Моля за помощ-темата за облеклото на интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Моля за помощ-темата за облеклото на интервю

Мнение от Mi6o76 »

Предварително се извинявам,но нещо не мога да намеря темата за това как да сме облечени за интервю.
Моля,някой само да посочи къде да потърся.
Също така ,ако имате идеи и препоръки,бихте ли ги споделили?
Ако беше зима,добре,но за лято....идеи имаме,но все пак?
За Жените:,за мъжете:-костюми?риза и панталон/пола?Къс ръкав/дълъг...С вратовръзка или без..
От дрехите до известна степен зависи развоят на събитията.Все пак обаче не трябва да се прекалява,чували сме различни версии от:официално,срого официално,дотениска+дънки.
Благодаря предварително!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

С костюма от сватбата, или от абитурентската (в случай, че са различни :wink: )

Сега сериозно - не можеш да пишеш, че си шлосер и да се изтупаш със строг костюм. Поне на мен ми изглежда нелепо. Но ако си администратор, вратовръзката е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. И никога с къс ръкав. Идиотски несъвместими са.
Другата крайност - дънки и тениска на никого не правят добро впечатление.
Аз лично, въпреки, че бях администратор, до последно се колебаех. Ами ако интервюиращия се появи по-небрежно облечен от мен? Ще бъде ли неудобно?
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

ablood адски си прав!За протокола:костюма за абитуриентската е различен от този за сватбата :D :wink:
Сега сериозно:естествено,че има протокол,етикет и т.н...,ама последните 2 пъти тези с дънките и тениските си взеха сертификатите за сметка на доста с костюми/не бяха шлосери/.Та от този факт идва и объркването :roll: Обаче би било добре и жени да вземат участие в дискусията/касае ни юни месец/,защото половинката е водещ кандидат и едно е офис облеклото,ако е официално то жените не трябва да са с обувки с отворени пръсти/особено чехлички/...
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

здр

Мнение от Philip1747 »

извиняваите знам че не тук е мястото но дали някои от вас не е получил покана за интервю?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Аз поради липса на костюм ( този от сватбата беше неприложим ) отидох с раирана риза и панталон. Без вратовръзка, поради липса на такава ;)
Жена ми беше с пола и някаква риза.
Не вярвам това да има някакво значение. В точкуването няма точки за облекло. Лично мнение. Успех
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Аз бях с дънки, пуловер и кожено яке (и двата пъти).

Първия път интервюиращата беше облечена по-зле и от чистачката.
Втория път, човека беше с костюм.

Облечете някакви удобни дрехи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

mwanza написа:Аз бях с дънки, пуловер и кожено яке (и двата пъти)
Е, явно втория път са решили, че постоянството ви е признак, че не сте чак толкова несериозни. 8)
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Абе не мисля, че това е нещото, което ще наклони везните :D
В нащия случай се появихме спортно елегантни ( панталон, но не дънки и блуза ) Госпожицата беше с поло и панталон, така че бяхме в хармония :D :D :D Тук не обръщат много внимание на облекло, това си е типично европейска черта, така че не мисля че много ще ги впечатлите с костюмите и вратовръзките.
Важно е какво имате в главата. :beer: :roll: :wink:
Изображение
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

kaka_dora_luk4o мерси за бързият отговор!Факт е,че знанията са най-важни,но и не трябва да изглеждаме глупаво...джапанки,чехли,потници...всичко има по интервютата.Това,че пишете е ориентир за нас.Ето,някой казват само бяло-черна гама ,в никакъв случай ярки цветове и т.н.,но да оставиш едно добро впечатление знания+вид е като бонус/поне така мисля/ .
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Der Meister
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 3:42 am
Местоположение: Montreal, Quebec

Мнение от Der Meister »

Ами аз бях с черни дънки и черен пуловер. Както казват другите, важното е какво имаш в главата.......
Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

Мнение от efirna »

Аз също не смятам, че облеклото е от решаващо значение, въпреки че има определен етикет в зависимост от ситуация, конкретна работа, професия и прочее...
Та, по - конкретно по темата: Ние бяхме в спортно елегантен стил. Аз с черна пола, риза и висок елегантен ботуш, а съпругът ми с черен спортно-елегантен панталон, риза и пуловер :)
Мосю Чор, беше изключително и строго официален - с възел и костюм и т.н... И лично на мен щеше да ми е леко сконфузно, ако се бях явила по дънки, примерно... :lol:
Въпреки всичко отново потвърждавам, че облеклото няма решаващо значение. Важно е да се чувствате комфортно!
Последно промяна от efirna на Пон Апр 27, 2009 12:28 pm, променено общо 1 път.
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Мнение от silvestur »

Хора, моля ви се не се шашкайте за глупости! Не си задръствайте мозъците с ненужни подробности, а наблягайте на френския и то не от конспектите,ами си говорете с учителките за всякакви щуротии, щото господата интервюриращи умират да прекъснат заучената тирада за трудовата ви характеристика (история на Квебек, мотивацията за имиграция и международното положение) и да ви забият с въпрос от типа: Какъв цвят са автобусите в Лондон? Подчертавам: този въпрос няма как да ви го зададат, но можете да очаквате изненади от сорта. Облечете се нормално (което автоматично изключва абитуриентския костюм), дръжте се нормално и не хабете енергия да се притеснявате за глупости. Успех!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

В момента пясъчната коприна е много вървежна в Канада. Намерете си такъв костюм, във вишнево-червената гама. Лъскава риза и бели хавлиени чорапи за мъжете.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

becks както винаги оригинален :D
Може да им пуснем и линията с плетените обувки на дупки :wink:
малко отклонение.Вижте това изпълнение тук.
http://www.youtube.com/watch?v=BFdmnYT7Dl4
Повод за малко БГ гордост.Не е ясно кой стои зад този проект,но определено малко ни се вдига самочувствието.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
breakcure
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:55 pm
Местоположение: British Columbia

Мнение от breakcure »

ми 4е то тфа си е жива чалга бе брат
:shock: :shock: :shock:
какво има да се гордеем :shock:
Публикувай отговор