интервю във Виена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

интервю във Виена

Мнение от m.m. »

Привет на всички :)
реших да отворя нова тема, защото казуса е интересен и мисля, че ще е от полза за всички това което се случва.

В четвъртък сутринта изпратих мейл на Лиса Шрайбер със запитване има ли нещо ново по нашата кандидатура (btw, мейла ми беше написан на английски, защото съм с английска гимназия и ми е в пъти по-лесно да комуникирам на него). Получих автоматичен отговор, че е в отпуска и се връща на 28-ми. Тогава изпратих същият мейл и на този адрес - sophie.magnand@micc.gouv.qc.ca

Получих отговор в петък в 17:00 ч. наше време, тоест почти 2 дена по-късно, който гласи:

Bonjour,
Vous êtes en attente d'entrevue.
Il n'y a plus de place à Sofia, mais à Vienne il resterait encore
quelques possibilités de rendez-vous avant la fin de l'année.
Merci de nous informer dès que possible (d'ici le 27 octobre) si vous
voulez être convoquée à Vienne (Autriche).
Meilleures salutations

Превод: Вие чакате за интервю. Няма места в София, но във Виена има останали няколко възможни дати преди края на годината. Моля ви да ме информирате до 27-ми октомври дали имате възможност да дойдете до Виена. (сори, ако има неточности в превода, но важна е идеята)

Ние със съпруга ми разбира се ще отидем (поне така решихме вчера), но по-важно е това, което открих след цяла нощ ровене в чужди форуми.

Интервюта във Виена са честа практика. Протичат по абсолютно същият начин като тези тук. От информацията в един UK форум разбрах, че ако заявите желание да отидете на интервю във Виена още при подаване на докс всичко се развива изключително бързо, в един случай в рамките на 4 седмици. В друг им се обадили по телефона и направо ги попитали могат ли да отидат следващият понеделник и т.н. Моят съвет към хората, които имат възможност да отидат до Виена и се чувстват готови за интервю е директно да пишат, че могат да отидат ако се налага. Не знам защо досега не е било предлагано (или поне никой не си е признал ;), но е напълно реално да ви поканят там и нашият случай го доказва.

Успех на всички! Предполагам, че другата седмица по някое време ще разберем точно кога трябва да отидем и ще споделя :)
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: интервю във Виена

Мнение от Sliven »

Здравейте!

Аз бях на интервю във Виена 2004 година февруари.
Документи за имиграция подадох септември 2003, веднага след което заминах за Париж. През декември 2003 получих покана за интервю. Писах до Виена с молба да се явя на интервю в Париж, тъй като се намирам там, но получих отговор, че това е невъзможно, ала мога да се явя във Виена. Потвърдих, че ме устроийва и февруари бах на интервю там.
Различнот беше,че други интервюта освен моето за деня нямаха. Мосюто, чието име съм забравил вече ме прие в кабинета си, нямаше преводач.
Още със сядането ме предупреди да отговарям кратко и само каквото ме попита.
Аз имам навика да се уливам в приказки, таъй че това беше своевременно предупреждение. Все едно ми каза искам да свършим работата, не ме бави с излишни детайли.
Интервюто беше проформа или поне така ми се стори. Провери ми документите един по един, като докато правеше това коментирхаме образованието и стажа ми.
Попита ме откога съм в Париж какво правя там.
Въоще не се стигна до въпроси от типа защо искате да имигрирате и какво ще работите за начало в Квебек.
Но ме попита кои градове познавам в провинцията, а аз освен Монреал и Квебек сити не мойах да назова нито един и си признах. Бях се нагълтам с разни клишета от типа на престъността е толкова и толкова, доходните отрасли са тези и тези. Но не се наложи да ги ползвам.
Интержюто приключи с „Предполагам говорите английски?”-аз съм учител по английски по професия, на което неблагоразумно отговорих „По-добре от френски”, за което веднаха съжалих. Мосюто само се засмя и изпринти сертификатът ми з ауспешно интервю.
Може би от описанието ми изглежат твърде лесни нещата, но искам да подчертая, че аз бях мног спокоен и самоуверен, защото френският ми е втора специалност и знаех, че няма по кой параграф да се заядат с мен за нещо.
Стаж си имах достатъчно, по възраст влизах в графата, отсъждаща най-много точки, езика говоря доста добре или поне съзадавам впечателение, че говоря свободно, в смисъл не си търся думи, не се замислям как да кажа нещо.
Друа причина да мине толкова бързо (40 минути) интврвюто ми и почти изцяло само в сравняване на документите ми с оригиналите, според мен (тук налучквам,не съм сигурен) беше именно, че отидох във Виена, в един от многто им работни дни и бях едно от задължениятя за деня им. Нещо, което им беше между другото.

