Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от a_stefanin »

m.m. написа:браво! :) успех на интервюто! :)
къде ви поканиха - в София или Виена?

и за въпроса ви - към поканата има и един лист, на който пише какво да се носи на интервюто. В нашия случай само оригиналите, но съм чувала че понякога искат допълнителни докс.
банкова рефенция не трябва, поне не знам да се иска. На нас не ни искат...
Благодаря ти :)

Значи чакам да ми изпратят поканата по e-maila и ще ви кажа какво е положението.
elenagh
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 4:31 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от elenagh »

Искат да се носи договора за финансова независимост в три екземпляра, като два са за тях и един за нас, подписват се след интервюто пред тях.
Аватар
e_cat
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:14 am
Местоположение: Montréal

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от e_cat »

Здравейте, колеги по гризане на нокти и скубане на коси в очакване на интервюто! :D

Най-вероятно името на интервюиращия (и любимите му въпроси) ще разберем най-рано на 30.11, когато е първото интервю. Дано canss, като първите от много, са в състояние да драснат няколко реда как е минало! :y:

Междувременно, аз се порових в руския и украинския форум за есенната сесия, където има доста ценни съвети.

Препоръчвам като най-подробно и полезно мнението на Alex_2309 - Киев
Тук: http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... start=1800

ако руския не ви е силен - http://translate.google.com/#bg|fr|

Името на консула е Mme Rachelle Paradis.
Мисля обаче, че при нас няма да е тя, защото укр.сесия е в периода 09.11 – 10.12.09.

По-вероятно е да е М. Carl Teixeira – изпитващ в Москва, тук:
http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... start=1620

Вижте: Murlokotam и Discovery
Московската сесия е 05.10 – 26.11.09. По-долу преведох няколко мнения за М. Teixeira.

 Новият имиграционен служител: г-н Carl Teixeira е хубав човек с брадичка, на възраст от 30 до 35 години, среден на ръст. Говори свободно френски и тихо (ЗАБЕЛЕЖКА: трябва да се слуша) с Квебекски акцент.

 За акцента му. Акцентът наистина ме разтревожи. В първите минути, когато се появи и си каза уводната реч, се уплаших че не разбирам повече от половината от това, което казва той! Както се оказа, просто трябва да свикнем. Няколко минути по-късно започнах да разбирам.

 Съвет: преди интервюто опреснете знанията си на техниката на активно слушане. А усмивката, очите и невербалния контакт за обратна връзка, в знак на разбиране по мое мнение играят голяма роля.

 Заключение: Като цяло, всичко мина добре. Ситуацията е спокойна, предразположена към кратък разговор, бегли въпроси. От всичко, което подготвих, казах 5%!

 В крайна сметка той ме попита какво знам за Квебек, между другото, бъдете внимателни, той се интересува от тази тема много и слуша внимателно.

 Карл няма намерение да къса хората. Това е един много хубав човек, доброжелателно настроен. През цялото време усмихнат и изпитващ, доколкото ни е известно за начина на живот в Квебек, дори повече от тестването на езика. Той се опита да разкаже за всички възможни трудности, за да сме готови за тях.

И съвсем друг човек да се окаже, основните въпроси се повтарят и всеки може да предположи къде ще го „захапят”.
Дано съм ви помогнала с това инфо! :D

Успех на всички, които се подготвят и лесно и бързо получаване на сертификатите! :y:
Моля, стискайте ни палци на 02ри декември!!! Връщаме жеста!
;)
AUDACES FORTUNA JUVAT!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от kikolilokiko »

единственото сигурно е първите да кажат името на интервюиращия и още нещо ... ;)

п.с. никой ли не се е обадил да пита в хотела на чие име е резервацията :) :) :)
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от pollita »

Здрвейте на всички в очакване на интервю.Нямам търпение да науча как е минало при първите,особено при поканените във Виена.Моля Ви пишете.Ние сме на 1.12.2009 -Виена.
Късмет на всички :y:
Аватар
e_cat
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:14 am
Местоположение: Montréal

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от e_cat »

Честито на m.m., Katerina, montrelcho и elenagh!!! :clap:
Вие сте нашата гордост! :)
Благодарим за ценната информация и пожеланията.
Стискаме палци и на pollitа! :y:
Също така на canss като първите в София, и на всички други колеги по ред на номерата!
Успех!
AUDACES FORTUNA JUVAT!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от milla »

Поздравления на всички, преминали успешно интервютата си! Успех на тези, които им предстоят!!!

