Vapros kam tezi,koito podgotviat vtorite dokumenti

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Vapros kam tezi,koito podgotviat vtorite dokumenti

Мнение от didi-did »

ot NOI ne iskat da ni izvadiat trudoviat staj kato dokument.Kazvat,4e tova bila sekretna informatsia i ne se izdava na 4astni litsa.Moje li togava da se snima trudovata knijka i kak niakoi izvajdat takav dokument sled kato ne moje?
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

СПОКО!!!! :D
Никой не е казал,че трябва да си вадите удостоверение от НОИ за внасяни осигуровки.В упътването за попълване на вторите документи пише,че трудовия стаж се доказва с трудова книжка и/или с атестация(потърсете с търсачката на тема "граждански договори" и там вижте какво означава атестация-нещо като нашата служебна бележка -обяснението е от KIWI).До колкото разбирам ,вашите трудови книжки са ОК,имате си и осигуровки.Значи всичко е наред.Преснимате книжките ,правите си едни хубави атестации,превеждате ги и готово :D !А това ,че във форума нищим проблема с осигуровките ,си е проблем така да се каже на тези дето ги нищим ,щото по една или друга причина нямаме осигуровки и естествено се притесняваме...
А иначе има редки случаи когато са изисквали от Виена документи от НОИ ,но това не е практика а изключение и се прави само по изрично искане от Виена.На въпроса за това как се вади документ от НОИ -нека да отговорят тези,които са го правили.

МЕЖДУ ДРУГОТО МАЙ Е КРАЙНО ВРЕМЕ ДА СЕ ВЗЕМЕ ПОД ВНИМАНИЕ ПРИТЕСНЕНИЕТО НА PAPI:
"Obra6tam se specialno kam hora kato Pako, ideiata za izwle4enie ot NOI e ugasna, pomislete samo kakvo 6te stane s horata, koito ne sa ba4kali po trudow dogowor i ne mogat da si izwadqt podobno izwle4enie, towa e golqm problem za tezi koito imat intervu, za6toto rano ili kasno 6te zapo4nat da se iziskwat podobni izvle4eniq kato po siguren izto4nik za dokazatelstwo za stag, a da te skasat za stag si e dosta tapo kato se ima predvid wazmognostite za ba4kane tuk! " :evil:
maryjoe
Мнения: 141
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 8:31 am
Местоположение: Vancouver

ne se pritesniavai

Мнение от maryjoe »

Trudov dogovor i trudova knizka sa dostata4ni!
Zadalzeniata kam NOI sa na rabotodatelia,a ne tvoi!
Neka silata bade s teb!MaryJoe
momo
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:18 am

Мнение от momo »

На нас фирмата за преводи ни обясни, че единствено удостоверение от НОИ се легализира /в последствие разбрахме, че не е нужна легализация/. На информацията в НОИ се попълва една молба, дават се осигурителни и трудови книжки и за около един месец ти издават удостоверение за осигурителен стаж. Това представихме на интервюто, но основно гледат ТРУДОВИТЕ КНИЖКИ ИЛИ ДОГОВОРИ.
Аватар
Morgana
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 4:12 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Morgana »

Na moeto interview na 20.02 pri La Rue pokazah up to date trudova knijka (prevoda na koiato biah izpratila sys vtorite docs) i slujebna belejka. tova beshe napylno dostatychno. imajte predvid, che broi mesecite po knijkata i sveriava s tova, koeto e popylvano pri dokumentite.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от janyz »

Nie si izvadihme izvlechenie ot NOI bez nikakav problem-popalvash molma ot informacijata i sled okolo 20 dni ja poluchavash pak ot tam !Ne moze da e sekretna informacia,tova sa grozni lazi ! Tazi spravka ot NOI prevedohme i izpratihme s 2 dok.bez legalizacija !V trudovata knizka mozesh da si slozish mnogo lesno pechati i spravki ot vsjakakvi mesta -spravkata ot NOI e s po-goljama tezest ,vse pak tova e oficialna institucia !!!!Inache trudovata knizka she si ja nosja na intervjuto- nie sme april na intervju ! Stiskaite palci !!!!!!!!!!!
Uspeh na vsichki !!!!!!!!!
Аватар
Morgana
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 4:12 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Morgana »

Fact e, che na men mi priznaha bez problem t.kn., nezavisimo ot tova dali mojesh da si slojish pechati ili ne. tova spestiava 20-te dni chakane i razpravii v NOI. Taka ili inache ima chovek da vyrshi sto neshta predi interview-to i ne vijdam zashto da se natovarva dopylnitelno..
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

За доказване на трудов стаж работа върши трудовата книжка, осигурителната книжка (ако си имал собствена фирма), препоръки, лични длъжностни характеристики.
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено