Документи Букурещ пролетно-лятна сесия 2009

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
batvesko
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 5:21 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Документи Букурещ пролетно-лятна сесия 2009

Мнение от batvesko »

Здравейте!
Следвайки светлия пример и челния опит на колегите от предишната сесия пускам подобна тема. Чакаме тук всички съфорумци от другата актуална тема - Интервюта пролетна сесия `09 да си помагаме за лека и успешна процедура :D
Ние вече започнахме да събираме документите за Букурещ и се сблъскахме с първата въпросителна. Валидността на международния паспорт на съпруга ми изтича през март 2010г. Няма смисъл да започва процедура за виза с паспорт с изтичаща валидност. Въпросът ми е може ли сега преди пращането на документите към Букурещ да си изкара нов и с него да продължи процедурата? И трябва ли да уведомим във Виена при положение, че при тях има копие именно от този паспорт и с него е минал интервюто? Благодаря предварително!
Успех на всички!
Веско и Галя
11.10.08 - DCS Виена
29.10.08 - Accuse de reception
09.06.09 - Entrevue de selection
14.07.09 - Документи Букурещ
29.07.09 - Баркодове
28.08.09 - Медицински
14.09.09 - Направени медицински
27.01.10 - Покана за визи
18.02.10 - Получени визи
Fireman

Мнение от Fireman »

Може да продължите с новите паспорти и няма нужда да уведомявате Виена за това.
Успех и търпение :D
batvesko
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 5:21 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от batvesko »

Благодаря ти, Драго!
И честит щастлив финал на вашата одисея! Със сигурност ще имаме и други въпроси, така че разчитаме на вашата помощ. Нали вървим по път, който вие вече сте минали :) :beer:
Късмет и попътен вятър на канадска земя!
Веско и Галя
11.10.08 - DCS Виена
29.10.08 - Accuse de reception
09.06.09 - Entrevue de selection
14.07.09 - Документи Букурещ
29.07.09 - Баркодове
28.08.09 - Медицински
14.09.09 - Направени медицински
27.01.10 - Покана за визи
18.02.10 - Получени визи
Fireman

Мнение от Fireman »

Благодарим!
В момента мога да кажа само едно,да имате ТЪРПЕНИЕ.
Ако всичко е наред от ваша страна,то забавянията ,които може да се случват ще са нещо нормално.Не трябва да си мислите каквито и да е глупости,всичко ще бъде наред.
Знам,че не е лесно това с търпението,но ..... :P
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

:wave: Приветствам новата тема и се надявам всички от табличката на Мила да преминат успешно интервюто и да се включат. И ние започнахме да работим по събирането на документите за Букурещ. Ето гайда за попълване (за тези, които тепърва започват): http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... s/FQ78.asp
Аз имам колебания по следните въпроси:
- относно имената на съпругата- логично е записването на имената по паспорт, но сертификата за селекция е с моминското ми име (него да го пиша ли някъде?). Къде се записват имената на кирилица?
- относно общо години образование- от кога започва броенето? От средното, нали?
- титулярът се подписва някъде в долния ъгъл на бланката?
- паспортът на мъжа ми изтича през юли 2010. Не виждам защо сега да го подновяваме, ще е валиден още една година или не съм права? Как става подновяването на паспорта в Канада?
- изпраща се преведен оригинал (издаден за чужбина) на свидетелството за съдимост (пръстови отпечатъци и други екстри важат само за лицата с над 6 м. престой в чужбина)? Между другото имам информация, че свидетелство може да се издаде във всяка община, независимо от мястото на раждане. Дано да нямаме проблем :wink:
- относно таксите за Букурещ. Тук не видях точен адрес за превеждане на сумата, както и че трябва банката да е точно Union Bank http://www.canadainternational.gc.ca/ro ... x?lang=eng??
Надявам се да се влкючите с коментари :wave2:
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

:lol: пак съм аз,
на първия въпрос си отговорих :oops: - в ANNEXE 1 има графа за други имена, където се вписва моминското и графа за изписване на имената на кирилица.
Това с адресите ще е голям зор :?
MisterX
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 1:48 pm

Мнение от MisterX »

Здравейте,
имам следния проблем - живял съм през 2000-та 5 месеца и няколко дни в Германия в два различни града. В единия си спомням името на улицата, а в другия името на квартала. За съжаление обаче не си спомням номера на улицата в първия град, а във втрория единствено името на квартала, но нито улицата нито номера. В анекс 1 обаче трябва да се посочат всички адреси по местоживеене включително град, улица и номер. Притеснявамс е, че ако оставя улицата или номера празни, ще ми върнат документите. Ще бъда много благодарен, ако някой съфорумник имал подобен проблем ме посъветва какво да направя. Тия адреси са голям зор! Де да знаех на времето да ги помня ...
В краен случай, сигурно ще трябва да направя едно пътешествие до същите места и да си запиша адресите ...
MisterX
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 1:48 pm

Мнение от MisterX »

Също така се питам, дали трябва да посочвам адреса на поделенията в които съм служил 6 месеца като адрес на пребиваване или е достатъчно да си дам постоянния адрес по лична карта, на който съм се водил.
Аватар
kiss_ynot
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Ное 07, 2008 4:33 pm

Здравейте

Мнение от kiss_ynot »

Здравейте, има ли някой който да е подал документите за Букурещ вече? Хайде да ги мятаме. :)
09.12.2008-Vienna
30.09.2009 Визи
общо:9м.23д.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Мнение от todorovi »

записвам се и аз да следя

и ние имаме казуса за изтичащ паспорт 2010г. Какво трябва да се направи в крайна сметка? Сега ли трябва да се вади нов?
batvesko
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 5:21 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от batvesko »

и ние имаме казуса за изтичащ паспорт 2010г. Какво трябва да се направи в крайна сметка? Сега ли трябва да се вади нов?
Ние вече извадихме нов. Паспортът трябва да има минимум 12 месеца валидност, за да ти нанесат визата в него.
Веско и Галя
11.10.08 - DCS Виена
29.10.08 - Accuse de reception
09.06.09 - Entrevue de selection
14.07.09 - Документи Букурещ
29.07.09 - Баркодове
28.08.09 - Медицински
14.09.09 - Направени медицински
27.01.10 - Покана за визи
18.02.10 - Получени визи
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

Ние не мислим да преиздаваме паспорта, който изтича през юли 2010. Нали е валиден в крайна сметка, а и се надяваме да сме стъпили на канадска земя до това време и предполагам, че няма да е проблем да издадем нов там, в Отава. Но ако има някой друга идея или е минал по този път, моля да сподели.
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

Аха, значи другият вариант е да подадем документите си в Букурещ с наличния паспорт, а като дойде момент за изпращане на паспортите за поставяне на виза да си издадем нов, който да изпратим. Надявам се това да не е проблем, или? Все пак не виждам причина да преиздавам в момента паспорт, който ще е валиден още една година :roll:
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

Ето малко инфо от форума по повод на паспортите и кога да се подновяват http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... F%EE%F0%F2
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Мнение от todorovi »

elk, много ти благодаря! и ние така ще направим :)
Публикувай отговор