Новия лист с търсените професии.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Новия лист с търсените професии.

Мнение от thunderbolt »

Здрасти на всички.Някои дали има представа кога ли ще дойде този списък.????
Вече незная каде да се ровя за да го намеря няма никуде или поне немога нещо да го намеря а ми е жизнено необходим.
:-(
PS.Моля да пишат желаещите да направим една запознавателна среща в Пловдив за всички от региона които имат една и съща мечта и може би дай боже и съдба.
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Новия лист с търсените професии.

Мнение от thunderbolt »

Здравейте.Ето че най накрая не само той излезна а също така и променените точки за селекция :

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf

Интересъва ме едно обаче.По ново му казват,че ще се подписва определен документ референция или незнам си там какво който ще ни задължава да живееме 3 години в Quebec.Някой има ли информация за това?

И немога да разбера какво е значението на графата в която се намира професията ти ?
Diplômes étrangers или Diplômes du Québec????Аз като гледам в Diplômes du Québec преобладават...
Пожелавам успех ноември и декември на всички които са на интервю.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Новия лист с търсените професии.

Мнение от Mi6o76 »

Diplome du Quebec се отнася за тези,чиято диплома е придобита в Квебек,ако това е въпросът ти.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Новия лист с търсените професии.

Мнение от bp_de »

thunderbolt написа:
Интересъва ме едно обаче.По ново му казват,че ще се подписва определен документ референция или незнам си там какво който ще ни задължава да живееме 3 години в Quebec.Някой има ли информация за това?
Градски - не се излагаи .... феодалния строи е в миналото и крепосни селяни (жители) няма.Тръгнал си към нова дестинация- виж какво пише за устроиството на тая държава .

На властите им е ясно че няма стоиност такъв док - според мене е някакво мерило за това колко си навит да идеш в Квебекарско.... не знам точно ...нямам обяснение що го правят(ако го правят де) -вски които не е е ултра тъп му е ясно че няма как да го заставят да живее едикъде си в Канада.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Re: Новия лист с търсените професии.

Мнение от kli »

И аз прегледах новите списъци, но така както са ги подредили не ми става ясно следното: икономическите специалности които във старите списъци не получаваха никакви точки като професии сега получават ли ?
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Новия лист с търсените професии.

Мнение от thunderbolt »

Не съм се зачитал но ако си преведеш специалността и намериш например в университета в Quebec "Laval" какво учат тази специалност мое би ще намериш отговора.Всички принципно се чудиме на кой коя и дали ще се признае като професия.
vnenovbg
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2004 2:17 am
Местоположение: Montreal , Qc
Обратна връзка:

Re: Новия лист с търсените професии.

Мнение от vnenovbg »

Ако нещо има неясно виж www.focusnenov.com
Всеки прави , каквото може !
Публикувай отговор