Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от kikolilokiko »

zigi написа:Познавам доста хора тук, които висят с ипотечни или потребителски кредити. Просто недей да биеш камбаната, че емигрираш. Кредит се обслужва и от Канада. Начини колкото щеш. Иначе за бачкане...ablood е прав, ако не си мързел и не чакаш "заветния социал", буквално на другия ден, след като вземеш NAS/SIN номера можеш да започнеш работа на БЯЛО (на черно не знам, никога не съм работил такава). Е, започваш от минимума, разбира се...9 - 9.50 на час, ти си направи сметка колко ще взимаш на месец.
за колко време се взима NAS/SIN номера ? след колко време може човек да почне работа нормално на бяло
dimitarbg
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 12:22 pm

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от dimitarbg »

ами явно който когато си намери
можеби наистина хората с повече претенции относно работата се отказват по-лесно
подготвил съм се ,че ако отида ще "бачкьорствам"
dimitarbg
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 12:22 pm

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от dimitarbg »

благодаря за споделения опит на всички ,които са вече по-напред по пътечката!


ще може да се тегли заем зааа .... "екскурзията" в канада :lol:
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от zigi »

NAS/SIN номерът може да си го извадите на следващият ден след пристигането, дават ви временно удостоверение на хартия, докато си получите картите с номера, но важното е, че имате вече номер. Работа, както написах, може да започнете след една седмица или даже по-бързо, ако не сте прпетенциозни. Говоря за легална работа.
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от radkoT »

kikolilokiko написа: за колко време се взима NAS/SIN номера ? след колко време може човек да почне работа нормално на бяло
ако кацнеш сутринта ,до обед може да си извадиш SIN номера на лист и следобяд да идеш 2-ра смяна на работа съвсем легално ;) тва е чисто хипотетично
и при условие че от бг си си уредил работата
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от kikolilokiko »

Благодаря за отговорите!
Това, че няма нужда да се чака до издаването на документа, а може да се бачка с бележка е добре :)
вероятността да се намеря от бг работа не е голяма :) така, че първия следобед ще е свободен :)
извинявам се за офтопика!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от ablood »

В моя случай започнах работа преди да си извадя номер, но си получих чека 15 мин след като им го занесох.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от kill_u »

Аз теглих заем за да замина. Банката е SG Expres. Смятам да си връщам заема най почтенно.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от Linko »

Аз изтеглих 17 000 лв. на 6.11.2006 г. от ДСК при 12,45 % лихва и общо ГПР 13 %., със срок на погасяване 8 години. Първоначално месечната ми вноска бе 280 лв. а към днешна дата е 302 лв. Двуседмичната ми заплата е достатъчна за 3 месечни вноски и таксата за превод е $45 в RBC, което означава, че месечната ми вноска се оскъпява с $15. Ако преведа наведнъж парите за 6 м. то оскъпяването е малко над $7.
Иначе следя с интерес дискусията не "специалистите" кое и как не може да стане или как не си струва. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от kapitan »

Linko написа:Аз изтеглих 17 000 лв. на 6.11.2006 г. от ДСК при 12,45 % лихва и общо ГПР 13 %., със срок на погасяване 8 години. Първоначално месечната ми вноска бе 280 лв. а към днешна дата е 302 лв. Двуседмичната ми заплата е достатъчна за 3 месечни вноски и таксата за превод е $45 в RBC, което означава, че месечната ми вноска се оскъпява с $15. Ако преведа наведнъж парите за 6 м. то оскъпяването е малко над $7.
Иначе следя с интерес дискусията не "специалистите" кое и как не може да стане или как не си струва. :)
Браво! :claps:Ето с такъв пример е ясно на хората,как,какво и защо и че ще могат да си направят разликата между банков заем с определени условия и "роднински заем".После всеки сам да си реши.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Имали хора които са теглили заем за да заминат?

Мнение от Linko »

Не знам защо някои скачат толкова срещу това понятие "роднински заем" и смятат, че е невъзможно роднина да даде 10 000 или 20 000 лв. без лихва. Аз самият го направих като дадох на брат ми 12 000 лв. през 2004 г. за си купи апартамент и нито за лихва съм му говорил нито за срок на връщане. Върна ми ги за около 3 г. на части.
Аз роднинските отношения и връзки в никаква калкулация не мога да ги сложа. Но пък и не че не знам, че има хора дето и собствената си майка биха продали. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор