Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от pollita »

Честито на всички :party:
Ние както и m.m очакваме отговор от Виена.Взеха ни дипломите за проверка.За нас интервюто във Виена беше доста тежко,продължи 1ч и през цялото време въпроси,без преводач.Нашите нива са 2/6 френски,6/6 английски-основен кандидат и 2/6 френски 4/6 английски втори кандидат.Въпреки това имаше само 2-3 въпроса на английски и всичко останало на френски.Накрая на интервюто Madame ни каза,че всичко е успешно,принтера защрака и се зардвахме,че ще получим заветните съртификати.Но получихме документ,на който пише,че ще ни проверят дипломите за више образование и тогава ще получим окончателен отговор.Дипломите ни са си абсолютно легитимни,бяха си с корици и честно казано не знам какво я накара да се усъмни,дори е малко обидно :(
Та ние отново чакаме.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от demococcus »

Честито, другарчета-съфорумничета! Хубаво е - всяка сутрин като си включа компа и виждам добри новини тук!
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от liddi »

Честито на всички изкарали и търпение на чакащите! :party:

Успех днес на Деси и КалоянР и на тофифи. Стискаме палци и чакаме отлични резултати!
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
musil
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 5:01 am

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от musil »

Привет и от нас за протокола и ние минахме успешно, на всички пожелаваме успех но според мен миналите ще са повече от скъсаните :rock:
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от desiR »

:)
Последно промяна от desiR на Пет Дек 11, 2009 4:52 pm, променено общо 1 път.
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от demococcus »

Юухуу! Честито, Деси! :party: Вече мога да си почина, че ме заболяха палците да ви стискам специално на вас! :)
Догодина - на пасти в Монреал!
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от liddi »

ЧЕСТИТО на desiR и KaloyanR :party: :party: :party:
Много Ви се радваме и ви желаем от сърце УСПЕХ!
А с пастата искам и боза :D
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от vaniliq »

След като се наспах и се успокоих мога да седна да напиша два-три реда

Мъжа ми е водещ 35год електро инжинер с трудов стаж по спещиалноста фр.6/5 анг6/5
аз-27год инжинер по комуникации без стаж по спещиалноста фр6/5 анг 3/3 имаме две деца на 4 и 1 и половина години

И при нас интервюто и впечетленията от мосю са същите много бързо говори с квебекси акцент лично аз неможах да го разбирам много малко от това което казваше , но мъжа ми успя да овладее положинието дари покри 7-мо ниво.Въпросите са отначало по демандетата като редува кандидатите и вече по дипломите и работата задълбочава при мин се получи че не разбрах правилно върпоса които беше :Моето специалност дали е като на съпруга ми? и аз отговарих :Да аз съм завършела висше инженер по комуникации и той от там почти чрез преводачката говореше с мен. Определено мен не ме хареса(нивато на френски) ,но пък водещия го хареса някаде на 40мин кажа че ни одобрява мъжа ми благодари а на мен ми каза да благодаря на съпруга си след това 20 мин ни е обяснявал за детските градини кога започва годината кой месец ще е най-добре да отидем че два месеца ще трябвя дя се адаптираме и т.н. за живота там и съпругами вече веше по-спокоен и започна да разговаря с него без да се замисля много
Може би имаше и странни въпроси но сега не се сещам важното е че всичко мина успешно но като цяло го интересува дали си достатъчно подготвен да започнеш живота на ново в квебек езика е много важен и много държи на него
Пожелавам успех на всички на който им предстой интервю
27.02.09 DSC
07.03.09 accuse
05.10.09 получена покана
02.12.09 13:30ч интервю-Успешно
25.01.10 док. към Бурурещ
22.02.10 Баркодове
15.03.10 Медицински ф-ри
23.03.10 Медицински 13.04 втори мед. 10.05 ОК
09.06.10 Покани за визи
02.07.10 ВИЗИ
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от pollita »

Само искам да допълня(специално за таблицата и mila),че нашето интервю във Виена проведе Madame Lise Samson
Аватар
e_cat
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:14 am
Местоположение: Montréal

