тест по френски който се казва TFI

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
lll
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 3:01 pm

тест по френски който се казва TFI

Мнение от lll »

Здравейте ,
желая да попитам нещо , предстои ми да държа един тест по френски който се казва TFI. Някой има ли информация какво представлява този тест и дали е много сложен. Нуждая се от напътствие и малко кураж . Както и информация как да се подготвя добре.
Предварително Ви благодаря .
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ...

Мнение от hadministratora »

lll написа:Здравейте ,
желая да попитам нещо , предстои ми да държа един тест по френски който се казва TFI. Някой има ли информация какво представлява този тест и дали е много сложен. Нуждая се от напътствие и малко кураж . Както и информация как да се подготвя добре.
Предварително Ви благодаря .
Съветвам те да се обърнеш към преподавател, който е подготвял хора за този тест - ако е кадърен ще ти даде всичко, което пишеш по-горе.
Аз бях тръгнал за IELTS (тест по английски, но нещата важат) с голямата кошница и добре че се допитах до квалифициран преподавател! Оказа се че знам езика точно толкова добре колкото си мислех, НО и че не знам абсолютно нищо за изпита и как се взема. Ако бях отишъл неподготвен вероятно резултата ми щеше да е значително по-нисък.

Не можеш да вземеш езиков изпит без да знаеш езика, но за да покажеш максимума на способностите си трябва да си подготвен(а) за конкретния изпит.
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Мнение от eva-vet-eva »

http://www.cce.umontreal.ca/tcf.htm#tfi
Ето тук има малко обяснения.Този изпит е еднакъв,където и за каквото и да го държиш.Може и в други унита да има обяснения.Провери колко точки са ти необходими,за да успееш.Аз лично,когато го държах,не съм ходила на допълнителни уроци,слушах много радио,защото голяма част от изпита е слушане на касета.Четенето на вестници също ми помогна,има част в изпита за разбиране на писмен текст.
Късмет!
vania1
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 8:03 am
Местоположение: Montreal

TFI

Мнение от vania1 »

Питай във фондацията Св.Кирил и Методий да ул.Васил Априлов в София.Имат и сайт.Там подтотвят за изпити на ETS.
vania1
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 8:03 am
Местоположение: Montreal

TFI

Мнение от vania1 »

Публикувай отговор