Сертификати без интервю: Ура!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
di_liana
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 8:24 am
Местоположение: Canada

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от di_liana »

честита нова година на всички. :party: Искам да попитам за сертификати без интервю , това значи ли че ако заедно с документите пратим и сертификат за език може и без интервю/ ако събираме точките/ аз ходя в алианс франсез и ако изпратя сертификат за В1 може ли това и на нас да ни се случи имали и други такива случай .
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от Linko »

Не, няма да се случи това при вас. От доста време вече сертификатите за изкарано определено ниво курс по френски не вършат работа за доказване владеенето на езика. Валидни са само резултатите от някой от посочените и признавани от Министерството по имиграцията (MICC) тестове: Test d’évaluation du français adapté pour le Québec (TEFaQ); Test de connaissance du français pour le Québec (TCFQ); Test de connaissance de français (TCF) и Test d’évaluation du français (TEF).
Валидни са също така и Diplôme d’études en langue française (DELF) и Diplôme approfondi de langue française (DALF).
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
di_liana
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 8:24 am
Местоположение: Canada

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от di_liana »

благодаря за отговора. А с някой от тях има шанс това да се случи така ли. Ами то тогава направо да се насочим към някой от тях и поне със сигурност знаеш че ще си струва .
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от Linko »

Имаш право, ако става въпрос за търсене на подготвителни курсове за някой от посочените тестове.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от demococcus »

succes:
1. На моето също пише "свидетелство".
2. Нотариално заверени ксерокопия.
3. Ми едното са професии, а другото - занаяти. Почети ги и виж това което ти упаржняваш към кое от двете се води, за да знаеш каква декларация да пуснеш.
4. Моите си ги превеждах тук. Не че са паерфектни, но свършиха работа.
5. Ние писахме град, област, държава. Без точни адреси.
6. Ние ги оставяхме празни.

Не, kill_u, не значи че имаме визи, но е предпоставка за получаването на такива. Тебе те знам че си бил по федералната процедура, та ще обясня накратко. Областта Квебек има право сама да си избира имигранти, но финалното одобрение и визата го дава държавата Канада. Така че тези сертификати служат засвидетелстват квебекската благословия, а после с тях ходим да си молим визите. Счита се че ако имаш този сертификат, то визата е "в кърпа вързана", затова и толкова се пънем и радваме да ги получим, ние франкофоните.

all: Много е хубаво като чета колко много хора се радват заедно с нас! Благодаря!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от milla »

demococcus, честито, страхотна новина!!!

Ами хубаво ще е да ви включа в таблицата, за да се вижда в статистиката, че това е възможно за всеки. Напишете ми кога сте изпратили документите до Виена, кога сте получили акюзето си, кога получихте Сертификата за селекция и от кого е подписан.

Успех от тук нататък за всичко, което ви предстои!
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от kill_u »

demococcus написа: Не, kill_u, не значи че имаме визи, но е предпоставка за получаването на такива. Тебе те знам че си бил по федералната процедура, та ще обясня накратко. Областта Квебек има право сама да си избира имигранти, но финалното одобрение и визата го дава държавата Канада. Така че тези сертификати служат засвидетелстват квебекската благословия, а после с тях ходим да си молим визите. Счита се че ако имаш този сертификат, то визата е "в кърпа вързана", затова и толкова се пънем и радваме да ги получим, ние франкофоните.
Тоест един вид в момента сте одобрени от Квебек, но не и от Канада. Ясно благодаря за разяснението.

Успех тогава и с визите!!!
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от pollita »

Здравейте на всички и поздравления за demococcus и s.ignatova :clap: за получените съртификати.
Искам да Ви попитам с куриер ли получихте писмата със сертификати или с БГ пощи.Нашият случай е по особен(описала съм го подробно в темата Покана за интервю за края на ноември 2009 ...).Ние се явихме на интервю във Виена на 1.12.2009 и ни взеха всички дипломи за проверка-за више и магистратура и на мен и на съпруга ми.Сега се притесняваме да не ги загубят по пощата.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от demococcus »

pollita, получихме ги по БГ Пощи. Въпреки че им обяснявах за проблема с пощите и ги молих горещо и настоятелно да ми пуснат мейл заедно с пратката - мейл не ми пуснаха.

Така че разбирам притесненията ти и мисля че си е съвсем в реда на нещата да ги питаш по мейл кво става.
s.ignatova
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 9:55 am

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от s.ignatova »

Здравей pollita, ние също получихме нашите сертификати по БГ пощи. Даже пликът дойде като обикновена пратка, дори нямаше обратна разписка. Явно практиката на изпращане на документация от Виена е такава.
demococcus е напълно прав за запитването по мейла какво се случва с вашата кандидатура. Но не се притеснявай, имаме и други познати, които се явиха през декември на интервю в София и все още нямат отговор. Желая Ви успех и много търпение!
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Сертификати без интервю: Ура!

Мнение от pollita »

Благодаря и на двама Ви за бързият отговор.Мисля да изчакам до края на месеца преди да изпратя запитване,защото на интервюто ни обясниха,че ще ни изпратят дипломите до Канада,за да ги проверят там и това щяло да им отнеме 3-4 месеца(невероятно но факт) :( А и нали те не обичат много да ги притесняват.
Публикувай отговор