По-щастлив от мен нямаше сле динтервюто и днес, 5 години по-късно все още смятам, че имиграцията беше едно от най-добрите решения, които съм взимал.
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: интервю във Виена

Мнение от Sliven »

Извинявам се за правописните грешки като "оливам" и прочие, ползвам софтуеър да обръща написаното от латиница на кирилица.
Сливен
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: интервю във Виена

Мнение от kapitan »

m.m. написа:Привет на всички :)
реших да отворя нова тема, защото казуса е интересен и мисля, че ще е от полза за всички това което се случва.

В четвъртък сутринта изпратих мейл на Лиса Шрайбер със запитване има ли нещо ново по нашата кандидатура (btw, мейла ми беше написан на английски, защото съм с английска гимназия и ми е в пъти по-лесно да комуникирам на него). Получих автоматичен отговор, че е в отпуска и се връща на 28-ми. Тогава изпратих същият мейл и на този адрес - sophie.magnand@micc.gouv.qc.ca

Получих отговор в петък в 17:00 ч. наше време, тоест почти 2 дена по-късно, който гласи:

Bonjour,
Vous êtes en attente d'entrevue.
Il n'y a plus de place à Sofia, mais à Vienne il resterait encore
quelques possibilités de rendez-vous avant la fin de l'année.
Merci de nous informer dès que possible (d'ici le 27 octobre) si vous
voulez être convoquée à Vienne (Autriche).
Meilleures salutations

Превод: Вие чакате за интервю. Няма места в София, но във Виена има останали няколко възможни дати преди края на годината. Моля ви да ме информирате до 27-ми октомври дали имате възможност да дойдете до Виена. (сори, ако има неточности в превода, но важна е идеята)

Ние със съпруга ми разбира се ще отидем (поне така решихме вчера), но по-важно е това, което открих след цяла нощ ровене в чужди форуми.

Интервюта във Виена са честа практика. Протичат по абсолютно същият начин като тези тук. От информацията в един UK форум разбрах, че ако заявите желание да отидете на интервю във Виена още при подаване на докс всичко се развива изключително бързо, в един случай в рамките на 4 седмици. В друг им се обадили по телефона и направо ги попитали могат ли да отидат следващият понеделник и т.н. Моят съвет към хората, които имат възможност да отидат до Виена и се чувстват готови за интервю е директно да пишат, че могат да отидат ако се налага. Не знам защо досега не е било предлагано (или поне никой не си е признал ;), но е напълно реално да ви поканят там и нашият случай го доказва.

Успех на всички! Предполагам, че другата седмица по някое време ще разберем точно кога трябва да отидем и ще споделя :)
Няма значение къде ще Ви е интервюто......смело напред! :beer: Въпроса е дали ще сте готиви за това интервю сега?!Мой съвет,поне до интервюто забравете за английския и водете всяка кореспонденция с тях на френски,за провинция Квебек....Както и да е,ако не Ви пука за разходите до Виена,минете интервюто там за да не се "бавите".Няма какво да се чудиш,такъв е живота.....напред!
П.С.Лично мой съвет,недайте излишно да бързате,няма за какво,уверявам Ви,иначе,ще има и др.такива случаи!
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: интервю във Виена

Мнение от kapitan »

Sliven написа:Здравейте!

