Моля дайте ми съвет!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
danco
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 12:43 pm

Моля дайте ми съвет!!!

Мнение от danco »

Имаме визи, но дъщеря ми е в 7-ми клас по средата. Какво да правя?
Да чакам ли да завърши или не?
Какво ще стане с нея ако тръгнем веднага?
Благодаря на всички, които биха ми дали искрен съвет!!!
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Според мен изчакайте да завърши. Ако правилно съм разбрала вече след 7-ми клас се дава диплома за завършео основно образование. По добре е да се подсигурите и да си има такова защото ако се наложи връщане в БГ да нямате проблеми с приравняване и МОН.
Консултирай се и с класният й ръководител.
А и точно зимата ли решихте да заминавате в Канада ?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драсти.

Можете да тръгнете когато си искате ако не ви е изтекъл срока за влизане в Канада.
:beer: :beer: :beer:
danco
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 12:43 pm

Мнение от danco »

Забравих да напиша, че срока на визите ни е окт.2009
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми значи можете да заминете не по късно от тогава ...
:beer: :beer: :beer:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

тогава елате зимата. Така детето ще мине приемния клас до края на тази година и от новата учебна ще е в редовен клас...трябва ли ви за нещо документ за завършен 7 клас от БГ ?
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Нашата дъщеря дойде тук преди да завърши 6-ти клас,взехме док от училището,който така и не потрябва никъде тук. Пратиха я от Комисион сколер в клас акьой за 1 г., и на следващата година я пратиха направо в 3 секондер / 9 клас май е това/. Та според мен /не казвам ,че съм права/ по-добре не се бавете, идвайте и нека си почне училище тук пък те ще кажат в кой клас ще е. Мисля ,че от значение е само познанията по математика, правиха тест на дъщеря ми първата година. Това е което аз мога да кажа, успехи.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

Здравейте,ние сме на същия "хал"!
Дъщеря ни е в 6-ти клас,ще пътуваме края на януари!Даже и срока няма да е завършила.....надяваме се да няма проблеми и да се адаптира бързо! :wink: :wink: :wink:
Dum spiro spero!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Децата не ги мислете, те се адаптират много по бързо от нас :-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Ами и аз се притеснявах за моята ,но нямам никави проблеми.Тази година ще завърши 5 секондер а е на 16 г. децата ще се оправят, ще помагате ако трябва, няма начин.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: Моля дайте ми съвет!!!

Мнение от mouse »

danco написа:Какво ще стане с нея ако тръгнем веднага?
Ако не знае френски я записват в приемен клас и учи френски. Накрая на учебната година има нещо като изпит и ако се справя с езика, следващата година е в редовен клас. Ако не, продължава в приемния клас.
Тук тръгват на училище една година по-рано. След приемния клас я записват в съответния клас за възрастта и. Всички родени след 1 октомври са с един клас назад.

Ако сега е седми клас, тук това е 2 секондер (гимназия 2 година), ако е родена преди 1 октомври. Ако дойдете веднага има възможност да започне 3 секондер догодина. По принцип 3, 4 и 5 секондер са важни за записването после на колеж.

Системата на обучение е доста гъвкава така че има варианти и можете да сте сигурни че ако на детето му се учи ще си завърши образованието спокойно. Така че не е фатално и да поизчакате да минат най-студените месеци, януари и февруари.
Сиренето е безплатно само в капана.
danco
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 12:43 pm

Мнение от danco »

Благодаря на всички, които се отзоваха!
Най вероятно ще изкараме тука коледните празници и ще пътуваме в края на декември или началото на януари, така де нова година нов късмет.
Успех на всички!!!
Заключено