Интервюта - пролетна сесия 2009

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
bella_ross
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:20 am
Местоположение: Asenovgrad

Re: Dear bella_ross

Мнение от bella_ross »

solsol написа:Dear bella_ross
Много даже си го зачитат английският, аз бях дори нагла и им изпратих документите си във Виена на най-чист английски и въпреки това на интервюто не стана никакъв проблем. Нещо повече, демонстрирах най-отявлено,че говоря английски далеч по-добре френски и не пропуснах да кажа че работя на този език. А един-два пъти като не ми стигна френския да обясня нещо си минах без проблем на английски и това остана безнаказано от страна на господин Савини. И въпреки толкова отявлената англофилия съм щастлив притежател на сертификат, ако и сама да си подготвих документите и да си ги попълних. Без никакви учители и фирми.Кебекарите уважват двуезичните кандидати.
на репликата ти мога да кажа само, какво отговри Савини, когато му казах, че 80% от населението е франкофонско, но практически страната е билингви - попита ме с кой втори език; аз му казах английски ( разбира се ), а той леко ми възрази и каза, че повече от 80 % е франкфонско и че френският е водещ. Та кой ли в днешно време не го ползва по света. Не мисля,че да владееш англйски ги впечатлява.
Аз работя с немски, това ми е образованието, ползвам и френски и английски, когато се налага. За Квебек изискванията са ясни относно френския. И все пак добавям : всяка кандидатура си е отделен случай!!!! :P
Относно "налгостта" и маниера ти от следващия твой пост, мога да ти кажа: като работиш с английски , ако ти се наложи да правиш ремонт на камион на фирмата ти във Франция, в оторизиран сервиз на IVECO в Турс (направи си справка каква фирма е Ивеко по националност ), ще те черпя ако намериш французин дето да говори английски или немски ( тук вече е ясно,че не го обичат). На мен ми се наложи точно след интервюто като почнах работа миналата седмица. Е, не говорят английски или поне не искат.
Квебекарите нека си уважават билингвитата. Кандидатурите минават ясно оценяване по езиците и адаптивността. Ясно е, кога си по-адаптивен!
Последно промяна от bella_ross на Вто Юни 23, 2009 9:25 am, променено общо 1 път.
solsol
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 11:34 am

Мнение от solsol »

Може, но определено не споделям изказаните мнения ,че по-добрия английски може да е проблем. Аз си взех сертификата с по-добър английски от френския и определено са глупости това,че имат задължителни изисквания за курсове и сертификати по френски. Щото ме Савини ме попита колко време съм учила френски и как и аз му отговорих,че уча от юни 2008, като съм започнала с аудио системата Пимслюр и имам около 30 частни урока. Не съм посочвала нито курсове, нито сертификати пък камо ли признати от тях учулища.
Аватар
bella_ross
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:20 am
Местоположение: Asenovgrad

Мнение от bella_ross »

solsol написа:Може, но определено не споделям изказаните мнения ,че по-добрия английски може да е проблем. Аз си взех сертификата с по-добър английски от френския и определено са глупости това,че имат задължителни изисквания за курсове и сертификати по френски. Щото ме Савини ме попита колко време съм учила френски и как и аз му отговорих,че уча от юни 2008, като съм започнала с аудио системата Пимслюр и имам около 30 частни урока. Не съм посочвала нито курсове, нито сертификати пък камо ли признати от тях учулища.
Има изказани мнения за случаи , в които е бил проблем английския.Когато това е образованието ти трябва да не проблем. Познавам семейство, скъсано миналата година заради наглото поведение на водещата дама с английска филология, която се е издънила и на английския и на френския. Всичко си е супер индивидуално. Преди 1,7 години бях чела пост на дама, която е била питана доста и на немски на интервюто,такова е било образованието и. Е, мен не ме питаха. :-)
rege
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 8:55 am

4ESTITO

Мнение от rege »

