител и да се подготвят успешно! :rock:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Multicouleur
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 9:36 am
Местоположение: Монреал

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от Multicouleur »

4udenka написа:Да споделя с настоящите и бъдещи мераклии да учат френски за интервюто - за нас се оказа много печелившо това, че самата ни учителка е "resident permanent" , т.е. пребивава колкото в София, толкова в Монреал. Несравнимо е, когато черпиш "от извора" - беше ни от голям плюс както за интервюто, така и с личен опит и полезна информация за нещата тук. Преди да разберем за нея, пробвахме при други две много хвалени във форума учителки, но не бяха за нас - при Жана трябваше да ходим в 11 вечерта, след което половин час ни занимава с разхождащите се навсякъде сред цигарения дим котки, а през другия половин час ни "изрисува" френската азбука :yawn: . Другата учителка, Ани Грозева, беше забравила, че има урок, няма да влизам в подробности около злощастния час с нея.... Мисълта ми е, ако някой се нуждае от учител, който да е искрено съпричастен на вашия път и който също е минал по него - може да ми пише на лични, за да му дам имейл, пък вие ще си се свържете. Живее близо до "Витошка" и "Солунска".
Правото на мнение е достойно за уважение. Рекламата на нов учител също е полезна за търсещите подготовка.Но не разбирам защо сте написали негативни неща за Жана Николова и Ани Грозева, все пак никоя от тях НЕ ВИ ЗАДЪЛЖАВА да се подготвяте при нея. ВИЕ ИЗБИРАТЕ.Освен това познаването на действителността тук не е достатъчно за ефикасна подготовка за интервю.
С уважение
Таня Маркова ( учителка)
Qui n'avance pas, recule.
dcntd
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 6:13 pm

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от dcntd »

Няма да коментирам другите изказвания - всеки има право на мнение, както и на това свободно да го изрази - особено в интернет, където всичко е по-лесно. Искам само да добавя един факт - Ани е в България, по данни от вчера, и, до колкото ми е известно, няма никакво намерение да заминава за където и да е.
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от zory_bory »

Съжалявам за грешката....имах предвид,че в Монреал е Таня Маркова, която е писала по горе. Благодаря за поправката.
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Re: За търсещите добър учител по френски в София

Мнение от Betty L. »

Въпреки че се отказахме да емигрираме, аз продължавам да надничам тук при вас!
От емигриране се отказахме, но не и от уроците по френски. Ние продължаваме да си ходим при Жана. Малко неприятно ми стана от горното изказване. Котки имаше за кратък период, само докато отраснат малките, и после бяха раздадени. Сега котката е само една, много мила маца на име Ружа, която е на път да промени негативното ми отношение към животинския вид. :)
Що се отнася до цигарения дим - Жана винаги се е съобразявала с факта, че аз не пуша. А по повод на френската азбука - аз лично я помолих като напълно начинаеща да започнем именно с нея. Тя е толкова сговорчива, че едва ли ви е насилила да ви "рисува" азбуката, ако не сте били начинаещи.
За мен Жана има невероятен подход. Успява да разнообразява часовете ни. Винаги предлага на вниманието ни разни мисли на велики хора, поговорки и т.н.
Така че, не се колебайте и не се повлиявайте от едно негативно мнение тук във форума.
Забравих да спомена за късните часове - Жана е готова да се съобрази с всичките си ученици - някои искат часове в 8 или 9 сутринта, други са от късно лягащите и предпочитат вечер. Има моменти на голямо натоварване, особено преди сесиите, а Жана не връща никого.
Заключено