Среща в Русе!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

Поредната среща беше много зареждаща!Беше нещо като предаване на щафетата(съвсем образно казано). За част от групата това е, може би, последната среща на родна земя, за други предпоследна, а за трети-първа. А свързващото звено е по средата. Радостно е като виждаш ентусиазираните физиономии на "новаците" и поучителните кимания на "старите кримки"!Позитивната енергия е неизменния фактор на тези срещи.Видяхме как общата идея и вяра в по-доброто бъдеще обединява всички трезвомислещи и как това забива поредния пирон в ковчега на скапаната ни държава. В известен смисъл това е много жалко, но горчивата истина е такава!Очевидно тя(държавата) си заслужава тази съдба, след като толкова време няма воля да се направи нещо позитивно и още по-очевидно няма смисъл да се хаби положителна енергия и усилия на място, където няма кой да го оцени...Много се отплеснах, но мисля, че не греша. Затова ни има всички нас. Да пожелаем на всички новоприсъединили се много успех и късмет в нелеката процедура, а на тези, които скоро заминават-успешно интегриране и развитие там, за където всички сме тръгнали. Дано всички се поздравим с успех след време и да придължим започнатата традиция тук и отвъд "Голямата вода".Благодаря Ви, че Ви има!!! :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Среща в Русе!

Мнение от balbi »

То вече няма българска държава за съжаление.
Мафиотска структура с размери на държава - да, но държава институция - не!
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Среща в Русе!

Мнение от Vladislav »

Ninushevi написа:Поредната среща беше много зареждаща!Беше нещо като предаване на щафетата(съвсем образно казано). За част от групата това е, може би, последната среща на родна земя, за други предпоследна, а за трети-първа. А свързващото звено е по средата. Радостно е като виждаш ентусиазираните физиономии на "новаците" и поучителните кимания на "старите кримки"!Позитивната енергия е неизменния фактор на тези срещи.Видяхме как общата идея и вяра в по-доброто бъдеще обединява всички трезвомислещи и как това забива поредния пирон в ковчега на скапаната ни държава. В известен смисъл това е много жалко, но горчивата истина е такава!Очевидно тя(държавата) си заслужава тази съдба, след като толкова време няма воля да се направи нещо позитивно и още по-очевидно няма смисъл да се хаби положителна енергия и усилия на място, където няма кой да го оцени...Много се отплеснах, но мисля, че не греша. Затова ни има всички нас. Да пожелаем на всички новоприсъединили се много успех и късмет в нелеката процедура, а на тези, които скоро заминават-успешно интегриране и развитие там, за където всички сме тръгнали. Дано всички се поздравим с успех след време и да придължим започнатата традиция тук и отвъд "Голямата вода".Благодаря Ви, че Ви има!!! :y:
Много добър пост!
Човек е това, което мисли.
legendx
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 11:18 am

Re: Среща в Русе!

Мнение от legendx »

Да така е, много добър пост! Много ми хареса срещата, трябва пак в скоро време :D Та да съобщя, направил съм конферентен чат в скайп, който иска да го добавя да ми напише скайпа си на ПМ ;)
Курс по френски - начало - 05.3.2011
mitak_vt
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 1:32 pm

Re: Среща в Русе!

Мнение от mitak_vt »

Наистина много приятна и полезна среща се състоя снощи, срещата с толкова готини и мотивирани кандидат емигранти действа много добре и кора човек да положи още повече и повече усилия за постигане на заветната цел КАНАДА. :y:
За конферентния чат в скайп: mitak_vt
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Среща в Русе!

Мнение от Phill »