честито na VLADISLAV за успеха от нас, нека всичко до края да мине без проблем!!!
14.11.2008-Документи Виена
15.12.2008-Accuse
07.05.2009-Покана интервю
11.06.2009-Интервю
02.07.2009-Документи Букурещ
29.07.2009-Баркодове
10.08.2009-Мед. формуляри
01.09.2009-Mедицински
18.09.2009-OK медицински
26.10.2009-Покани визи
13.11.2009-Визи
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vladislav »

Благодарско rege. Надявамe се пак да се засечем, носите ни късмет явно :) :beer:
Човек е това, което мисли.
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

Мнение от arminad »

solsol написа:Може, но определено не споделям изказаните мнения ,че по-добрия английски може да е проблем. Аз си взех сертификата с по-добър английски от френския и определено са глупости това,че имат задължителни изисквания за курсове и сертификати по френски. Щото ме Савини ме попита колко време съм учила френски и как и аз му отговорих,че уча от юни 2008, като съм започнала с аудио системата Пимслюр и имам около 30 частни урока. Не съм посочвала нито курсове, нито сертификати пък камо ли признати от тях учулища.
Искам само да кажа, че на вашата сесия може и да е бил така, но на тази явно е различно!!!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Чакам новини от misirosi и дидо, какъв отговор имат мосю Sevigny ?
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

писмо с отказ

Мнение от tora2007 »

Ние все още нямаме писмо с нашия отказ това нормално ли е .
никога не се отказваме
дидо
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 6:30 am
Местоположение: Blainville,Canada

Мнение от дидо »

все още чакаме,направих пътека до пощата.
solsol
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 11:34 am

Мнение от solsol »

arminad написа:
solsol написа:Може, но определено не споделям изказаните мнения ,че по-добрия английски може да е проблем. Аз си взех сертификата с по-добър английски от френския и определено са глупости това,че имат задължителни изисквания за курсове и сертификати по френски. Щото ме Савини ме попита колко време съм учила френски и как и аз му отговорих,че уча от юни 2008, като съм започнала с аудио системата Пимслюр и имам около 30 частни урока. Не съм посочвала нито курсове, нито сертификати пък камо ли признати от тях учулища.
Искам само да кажа, че на вашата сесия може и да е бил така, но на тази явно е различно!!!
Arminad, аз бях на тази сесия/19.06.2009/. Днес вече си пуснах документите за Букурещ. А идеята на този пост не е че трябва да сте нагли, а има значение само какво ще кажете на интервюто и какъв френски ще демонстрирате, а не да му кажете че имате много часове. Многото часове не ги впечатляват толкова много. И аз го знаех. За това си позволих да му го кажа. И видях с очите си как човекът не се впечетли и не се разстрои толкова, че не съм ходила на курс. Интересуваше се какво ще му кажа и мога ли да му го кажа да френски. Истината е,че не съм учила много общ френски. Не че съм арогантна, просто нямах време. Имах възможност за 10 частни урока, но на тях просто учителката ми преведе моята информация. После просто я записах с Adobe Audition и я научих. За две седмици. Само толкова имах. Идеята ми е/главно за новите хора/ да се съсредототчат главно върху въпросите и отговорите, а да не пилеят време/особенно ако го нямат/ да гонят безумни сертификати. Може и да се правят,че ги признават, но истината е че всъщности има специален тест за кебекси френски, който в България нама къде да го държиш. И ако се напъваш за високи сертификати и безумно количество часове по френски, после ще плачеш, щото като кацнеш в Кебек ще се светнеш,че пет пари не дават за европейските сертификати. И френска гимназия да си завършил пак ще трябва на интервю да доказваш френски. А за това,че английският върви с пълна сила свидетелства и факта, че на тази сесия минаха много хора, които бяха написали по-високи нива на английски отколкото на френски. И хората си спят спокойно със сертификати под възглавничка/включително и моята милост/. А самият факт, че в Монреал има НЯКОЛКО университета/където смятам да уча и аз/, които са обявили за основен език английския, говори сам по себе си за отношението на кебекарите към английския.
solsol
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 11:34 am

