Успех във Виена.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: Успех във Виена.

Мнение от m.m. »

сори, че пиша едва днес, но се върнахме от Виена вчера вечерта...

накратко: интервюто мина много добре, консула говореше бързичко на френски, но се разбираше. Нямаше преводач.

обръщат много сериозно внимание на дипломите за висше, и с нашата и с тази на Катя консула излиза да я показва на някого и да се консултира. Аз обаче бях махнала кориците от дипломите, което се оказа проблем. Консула попита къде са, казах му че са в БГ. После пак излиза да се консултира с някого и накрая се върна и попита можем ли да им ги изпратим. Казах му да, а той каза, че преди да ни даде положителен отговор имат нужда да видят тези корици... Съответно задържаха дипломата на съпруга ми за висше и сега чакат да им изпратим кориците.

Доколкото разбрах от Катя доста хора напоследък се опитвали да минат с фалшиви дипломи и затова ги проверяват по-обстойно... Съвета ми към всички е да носите абсолютно целият пакет докс! Оригинални корици, опаковки и тн... защото заради тази корица ние сега пак чакаме... :)

Катя мина успешно и вече е със сертификат! :)
От отговора на консула ние също останахме с впечатлението, че сме минали успешно... но нямаме сертификат. Ще пиша като ни върнат дипломата, с нея би трябвало да дойде и нашият отговор.

това беше! Успех на всички! :)
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Успех във Виена.

Мнение от desiR »

Браво m.m.! Със сигурност ще имате положителен отговор! НАЙ-ВАЖНОТО е минало, сега остават просто формалности... стягайте пакета за Букурещ! :lol: :y:
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Успех във Виена.

Мнение от demococcus »

Леле! Това с кориците си е шах с пешката! Стискам палци!
Успех в следващите етапи!
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Успех във Виена.

Мнение от liddi »

m.m. ,стискам палци всичко да завърши добре.Поне сте минали и сего не мислите за въпроси на френски. :) Починете си и смело напред!

Честито на Катя! :handshake: Успешно завършване на процедурата!
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Успех във Виена.

Мнение от KASTA7372 »

Честито на миналите, но това с кориците ме изуми, ние ги махнахме за да не се събира допълнителна бумащина, явно ще трябва пак да ги сложим, благодаря за ценния съвет. Като цяло как беше интервюто, колко време бяхте вътре, какви въпроси ви задава...благодаря още веднъж и успешна процедура по-нататък :y:
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Успех във Виена.

Мнение от pollita »

Честито на всички превзели виенското интервю :clap: и благодаря на всички стискащи палци.В понеделник и ние заминаваме за Виена,ще пиша веднага като се върнем и се надявам и ние да имаме положителен отговор :)
Късмет и на всички започващи сесията в БГ и на Dobrin ,който се явява на интервю на нашата дата и час,но на наша земя :y:
Публикувай отговор