скапан френски - помощ!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

скапан френски - помощ!

Мнение от MarinaNik »

здарвейте, днес на Кебекарите им пратих следното запитване
Dear Sirs,

I am writing to you in relation with our demand for certificate for
immigration in Quebec.

My name is Marina Kostadinova Nikolova and I am from Bulgaria.

I posted our application on 29 Sept 2009. As far as I could trace the shipment, itwas delivered in your office in Vienna on 2 Oct 2009.

I would like to ask you if everything is fine with our application, because I haven't received any confirmation so far (neither by post, not by e-mail).

I will highly appreciate if you inform us whether our application will be processed or
not.

Thank you in advance for your reply.

Best regards,

и получих този отговор на скапания френски:
Madame, Monsieur,
Nous accusons rйception de votre
courriel.

Veuillez noter que les dйlais d'ouverture d'un dossier sont de 30
jours ouvrables. Par consйquent, vous devriez recevoir une premiиre
correspondance sous peu.

Toute communication ou demande d'information retarde le traitement de
votre demande.

Nous vous prions d'agrйer, Madame, Monsieur, l'expression de nos
meilleurs sentiments.

BIQ Vienne


моля за малко помощ за превода, щото catch-вам meaning-а, ама не съм 100% сигурна дали правилно разбирам. Не раззбираам защо всяко запитване или искане на информация ще забави обработката на моите документи (или не си го превеждам правилно)
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от Di_82 »

Здравей Марина,

Правилно си си превела. Казват, че по принцип времето за обработка и отваряне на досие е 30 работни дни и би трябвало да получиш скоро уведомление.
И другото: Всяко запитване или молба за информация забавя обработката на вашата молба.
Вероятно им отнема много време да разберат дали всичко е наред с молбата ти :)
Можеш ли да ги разбереш......
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от MarinaNik »

merci beaucoup, Di_82!
ама наистина съм озадачена защо ли това забавя обработката ...
а аз си позволих да пиша писмо, след като от 100 човека знам, че в БГ пощите имаме огромен проблем и много от писмата не стигат въобще до получателя!
дано не съм подразнила канадските чиновници с това писмо (и то на English :roll: )
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от kapitan »

Мии,губиш им времето,защото забавяш някой си там служител да ти чете запитването и да ти отговаря.Ако питаш мен,хич да не ти пука,ами когато имаш нещо да си питаш си питай,да не ти дреме.Иначе не им се връзвай какво ти пишат,такъв им е стила.Да не ти пука! :wink:
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от Di_82 »

Споко, не вярвам да повлияе на молбата ти. И аз мисля да им пиша относно покана за интервю. Знам, че е рано, но какво пък... Няма нищо лошо според мен човек да попита за това как вървят нещата и дали всичко е наред с молбата му.... Да не говорим, че и пари сме дали и че направо трябва да си има практика да изпращат уведомление и по електронната поща когато се отнася за такива важни неща!
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от teomat.com »

Според мен това е стандартно писмо с което те уведомяват че още не е изтекъл срока за обработка, 30 работни дни, и те предупреждават да не им досаждаш.

А за "скапания френски" - ще ти се наложи здраво да се потрудиш преди интервюто, все пак искаш сертификат за селекция от Квебек нали? :wink:
Виждам че и английския ти иска шлайфане, но за сега наблягай на френския.
Успех
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от todorovi »

Аз бих пожелала повече търпение на авторката на темата, оттук нататък ще й бъде много необходимо. Щом сте изпратили документите с куриер според мен не е било нужно да пращате този имейл. Най-малкото, защото акюзето, което ще ви пратят няма да е показателно дали документите ви са наред или не. Щом сте изпратили документите и таксата, молбата ви ще бъде разгледана. Друг е въпросът дали на по-късен етап, при разглеждането на документите няма да се сетят, че им трябва допълнителна информация ;)
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от MarinaNik »

здравейте, моля ви пак за помощ с френския.

в акюзето, което получихме има едно изречение, което честно казано, не мога да си преведа.

Cette liste devant etre mise a jour sur une base annuelle pour tenir compte des perspectives professionelles a moyen terme au regard du marche du travail au Quebec, nous portons a votre attention que c'est la Liste des domaines de formation en vigueur au moment de l'examen de votre dossier qui s'appliquera. (съжалявам, че не слагам ударенията, ама няма френски на компютъра).

това, което ми е много странно обаче е, че в линка, които са ми дали ми излиза новия списък с образование, а те в акюзето ми пишат, че ще сме по стария "..... a cet effet, des points peuvent vous etre attribues en vertu de la Liste des domaines de formation en vigueur depuis le 16 October 2006 ....." и е даден този линк http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf

много моля, тези, които са в час с франсето да ми помогнат с превода на горното изречение, щото доста се зачудвам по новата или по старата процедура сме. А от целия текст разбирам почти само depuis 16 Oct 2006, което, ми говори, че сме по старата.
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от todorovi »

MarinaNik написа:здравейте, моля ви пак за помощ с френския.

в акюзето, което получихме има едно изречение, което честно казано, не мога да си преведа.

Cette liste devant etre mise a jour sur une base annuelle pour tenir compte des perspectives professionelles a moyen terme au regard du marche du travail au Quebec, nous portons a votre attention que c'est la Liste des domaines de formation en vigueur au moment de l'examen de votre dossier qui s'appliquera. (съжалявам, че не слагам ударенията, ама няма френски на компютъра).

Този списък е актуализиран на годишна база като се отчитат професионалните перспективи в средносрочен период във връзка с трудовия пазар на Квебек, ние ви обръщаме внимание, че Списъкът с областите на образование, който е в сила в момента на преглеждането на вашата кандидатура ще бъде прилаган /взет предвид/.

това, което ми е много странно обаче е, че в линка, които са ми дали ми излиза новия списък с образование, а те в акюзето ми пишат, че ще сме по стария "..... a cet effet, des points peuvent vous etre attribues en vertu de la Liste des domaines de formation en vigueur depuis le 16 October 2006 ....." и е даден този линк http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf

"...за тази цел, точките могат да ви бъдат добавени според Списъка с областите на образование, който е в сила от 16 октомври 2006..."

много моля, тези, които са в час с франсето да ми помогнат с превода на горното изречение, щото доста се зачудвам по новата или по старата процедура сме. А от целия текст разбирам почти само depuis 16 Oct 2006, което, ми говори, че сме по старата.
Ами аз се опитах да преведа текста. Но и моят френски не е перфектен :$ И все пак мисля, че това е смисъла. Т.е. по новата процедура ще бъдете оценявани според мен.
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: скапан френски - помощ!

Мнение от MarinaNik »

мерси, todorovi! Дано наистина е така!
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Публикувай отговор