Re: писмо с отказ

Мнение от solsol »

tora2007 написа:Ние все още нямаме писмо с нашия отказ това нормално ли е .
Тора, знам че не е голяма утеха, но стискам палци. Може и да не е отказ.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

solsol имала си късмет явно!Има адски много хора,на които такива изпити и сертификати са искани както и писма дори от частните учители за брой часове.Тези хора четат постоянно тук.
Който иска да се яви на изпита доброволно също не вярвам да навреди.Колкото до мосюто на тази сесия,той сам искаше документи на френски,не на всички,но избирателно/може и без конкретна цел/
Последно промяна от Mi6o76 на Сря Юни 24, 2009 5:04 pm, променено общо 1 път.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

отговор

Мнение от tora2007 »

solsol благодаря за утехата но колкото и искренно да го жадувам този край не бих си го и помислила даже и в съня си този вариант.Мосюто беше категоричен че неговият отговор е НЕ . Но поне да ни изпратят писмото за да знам какво да правя защото изобщо нямам намерение да се отказвам .
никога не се отказваме
Аватар
bella_ross
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:20 am
Местоположение: Asenovgrad

Мнение от bella_ross »

Ей хора, я се поогледайте малко! До тук чувам solsol да говори само в единствено число, а повечето от нас са семейни кандидатури, нали така? Това също е от значение, ама като говоря, че всичко е индивидуално, май никой не слуша. Повече ви харесва да си търсите на кого да се оплачете и да полутите кърпичка и съчувствие. Решенията не са тук. Форумът има своето място и роля в хода на кандидатурите, но той не може да ви научи на всичко важно! :twisted: Аз 2 години изобщо не четох форум. Започнах 2 дни преди интревюто и само се панирах и шашках. Като гледам нищо не съм пропуснала, освен конкретните съвети и преводи на Мила!
Успех на всички! Информация има бол, както се казва, ама като не можете да я контролирате правилно за вас, какъв е смисъла ?
solsol
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 11:34 am

Re: отговор

Мнение от solsol »

tora2007 написа:solsol благодаря за утехата но колкото и искренно да го жадувам този край не бих си го и помислила даже и в съня си този вариант.Мосюто беше категоричен че неговият отговор е НЕ . Но поне да ни изпратят писмото за да знам какво да правя защото изобщо нямам намерение да се отказвам .
Стискам ти палци, Tora2007. Представям си кошмара ти и ако имаш нужда от помощ за френския мога да ти ударя сериозно рамо, щото аз можех да си позволя да не уча много, но имам безупречни материали /включително диск за теста TCF/, които дори не се намират в България, но като цяло са на CLE /френския еквивалент на Кеймбридж прес в английския/ и са официални издания за изпити. За утеха мога да ти кажа,че в Монреал има доста хора, които са били скъсани отначало, но сега си живеят безметежно в Канада. Имам доста информация за кандидатстването и самото интервю. Така че питай ако нещо ти трябва.Пожелавам ти успех.

Мишо, не е въпрос на късмет, а на това,че имах правилната информация. Знаих точно какво да си напиша в кандидатурата ,така че да не ми искат сертификати и курсове. И вярвай ми, Савини не е поискал сертификати и бележки просто така. За да ги иска кандидатите са имали един от двата проблема-или са били доста зле по френски на интервюто или не са си попълнили "правилно"/разбирай не са посочили правилно нивата на владеене на френски в кандидатурата си/. Савини не е дошъл с намерението да къса кандидатите и няма лично отношение. Стискам ти палци да стигнеш скоро до Монтреал и тогава ще разбереш, че там има по-голяма бюрокрация и от България. А бюрократите там са хора, които строго си се придържат към правилата и нищо повече. Не признават никакви прояви на чувства и прочие. Не се спори с тях, кажат ли НЕ е НЕ и ако не подкрепиш ли възражението си с логично обяснение, нищо повече не можеш да направиш. Това че им показваш,че си разстроен или обиден въобще не ги бърка, а напротив може да ги обидиш и смятат ,че искаш да ги изнудваш емоционално. И въобще не се гаврят с хората като им искат нещо просто ей така, само за да ти създават неудобство. Нямат нищо общо с нашите държавни служители.
Публикувай отговор