Моля за помощ-темата за облеклото на интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Чак пък чалга.... :roll: имах усещането ,че в чалгата има маанета и друг тип ритми ,мисля/а и не само аз/,че е направено доста нежно и си личи,че са работили професионалисти.Вкусове различни!Хайде да не разводняваме темата,но повода за гордост е,че преди 15-20 години само можехме да мечтаем за подобен продукт.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Мнение от JennyAnyDots »

По темата - ние бяхме с костюми, но работата и позициите ни са такива, че си ходим официално облечени всеки ден. Според мен въпросът за облеклото е много смислен - предполагам, че то фигурира в преценката, не защото някой се интересува от чувството ни за стил :) а защото е нормално външният вид да отговаря на професията.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Jenny ,благодаря ти много! :) При нас ситуацията е подобна.
Благодаря и на останалите!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
EUHENIO
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 5:03 pm
Местоположение: Bourgas

Мнение от EUHENIO »

И аз мисля , че е от значение как си облечен - определя първото впечатление. Делово, непретенциозно, елегантно - аз, съпътстващ кандидат - черен панталон, риза, вратовръзка и половер, жена ми - водещ кандидат - елегантен панталон и риза, без грим . Едни такива примерни граждани :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

EUHENIO написа:И аз мисля , че е от значение как си облечен - определя първото впечатление. Делово, непретенциозно, елегантно - аз, съпътстващ кандидат - черен панталон, риза, вратовръзка и половер, жена ми - водещ кандидат - елегантен панталон и риза, без грим . Едни такива примерни граждани :D
Аз мисля, че нито в черния панталон, нито в липсата на грим има дещо делово или елегантно, но моето мнение няма абсолютно никакво значение. Важен е вкусът на интервюиращия, а той може да е пълен селяндур, или задръстеняк. Така, че единствения съвет - въздържайте се от крайности.

ПП По повод за черния панталон. В съвременния моден свят той се асоциира с 2 неща - част от фрак, или сервитьорска униформа. 8) Не, че е табу, но силно се избягва.
no_name
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 9:00 am

Мнение от no_name »

Тази тема е дъвкана много тука във форума. В общи линии трябва да си отговорите на един въпрос: За какво се провежда това интервю?
Целите му са три:
1. Проверяват се автентичността на документите т.е. сверяват се оргиналите които носите с вас на интервюто и които ви изискват с копията които сте изпратили до Виена.
2. Проверяват ви езиковите познания(Френски, Английски)
3. Интервюиращия(щата) трябва да преценят и оценят колко сте подготвени за адаптация в Квебек.
Накрая интервюиращия(щата) ви точкува в лаптопа си. Ако минавате границата получавате заветния сартефикат, ако не отговора е ясен. Сами можете да си направите сметка от тези три критерия къде външния вид и облеклото играе голямо значение. Лично ние с жената бяхме строго официални. Аз бях с костюма от свадбата(черен с елек) и пардесьо. Просто уважение към институцията. Тука в началото ходех на курс за намиране на работа и там също ни обясниха, че на интервю за работа се ходи подходящо облечен. Не може когато си шлосер да отидеш с работните дрехи, не върви някак си. Разпитайте тези които минат интервюто преди вас. Как е бил облечен интервюиращия(щата)? и си направете сметка. Надявам се да не сте от първите на изпитната сесия. и Ви желая късмет на интервюто.
П.С. Във филма "Преследване на щастието" Уил Смит отиде на интервю директно от затвора с дрехите с които боядисва и закъсня за интервюто. Който го е гледал филма знае развръзката. Още веднъж това е доказателство, че всичко зависи от теб самия не от облеклото, но от уважение към институцията е необходимо да сте прилично облечени, постригани и обръснати . :D
bambi76
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 9:59 am

Здравейте!

Мнение от bambi76 »

Ние също бяхме лятото на интервю- юни месец.Бяхме облечени семпло,елегантно,без строги официални костюми-панталон и риза мъжа ми,и аз с панталон и риза- жените не е препоръчително да са с грим и бижута, тоест нищо набиващо се на око от изпитващия. Как ще е облечен изпитващия си е негов избор.Но според мен,вие като кандидати трябва да покажете уважение към институцията.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

За имигрантското интервю не знам, но за работа ако говорим, въпреки че канадците като цяло са небрежни (и целия континент бие на мърлящина, по отношение на облекло) когато се явяват на интервю си слагат костюми и няма нищо лошо да си по-официален от комисията.

Сега, къде е златната среда и дали Европа е по-културна или по-снобизирана, това е въпрос за отделна тема, на който аз не знам отговора, но накратко:
Повече официалност не вреди.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор