Kam jenite, minali medicinski

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
lio_gets
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 12:12 pm
Местоположение: Пловдив / Hull (Gatineau)
Обратна връзка:

Kam jenite, minali medicinski

Мнение от lio_gets »

Zdraveite, jeni!!!
Moyata jena se 4udi za kakvo to4no gi praviat tezi citonamazki i dali moje da si ya napravi predvaritelno? Ako moje, kakvo tryabva da napi6e lekariat kato rezultati? Triabva li da e nepremenno ot mikrobiologi4na laboratoria ili moje da ya napravi i obiknoven srednostatisti4eski ginekolog?
Blagodaria predvaritelno!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

без да съм жена имам малка идея за какво става дума та помагам:
всеки средностатистически лекар е в състояние да вземе на жена ти материал за изследване ( най-добре да си го направи АГ специалист ). същото се извършва в лаборатория по патоанатомия, от където се издава и заключението. това заключение се предава във Вита и така спестявате преглед и изследване във Вита общо около 20 лева.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Много странна е реакцията на жена ти. Вярно, прегледа е неприятен, но пък след това си тръгваш спокоен, че всичко ти е наред. До сега има няколко случая на открит рак на шийката на матката в ранен стадии именно при този наложен от канадците преглед.
Yulia
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:57 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Yulia »

Kakuv problem moje da bude za izdavaneto na viza ako eventualno rezultatite ot citonamazkata ne sa hubavi i do kolko nadejdno i to4no e tova izsledvane.
Molia niakoi ako e zapoznat ili e imal takiva problemi da napishe tuk ili da mi pishe na li4no suobshtenie. Mnogo me interesuva tazi informacia. Blagodaria!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

otiva6 pri jpto si, iska6 napravlenie za ginekolog, kato otide6 pri nego kazva6 4e ti triabva citonamazka, te si znaiat kakvo to4no izsledvat. Izliza za 10ina dena, posle na medicinskite ia pokazva6 vav vita. tova e.
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Пет Сеп 19, 2003 12:35 am, променено общо 1 път.
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от anitsa »

Изследваненето важи 6 месеца и цитонамазката се взема от гинеколог. Изпраща се в специализирана лаборатория и до една седмица излиза резултата. Във Вита това изследване не е включено в сумата коъато се плаща в МОМ и струва 35 лева. За да си ги спестите е по-добре да си вземете направление за гинеколог от личния лекар и на прегледа във Вита да представите готовото изследване, те Ще си запишат данните. Не се притеснявайте от това изследване, препоръчва се да се прави на всеки 6 месеца и безболезнено.
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

Zdraveite i ot mene.

Az sashto shte si pravia medicinski tezi 1-2 meseca /chakam blanki/. I sashto mislia da otida pri moia ginekolog za da mi napravi citonamazka. I po princip si pravia vsiaka godina,zashtoto toi e strikten i me zadaljava.
No ne tova e vaprosa.Az sashto imam vapros ,kakto takav vi zadade i avtora na temata,a imenno - pravi li se na specialna blanka rezultata i triabva li niakde da bade otbeliazano ,che stava vapros za chujbina/ili pone ne za pred bg-ta/.
Pitam taka zashtoto na predishnite mi izsledvania pishehse na chist bg ezik 'niama danni za.......' ili samo'ne'. Demek ne sam bolna. I tova beshe na niakakav smachkan list . Ne mi izglejda dobre da prata neshto napisano na bg na kanadcite. Zatova pitame i az i jenata na picha gore. Malko tapo ,ama .......ne che stava rech da propusneme izsledvaneto!!!!!!

Rosi,Iglika na vashite izsledvania ,kvo pishehse ,kak izglejdaha blankite vi? Zashtoto i moia doktor kaza che vse pak triabva da izdade v niakakav po-dobar i laskav vid dokumenta!

Mersi!
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

Zdraveite i ot mene.

Az sashto shte si pravia medicinski tezi 1-2 meseca /chakam blanki/. I sashto mislia da otida pri moia ginekolog za da mi napravi citonamazka. I po princip si pravia vsiaka godina,zashtoto toi e strikten i me zadaljava.
No ne tova e vaprosa.Az sashto imam vapros ,kakto takav vi zadade i avtora na temata,a imenno - pravi li se na specialna blanka rezultata i triabva li niakde da bade otbeliazano ,che stava vapros za chujbina/ili pone ne za pred bg-ta/.
Pitam taka zashtoto na predishnite mi izsledvania pishehse na chist bg ezik 'niama danni za.......' ili samo'ne'. Demek ne sam bolna. I tova beshe na niakakav smachkan list . Ne mi izglejda dobre da prata neshto napisano na bg na kanadcite. Zatova pitame i az i jenata na picha gore. Malko tapo ,ama .......ne che stava rech da propusneme izsledvaneto!!!!!!