Аз бях на интервю във Виена 2004 година февруари.
Документи за имиграция подадох септември 2003, веднага след което заминах за Париж. През декември 2003 получих покана за интервю. Писах до Виена с молба да се явя на интервю в Париж, тъй като се намирам там, но получих отговор, че това е невъзможно, ала мога да се явя във Виена. Потвърдих, че ме устроийва и февруари бах на интервю там.
Различнот беше,че други интервюта освен моето за деня нямаха. Мосюто, чието име съм забравил вече ме прие в кабинета си, нямаше преводач.
Още със сядането ме предупреди да отговарям кратко и само каквото ме попита.
Аз имам навика да се уливам в приказки, таъй че това беше своевременно предупреждение. Все едно ми каза искам да свършим работата, не ме бави с излишни детайли.
Интервюто беше проформа или поне така ми се стори. Провери ми документите един по един, като докато правеше това коментирхаме образованието и стажа ми.
Попита ме откога съм в Париж какво правя там.
Въоще не се стигна до въпроси от типа защо искате да имигрирате и какво ще работите за начало в Квебек.
Но ме попита кои градове познавам в провинцията, а аз освен Монреал и Квебек сити не мойах да назова нито един и си признах. Бях се нагълтам с разни клишета от типа на престъността е толкова и толкова, доходните отрасли са тези и тези. Но не се наложи да ги ползвам.
Интержюто приключи с „Предполагам говорите английски?”-аз съм учител по английски по професия, на което неблагоразумно отговорих „По-добре от френски”, за което веднаха съжалих. Мосюто само се засмя и изпринти сертификатът ми з ауспешно интервю.
Може би от описанието ми изглежат твърде лесни нещата, но искам да подчертая, че аз бях мног спокоен и самоуверен, защото френският ми е втора специалност и знаех, че няма по кой параграф да се заядат с мен за нещо.
Стаж си имах достатъчно, по възраст влизах в графата, отсъждаща най-много точки, езика говоря доста добре или поне съзадавам впечателение, че говоря свободно, в смисъл не си търся думи, не се замислям как да кажа нещо.
Друа причина да мине толкова бързо (40 минути) интврвюто ми и почти изцяло само в сравняване на документите ми с оригиналите, според мен (тук налучквам,не съм сигурен) беше именно, че отидох във Виена, в един от многто им работни дни и бях едно от задължениятя за деня им. Нещо, което им беше между другото.

По-щастлив от мен нямаше сле динтервюто и днес, 5 години по-късно все още смятам, че имиграцията беше едно от най-добрите решения, които съм взимал.
А,твоето интервю от 40 мин. нищо не е,аз имах интервю над 1 час през,в края на 2007 в София с каква беше онази.....Люсил Орне или Horner.Сега си проверих сертификата,че я бях позабравил.Такава изродка не мислех,че ще ми се падне,понеже бях известно време във Франция,а и сигурно не й бях симпатичен,както и тя на мен,интервюто се проточи и трябваше да проявя здрави нерви а да не стана и да я пререпя.В крайна сметка минах и се радвам изскрено,защото кацнах в Квебек и понеже тук света е скромно малък,все се надявам да я срещна и тогава да й покажа какво мисля за нея!Все се надявам! :twisted:
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: интервю във Виена

Мнение от m.m. »

Sliven, мерси за информацията :)))

И ние се надяваме да минем по-лесно там, въпреки че френският ни не е толкова перфектен... Но пък смятаме, че покриваме нивото, което сме си писали - 6-то. Факта че няма да има преводач също сме го обмисляли и не е проблем, защото винаги можем да се разберем и на английски (в краен случай).
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
galya17
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 5:36 pm