Горещо препоръчвам всеки един от нас да си запише някъде (така, че да не се изгуби) поста на Ninushevi.
Той ще ви бъде изключително нужен в момента, когато в тази държава останат само неграмотните мангали и онези, които докараха държавата до този хал. Да, тези същите, които са синове, дъщери и внуци на онези комунистически отрепки, които тормозеха родителите ни. Поинтересувайте се кой е баща на сегашния главен прокурор, кой е баща на бивш премиер Станишев, кой е баща на по-предишния финансов министър Милен Велчев. И не са само тези, много са боклуците в политиката, които са фактор заради роднините си.
Предполагам сещате се, че мангалите няма да са нито доволни, нито способни да хрантутят тая долна сган. Тогава ще започне (аз дори подозирам, че вече е започнало) голямото обикаляне на емигрантските общности, за да излъжат някой да се върне за да го мародерстват.
Никога не забравяйте защо сте тръгнали и никога не смесвайте добрите си чувства към Родината с отвращението към държавата. Държавата не е имагинерно понятие, както ни убеждават всеки ден. Държават са всички ония съдии, прокурори и депутати, които предпочетоха да натъпчат жалките си тумбаци, срещу предателството на България.
Ще кажете защо само съдии, прокурори и депутати? Защото те стоят в устоите на държавата. Защото съдиите и прокурорите са тези, които трябва да поддържат реда в страна с прилагане на най-строги наказания срещу престъпника, бил той мангал или депутата. Ежедневно виждаме, как лумпенизирани съдии издават присъда глоба на човек, който е наръгал 5 пъти жертвата си. Глоба!!! Депутатите са онези, които коват законите на държавата и ако законите са скапани, то това е защото са правени от скапаняци и продажници. За явните престъпления на депутатите (никой предполагам не се съмнява в престъпните деяния на Ахмед Доган) прокуратурата и съда нищо не направиха - порочен кръг. Всичко останало, което се случва в държавата е следствие на действията и бездействията на тази "света троица" - съд, прокуратура, народно събрание. Благодарение на тази "троица" има недосегаеми в тази държава и пак благодарение на нея полицията не върши почти нищо, защото занят, че в съда престъпника ще бъде оправдан.
Имената на всички виновни се знаят, но нито някой се интересува, нито пък в настоящия момент е възможно да бъдат наказани. Това обаче означава, че не трябва да забравяте! Иначе утре децата на сегашните сатрапи ще считат, че вашите деца са длъжни да ги хрантутят. Те трябва да научат своя тежък урок и да понесат своето наказание. Това зависи от всички нас!
След някоя и друга година, когато бъдете добре устроени американци, канадци и т.н. и дойде поредния измекяр с фалшива диплома и самочувствие, но наричащ себе си министър-преседател на Република България, то мисля най-правилната реакция би била или да не си губите времето или да го изгоните със запъртъци, НО НИКОГА НАЗАД преди виновните да бъдат наказани жестоко.
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

Здравейте мили сфорумци-кандидати от Русе. И за много години! Много здраве желая на вас и на вашите семейства!!!Нашата тема отново е малко в застой и мисля, че е вече време да се поактивизираме. Наближава края на януари и не е лошо да помислим за една другарска среща на приятна раздумка. Отправям на всички предизвикателство за дата и час на rendez-vous-то, като моето първо предложение е тази неделя-2 3 януари, в удобен на вас час. Мисля, че мястото няма нужда да го уточняваме! Хайде-предлагайте, гласувайте! :) Специални поздрави и много късмет!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
legendx
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 11:18 am

Re: Среща в Русе!

Мнение от legendx »

Здравейте и за много години и от мен :) само лека корекция към предния пост, става дума не за 2-3 януари, а за 22-23, щом е за тази събота и неделя, нали така? :) ами аз съм ЗА и предлагам неделя вечер или следобед прмерно - към 17ч. или 19ч. да речем.
Курс по френски - начало - 05.3.2011
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

legendx написа:Здравейте и за много години и от мен :) само лека корекция към предния пост, става дума не за 2-3 януари, а за 22-23, щом е за тази събота и неделя, нали така? :) ами аз съм ЗА и предлагам неделя вечер или следобед прмерно - към 17ч. или 19ч. да речем.
Точно така ,става въпрос за 23.01 незнам защо са излезли разделени цифрите :).Аз предлагам да е слодобеда към 17 часа ,защото да имаме повече време в сладки приказки.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Среща в Русе!

Мнение от celicata »

17ч е добре и за нас
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: Среща в Русе!

Мнение от MarinaNik »

ние се въздържаме, засега ....
някои от съфорумците знаят защо ....
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Среща в Русе!

Мнение от bossa nova »

Преди часове пих на нашето местенце едно дълго кафе!
И ме навяха спомени от срещата ни преди седмици!
Надявам се,да успея да намина! :wasntme:
Хайде,до скоро :party:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

Налага се да поднеса извиненията си, тъй като аз инициирах евентуална среща, но има голяма вероятност да не можем да присъстваме тази неделя. Обстоятелствата се стекоха много внезапно за нас и няма да сме в подходящата кондиция. Ако имате много хъс, направете срещата. А пък ако мислите, че следващата седмица може да се съберем повече хора, да го отложим за следващата неделя примерно!Съжалявам, че засега така се получава, но няма как! Благодаря за разбирането! ;)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
legendx
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 11:18 am

Re: Среща в Русе!

Мнение от legendx »

Ее разбира се, то и ние не можахме да дойдем, ама ако искате да уговорим нещо е по-добре примерно не за тази, а за следващата седмица, че да знаят всички и да могат да се приготвят :) иначе за 30-ти не ми е проблем ако могат да дойдат и другите?
Курс по френски - начало - 05.3.2011
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Среща в Русе!

Мнение от bond007 »

Здравейте и от нас, още едни новаци в тази тема. Ние сме две семейства от Русе. В момента разучаваме възможностите за курс по френски. След това ще започнем да подготвяме документите. Ако в скоро време организирате среща, пишете ни, ще дойдем с удоволствие. Надяваме се да научим много полезни неща от вас, колеги, които сте напред с материала!
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
Публикувай отговор