Пристигане в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
MisterX
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 1:48 pm

Пристигане в Канада

Мнение от MisterX »

Моля който има опит да сподели колко време отнема процедурата при имиграционните служители при кацането на имигранта на канадското летище. Благодаря предварително!
Док Виена-10.11.08
Акюзе-22.12.08
Покана интервю-12.05.09
Интервю-09.06.09 - успешно
Док Букурещ-28.07.09
Баркодове-08.08.09
Медицински формуляри-10.09.09
Направени медицински-16.09.09
ОК медицински-25.09.09
Покана-26.10.09
Визи - 09.11.09
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Пристигане в Канада

Мнение от rolyd »

MisterX написа:Моля който има опит да сподели колко време отнема процедурата при имиграционните служители при кацането на имигранта на канадското летище. Благодаря предварително!
Казват ти, че ще отнеме около 15-20 минути като отидеш при имиграционните, но на нас ни отне два часа и нещо ..... въоръжи се с търпение. Може би зависи и по кое време ще кацнеш и колко служители ще има на разположение. Ние кацнахме към полунощ защото полета от Лондон имаше закъснение, а трябваше към 22:30. Имаше само един служител, който обслужваше емигрантите в антрето.
Почти веднага след като се регистрирате да чакате в антрето можеш да отидеш и да си прибереш чантите от летището /върти се на едни ролкови коловози /, за да си по-спокоен, както направих и аз, и за да си докараш багажа пред вратата на имиграционните. Така ще си го наблюдаваш. Не че съм предубеден,че нещо ще се случи ама да не вземе някой да ми провери багажа и да ми свие ракийката, че беше в повечко :D
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пристигане в Канада

Мнение от emilcho »

Здравей,

ние кацнахме в 4.30 следобяд, с полет от Амстердам. Имаше страшно много хора за подаване на митнически декларации и там отиде около 1.30 ч. После при самите емиграционни също имаше доста народ и съответно - още един час. Излязохме от летището след 7.00 часа.
Дано при вас да стане по-бързо.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пристигане в Канада

Мнение от hellstorm »

10-15 мин максимално ни отне на летището предполагам е индивидуално
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Пристигане в Канада

Мнение от kapitan »

Индивидуално е,зависи,според мен от това дали пристигате в почивен ден или почивен празник такъв и дали полета пристига късно вечер и колко др.полети с нови имигранти ще се "изисипят" с вас.При мен беше около 1 час,в почивен ден,техен празник,с малко имиграционни служители и с много др. имигранти,главно от Латинска Америка.Това за пред федералните,за Квебек,защото в Квебек има и квебекарски имиграционни после,но при тях стана много бързо,защото бях единствения.
Публикувай отговор