Re: интервю във Виена

Мнение от galya17 »

galya17 написа:здравейте!!!!
темата ви е много актуална и за нас,защото ни също сме поканени на интервю във виена на 27.11.09,но поканата ни дойде само 2 седмици след подаването на документите ни!много сме притеснени от този факт,тъй като френсият ни не е мн добър!помогнете ни да вземем важното за нас решение-да се явим ли на интервюто във виена или да го отложим!!!?????? |( като според нас френският ни не отговаря на посоченото в док.ниво!!!!!!!
благодаря ви предварително!!! :)
Може да използвате опцията "промени", за да си редактирате мнението на кирилица.
milla
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: интервю във Виена

Мнение от kapitan »

Пиши на кирилица,ще ти изтрият съобщението!Правилника е такъв.
galya17
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 5:36 pm

Re: интервю във Виена

Мнение от galya17 »

извинете ме,дори не бях забелязала че пиша на латиница!та...поканата ни да се явим на итервюто
във виена е за 27.11.09,само 2 сед.след подаването на документите ни!какво мислите за това?и какво да правим ако осъзнаваме,че френският ни не отговаря на нивото ,което сме посочили!????
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: интервю във Виена

Мнение от hadministratora »

galya17 написа:извинете ме,дори не бях забелязала че пиша на латиница!та...поканата ни да се явим на итервюто
във виена е за 27.11.09,само 2 сед.след подаването на документите ни!какво мислите за това?и какво да правим ако осъзнаваме,че френският ни не отговаря на нивото ,което сме посочили!????
Макар че аз не съм по тази процедура, смятам че е за предпочитане да помолите за отлагане на интервюто (например за следващата сесия) пред това да демонстрирате по-ниско ниво отколкото сте писали. В крайна сметка едно отлагане може да е по много причини и едва ли ще ги учуди или притесни, докато разликата в нивото на езика, което сте декларирали и реалното ви може да има само една причина :)
elenagh
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 4:31 pm

Re: интервю във Виена

Мнение от elenagh »

Решението трябва да го вземете вие,защото вие най-добре може да прецените какво печелите в единия и в другия случай и същевременно какво губите,но ако решите ние също сме на 27.11.2009
Ще помагаме с инфо за Виена.
molislava
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Авг 15, 2009 6:54 am

Re: интервю във Виена

Мнение от molislava »

galya17 написа:извинете ме,дори не бях забелязала че пиша на латиница!та...поканата ни да се явим на итервюто
във виена е за 27.11.09,само 2 сед.след подаването на документите ни!какво мислите за това?и какво да правим ако осъзнаваме,че френският ни не отговаря на нивото ,което сме посочили!????
А какво е довело до това да ви поканят на интервю във Виена? Питам понеже и ние до 1-2 седм. ще си пращаме документите, а френският ни не е мн. добре.
Изпратени документи: 15.12.2009г.-UPS
Акюзе: изпратено-12.01.2010г.;получено-20.01.2010г.
Покана за интервю насрочено за 26.05.2010г.
Интервю 26.05.2010-?
Получен отговор по пощата-неуспешно
galya17
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 5:36 pm

Re: интервю във Виена

Мнение от galya17 »

ние го отдаваме на това, че професията ми е от списъка на търсените!но всичко е много относително!!!!!а защо ни канят във виена..... незнаем!!!!! :?:
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: интервю във Виена

Мнение от m.m. »

galya, много бързо, браво на вас! :)

ако не сте сигурни във френския може би е по-добре да изчакате, вече е ясно че на следващата възможна сесия ще сте сред първите поканени :)
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
gia2006
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 11:34 am

Re: интервю във Виена

Мнение от gia2006 »

Zdraveite, na 17 oktomvri poluchih pismo ot Vienna, v koeto mi kazvat, che sym v spisyka s chakashtite interview. V pismoto o6te pisheshe da ne se svyrzvam s tqh, a da chakam izvestie za data. Vse o6te ni6to ne sym poluchila i zapochvam da se pritesnqvam. Kak shte me posyvetvate da postypq? Kym kogo moga da se obyrna?

Blagodarq vi predvaritelno!
Публикувай отговор