Rosi,Iglika na vashite izsledvania ,kvo pishehse ,kak izglejdaha blankite vi? Zashtoto i moia doktor kaza che vse pak triabva da izdade v niakakav po-dobar i laskav vid dokumenta!

Mersi!
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от anitsa »

moyata blanka e izdadena ot laboratoriyata na sheynowo, sastoi se ot blanka s 4 stranici i tam ima dosta neshta otbelyazani i nakraya nyakakwo zaklyuchenie, no wsichko e napraweno za bg. Waw wita go prochitat, a ne go izprashtat, tozi list ostawa za was.Yawno samo nyakade otbelyazat che citonamazkata e dobra.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

anicata, моята гинеколкожка си работи във Вита (щастливо стечение на обстоятелствата), така че нямам представа какъв документ трябва да се издаде, ако прегледа се прави на друго място. Имам резултатите ми в мен, но няма да ги оповестявам на целия форум и ще ти ги изпратя на лично съобщение, поне ще видиш какво точно пишат.
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Пет Сеп 19, 2003 12:35 am, променено общо 1 път.
claire
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:32 am
Местоположение: Rive Sud de Montrеal, Canada
Обратна връзка:

Мнение от claire »

Понеже скоро правих медицинските, описах процедурата, но съм пропуснала да обясня тази подробност за жените.
Отидох при личния лекар и го помолих за направление за гинеколог.
С това направление отидох при гинеколожката и й казах, че искам цитонамаска!
След направен преглед, тя написа едно направление към Раковата болница и го предвижи сама. След 4 дена отидох да си взема резултата, които беше отбелязан на това същото направление, което тя беше написала - на гърба му бе отразена групата / трябва да е 1 или 2/ и разни други неща. Имаше подпис и печат от лабораторията!
Беше написано доста грозно, та се притисних, но това представих във Вита и д-р Савчева го погледна , записа си резултата и ми го върна!
Това е в общи линии, дано да съм била от полза!
Успех!
Гост

Мнение от Гост »

anicata написа:Zdraveite i ot mene.

Az sashto shte si pravia medicinski tezi 1-2 meseca /chakam blanki/. I sashto mislia da otida pri moia ginekolog za da mi napravi citonamazka. I po princip si pravia vsiaka godina,zashtoto toi e strikten i me zadaljava.
No ne tova e vaprosa.Az sashto imam vapros ,kakto takav vi zadade i avtora na temata,a imenno - pravi li se na specialna blanka rezultata i triabva li niakde da bade otbeliazano ,che stava vapros za chujbina/ili pone ne za pred bg-ta/.
Pitam taka zashtoto na predishnite mi izsledvania pishehse na chist bg ezik 'niama danni za.......' ili samo'ne'. Demek ne sam bolna. I tova beshe na niakakav smachkan list . Ne mi izglejda dobre da prata neshto napisano na bg na kanadcite. Zatova pitame i az i jenata na picha gore. Malko tapo ,ama .......ne che stava rech da propusneme izsledvaneto!!!!!!

Rosi,Iglika na vashite izsledvania ,kvo pishehse ,kak izglejdaha blankite vi? Zashtoto i moia doktor kaza che vse pak triabva da izdade v niakakav po-dobar i laskav vid dokumenta!

Mersi!
Аз си направих изследването във Вита и нямаше проблем. Затова незнам за бланки, още повече специални. Що се отнася до самото изследване - в България е доста по-официално, отколкто в Канада. Освен това тук съществува цитонамазка, която се покрива от здравната карта /Солей/ и дава 50 % сигурност за откриване на раково заболяване. Ако искаш да имаш 90 % сигурност - плащаш 100 долара и чакаш незнам си колко си до рандеву. Ако искаш все пак да научиш резултата, ще трябва да чакаш да ти се обадят по телефона. Това става само при открито заболяване. Тук не е задължително да се прави /в България трябва да се прави задължително на всеки 6 месеца - изискване на Европейските институции, към които се присъединяваме. Даже има "глоба" ама кой ли я плаща у нас/. Препоръчвам ви горещо да си направите всички изследвания в България, защото тук не се знае кога ще стигнете до специалист и какво ще научите от него. За справка - повечето българки ходят на гинеколог като се приберат в България.
Yulia
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:57 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Yulia »

Rosi, blagodaria ti mnogo za otgovora.
Pozdravi!
Заключено