Тъй като се пуснаха няколко теми за интервютата през тази сесия, ще събера информацията на едно място за по-голямо улеснение на желаещите да проследят статистиката за тази сесия и ще я поставя под таблицата на първа страница на тази тема.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от irincam1 »

Поздравления за всички които преминаха интервюто :clap: :clap: :clap: .
Успех и на онези на които им предстои :y: :y: :y: стискаме палци !!!
milla-защо не намирам подробности за интервютата във виена ,никой ли не е писал как са преминали .А можеби още празнунат :party: успеха ?!?!?
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от milla »

irincam1 написа:...milla-защо не намирам подробности за интервютата във виена ,никой ли не е писал как са преминали .А можеби още празнунат :party: успеха ?!?!?
Кликни върху името на всеки един от изброените кандидате в постигна ми и ще прочетеш как са преминали интервютата им. :)
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
e_cat
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:14 am
Местоположение: Montréal

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от e_cat »

Здравейте! Ура! Хубави новини за с-во canss!!! :clap: ЧЕСТИТО! :party:

Не издържах, исках да предам добрата вест по-бързо. :$
Доколкото разбрах, консула е М. Carl Teixeira – изпитващ в Москва. Писах за него по-горе.
Повече – от canss! :)

Успехи!
:y:
AUDACES FORTUNA JUVAT!
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от Di_82 »

Страхотно! Дано всички да минете безпроблемно! Пожелавам успех и късмет на всички! :)
Аватар
canss
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 11:21 am

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от canss »

Здравейте приятели!

Ние получихме заветните сертификати, но интервюто за нас си беше един малък екшън. Ще започна от влизането в Радисън - попитахме на рецапцията къде се намира залата за интервюта за Канада и момчето любезно ни обясни накратко. А по подробно ето как: По извитите стълби в дясно, след това по малкото осветено коридорче, след това се стига до малка зала с няколко администраторки работещи на компютри, след това по коридора в ляво, където запова Зала 1, и ето я нашата Зала 2 (на табелата до вратата пише интервю за Квебек). Но преди това се преоблякохме с ризите и саката (тъй като дрехите с които пътувахме от 04:00ч. в автобуса не бяха никък комфортни) и багажа го оставихме на гардероб, който се намира накрая на извитите стълби.
Врата на Зала 2 беше отворена и разбира се бяхме длъжни да погледнем къде ще се пържим. И хоп изненада: изпитващия агент. Това е същият 30 -35г. господин с малка брадичка и очила, любезен, много бързо говорещ френският с квебекски акцент и разясняваш надълго какви друдности бихме имали в Квебек, за който e_cat написа по горе. И ние по едно Bonjur, monsieur! Той любезно ни обясни, че сме подранили, че остават още 5 мин. и че преводачката би трябвало да дойде за това време. На нас не ни остана нищо друго освен да се съгласим и да чакаме. След като тя пристигна, малко си поговориха и преводачката ни покани да влезем. Интервото започна много добре редувайки и двама ни с въпроси. Първо:
1. Поиска паспорите ни
2. Попита за рожденните ни дати
3. Попита дали имаме дете
4. От кой град пристигаме
5. Дали този град е далеч от София и къде точно се намира. Аз му казах че е на 300км. и че за нас не е много, но той искоментира, че за него е множко разтоянието.
6. После писка дипломите ни, попита какво сме учили и в какво за заключава обучението от вишото ни образование. Аз изброих някои от по важните ми специалности
7. Започна да проверява документите ни за стажа и там стана една мътна и кървава, защото искаше да докажа стажа си от датата на подаването на докуметите ми за Виена до нес. Аз му казах, че в служебната ми бележка от края на миналата година пише, че продължавам да съм на същото работно място, изпълнявайки същите задължения. Попита ме дали имам служебна карта - показах му я. С преводачката търсеха в нея дата на изтичане. Някрая се съгласи и ми призна стажа.
8. Започна да разпитва в какво се състои работата ни, ама с много въпроси
9. На англиски защо искаме да емигрираме
10. На френски защо точно в Квебек. Аз започнах с няколко заучение фрази, но той ме спря с широка усмивка като ми каза, че не иска стихотворения, които му звучат все едно чета статия от Интернет. И тъй като бях стигнат изкючителната природа на Квебек, той веднага ми зададе въпросите:
11. Назовете ми един природен парк
12. Назовете ми името на едно езеро
13. Видя, че имам разпечатана схемета на метрото взема я цялата папка за да не мога да гледам и поиска да му спомена нялколко от спирките на метрото. Изкоментира статистиките които имаше в папката
14. Попита колко е безработицата в Квебек. Аз му казах 8,5%. Попита това много ли е, а аз казах, че по наша преценка не. Той се изсмя любезно.
15. Попита какво ще работим в Монреал
16. Къде и колко сме учили френския
17. Случали ли сме радио, гледаме ли новини от Квебек. Имената на нялколко емисии от Radio-Canada,т. е, интересуваше го какви са новините от последния месец в Квебек. Аз му казах за общинските избори, за усилената ваксинация срещу новия грип H1N1, за съмнениета за мъчения от страна на канадски войници върху затворници в Авганистан, за визитата на Чарлс в Квебек. И като сбърках в бъзината думата "le prince" с "le roi", като го напуши и се разсмя и каза, че Елизабет II още не е умряла за да стане Чарлс крал :)
18. Колко са депутатите в народното събрание на Квебек
19. Под какво име е известна сградата на народното събрание на Квебек. Аз знаех, че е една от най старите сгради на събрания в света още от 19 век, дори съм виждал по телевизията отвътре как заседават депутатите, но не знам как е известна
20. Кой е министър прецедателя на Квебек