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от e_cat »

Здравейте отново! :hai:

Преди да се отдадем на празнуване, да напиша каквото е останало в главата :whew:

Много благодарности за ценните съвети на хубавите хора KASTA7372 и musil, с които се запознахме преди интервюто! Както и на всички, които написаха отзивите си, така човек се ориентира. В нашия случай, тотално сменихме тактиката с дългите обяснения,които бяхме подготвили. Не и при този консул… :wink:

Нашето мнение за него: типичен чиновник, държи на детайлите, но си върши съвестно работата. Усмивката му е по-скоро официална, но и приятна. Няма пристрастия, симпатии и пр., но благоразположен.
:geek: Имайте предвид, че обича да обяснява, разяснява… За да ни стане ясно, че няма да ни е лесно там. (да поживее малко тук… :D ) Не вземайте инициативата в свои ръце! Той води интервюто, вие се настройвате. Чула-недочула, кимах, усмихвах се, oui, oui, oui…
Хубавото е, че странния френски, на който се е наслушал (поне от нас по едно време) не го обезкуражава. Но не спестява коментара! На мен ми каза, че нивото ми по време на разговора варира и направи вълничка с ръка… То и кръвното ми варираше, но нищо! :wasntme: Накрая ни разказа за курсовете, които трябва да минем там.

Аз съм водеща, юрист, но работя по проекти. Фр. 8/8, англ. 9/9. Съпруга ми е музикант – фр. 8/8, англ. 3/3. Не сме с търсени професии. Май малко се надценихме с това ниво на езика, въпреки, че мъжа ми получи похвала, а аз му я преведох. Преводачката се намеси 3-4 пъти, и 2-3 пъти като я поглеждах. Тя е приятна, интелигентна дама на средна възраст, слуша активно и при нужда се намесва. Имайте предвид, че сигурно е инструктирана така.

Въпросите следват по молбата, като зададените задрасква – и за двамата. Отговорите бяха кратки и по същество. Той кимаше доволно. След паспортите и дипломите, подписах декларация, че няма да работя като адвокат, преди да направя необходимите неща, слава Богу, до Ордери не се стигна.
Редуваше въпросите и към двамата, но болшинството бяха към мен.
Аз явно се успокоих, че разбираме, усмивки и едно истерично веселие ме обхвана! Прекалено щастлива съм изглеждала, той се наведе към преводачката с усмивка и каза нещо като, `имам чувството, че разказвам вицове`… Тук прещраках и осъзнах ситуацията, взех се в ръце и продължихме.
Добрин написа нещо много вярно за процентите от знания, които се показват! Очаквах го, но… На раздела работа го закъсах и се уплаших, че съм провалила интервюто! Попита какво работя, основните задължения, аз си казах, той м/увременно пише, получава се един вид диктовка и повтаря oui, oui, oui… т.е., продължавай. Дава ясни знаци какво очаква. Бяхме помъкнали едни папки.. Но като стана дума му казах, че нося примери, ако е заинтересуван. Той потвърди и т.н. Блокирах, когато ме заразпитва конкретни неща за финансирането от ЕС, начина на разпределение на средствата и т.н. Беше простичък отговора, но аз тотално изключих и на бълг.го забравих дори! Измъкнах се с общи приказки, но той като зададе въпрос иска отговор и повтаря или го задава по-разбрано. След може би 5 мин.,които ми се сториха 50 успях да кажа криво-ляво нещо. Той продължи с френския: уроци, къде ,как ,колко – в нашия град няма Алианс Франсез – кимане. Казах, че продължаваме с ученето, той кима. Последва английски, как си представям живота там и как ще търсим работа, аз учудващо казах няколко смислени изречения, само с 2-3 френски думи! :D Въпреки, че работя на него… Оферти – кимва, показвам.
Тук последва поредното изпитание. Бъдете подготвени, колкото и да научите за Квебек, той знае повече и държи да ви го покаже! Това е хубаво, че не се налага да се говори, но вчера не мислех така. Исках да разкажа за Hydro-Quebec, във връзка с работата ми и да блесна със знания. На първото изречение ме прекъсна и почна с назидателен тон колко е важно това предприятие. Помислих, че нещо съм объркала. Какво знаете за Квебек – реших да започна с природата, като не толкова конкретна тема като история, география, икономика… На изречението за прекрасните езера, реки, гори.. какъв вид са горите?! :o Аз пак се опитах да мисля, но той започна поредната лекция..
Завършихме с откъде научихме, какво знаем за Квебек – интернет и че сме гледали филм, което му допадна, климата дрън-дрън, пита нещо и после обясни, колко била студена и снежна зимата понякога. Каза си фразата, че ще ни даде шанс – мерси боку! Простихме се и изхвръкнахме навън.
Нямаше и 45 мин, но още осъзнаваме какво стана.
Спокойствие, разходки и здрав сън преди важния ден и без четене :y:

УСПЕХ НА ВСИЧКИ СЛЕД НАС! :party:
AUDACES FORTUNA JUVAT!
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от KaloyanR »

.
Последно промяна от KaloyanR на Пет Дек 11, 2009 5:07 pm, променено общо 1 път.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от Karadjova »

Ех..честито на всички!
Аз има едно питане, какви са тези оферти които все са ви искали на интервютата?
Оферти за работа от канадски сайтове ли или ?!?
Благодаря ви предварително за отговора.
И сили за следващите етапи и само търпение ;)
tofifi
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 2:33 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от tofifi »

Здравейте и от нас.
Добрите вести идват бързо ;) така, че вече знаете, че минахме успешно интервюто.
Няма да ви занимавам с това какви въпроси задава интервюиращия, защото те са описани от миналите преди нас.
Накратко впечатленията ни: Явно господинът е решил да пусне всички. Макар че 98% от интервюто ни мина на български и дори нивото на българския не успяхме да защитим ( по моя преценка :$ ) получихме заветните сертификати. Така, че смелост и напред!!!
Успех на всички!!!
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от KASTA7372 »

Благодаря на e_cat за милите думи и честито, честито на всички до сега и успех на следващите, дано скоро се видим и на канадска земя! :y:
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
zikasi
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:48 am
Местоположение: Varna

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от zikasi »

Здравейте, да се запиша и аз съм със сертификат. :party: :party: :party:
Интервюто ми продължи около 20 мин., но започна чак в 16:00. Само стандартните въпроси по молбата, никакви странични въпроси. Само един въпрос на английски и той беше за сумата която съм писала в договора за финасова независимост. Отвори договора посочи цифрите и попита колко е и дали мога да събера още. По голямата част му се разбира, трябва да бъдете спокойни и да го слушате. При мен почти през цялото време гледаше към мен и ми обясняваше за трудностите в квебек и по професията ми какви трудости мога да имам. Накрая взе да ми вади разпечатки на сайтове и други професии който мога да практикувам с моето образование свързано с екологията, обясняваше ми как да си поръчам каталог за екология.Но кой да го слуша, сертификата беше вече разписан и стоеше пред мен. :party: Незнам от къде го извадих това спокойствие, но ми беше толкова спокойно и така умно го гледах, усмихвах се и кимах в знак на съгласие, все едно всичко съм разбрала :rofl: Преводачката също много помага, при мен се намеси на 3 пъти и то за неща свързани с работа ми. Нивата които бях писала на френски 7/8 английск 5/6. Успех на всички през следващата седмица. Мосюто е много предразположен няма никакво намерение да къса. Той е дошъл тук да ни пусни всички. Бъде много спокойни на самото интервю, прегледайте си обявите за работа от кой фирми са и ги научете, това го интерисува. Ако нещо не разберете просто погледнете преводачката тя веднага помага а мосю не се интерисува особено от нашия френски. Успех на всички дано и другата седмица да е така успешна като тази.
Документи Букурещ - 05.01.2010
Баркодове- 26.01.2010
Медицински - 24.02.2010
О.К. медицински - 23.03.2010
Покана за виза -10.06.2010
Публикувай отговор