Повечето отговори ги знаехме, но някои не. Но това не беше фатално. Забелязахме, че се интересува от конкретни факти. Очаква кратки и точни отговори, невключващи части от въпроса, а направо отговора защото има страшно много въпроси, които иска да зададе. Отначало спомена, че събеседването ще продължи до 60 мин., но нас ни разпитва 1ч. и 15 мин. Отначало приказваше бавно, а после стана страшно с един много бърз и многословен квекски акцент. Преводачката помага, но с отегчение и някаква такава хладина и липса на голяма ангажираност за помощ на интервюираните. Поне ние с такова впечатление останахме. Започна да разпечатва сертификатите, но въпросите му продължиха с още 4 или 5. Накрая каза, че френският език не ние е много добър, но имаме време да наваксаме с него. Попита за въпроси. И накрая по едно "Au revoir!" и си излязохме.

Дано съм бил изчерпателен и съм помогнал в подготовката на другите след нас.

Успех!
==============
Документи за Виена: 05.03.2009
Акюзе: 28.03.2009
Покана за интервю: 02.10.2009
Интервю: 30.11.2009 от 13:30 - Успешно!
Документи Букурещ: 27.01.2010
Баркодове: 23.02.2010
==============
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от liddi »

canss, ЧЕСТИТО! Много се радвам за вас! :party: :party: :party:
Багодаря за ценната информация! Това е може би най-подробното описание, което е писано. :)
Изпитващият явно много държи на Квебек.
Вие сте се справили блестящо и резултата е налице.

Успех на всички в сесията!
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
Аватар
canss
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 11:21 am

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от canss »

Merci beaucoup!
Сетих се за още няколко въпроса, които ни зададе"
21. Имаме ли приятели или роднини в Квебек
22. Дали това е нашата първа процедура за емиграция
23. Не сме ли се порбвали например като "réfugiés", който въпрос ми се стори доста странен
24. С каква степен съм завършил висшето си образование
25. Съпругата ми има ли като мен някаква квалификация от висшето
26. Какви други езици за програмиране освен С++ ползвам в работата си, дали не ползвам JavaScript (явно беше го чел в някое от CV-тата на многото изпитвани). Аз му изброих другите два езика с които работя и че Java Scriptове съм писъл преди доста време
27. Дали някога съм напускал страната.

Сигурно ще се сетя и за други въпроси, но най-много интервюиращия върти около работата, която работим тук.

:y:
==============
Документи за Виена: 05.03.2009
Акюзе: 28.03.2009
Покана за интервю: 02.10.2009
Интервю: 30.11.2009 от 13:30 - Успешно!
Документи Букурещ: 27.01.2010
Баркодове: 23.02.2010
==============
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от liddi »

Извинявай canss, но като ти е тръгнало да отговаряш на всякакви въпроси :D ....Какви нива по френски и английски бяхте посочили?
Благодаря!
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
Публикувай отговор