Кандидат емигранти от Великотърновския регион

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Кандидат емигранти от Великотърновския регион

Мнение от ivalin »

Здравейте всички мераклии да емигрират в Канада от Великотърновския регион!
Преди известно време, участвах в срещи на кандидатемигранти във Варна и в Бургас. Хората и в двата морски града са задружни и се събират редовно, за да обменят иформация и опит по процедурата за емиграция в Канада. Все пак ние сме все още тук в БГ и се подготвяме, кой за документи, кой за интервю, кой за медицински, кой за заминаване и т.н. И без да искам да засегна някой, ви предлагам да почерпим опит от морските ни приятели и съмишленици.
Побратими, дайте да се съберем и да видим какво става на "бойното поле" и с какво можем да си помогнем и да си бъдем полезни, за да не ни се увижда тази съвсем нелека процедура. Пък и защо трябва излишно да се лутаме в лабиринта наречен емиграция в Канада. Всички сме обединени от една грандиозна идея: "Да емигрираме". Всеки е събрал някакъв обем от информация. Предлагам да се видим и да обменим малко опит и да си полафим. Сигурен съм, че всеки има какво да сподели.
Ако има мераклии да осъществим тази хубава идея приемам оферти за заведение, което да не е претенциозно и да е с нормални цени, за да може всеки да си позволи да присъства. Бъдещите ни срещи може да са всяка неделя между 18 и 19 часа.
Е, ако има други мнения и идеи, предлагайте, приемам идеи всякакви. :beer: :beers:
Последно промяна от ivalin на Вто Юни 22, 2010 11:22 am, променено общо 2 пъти.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
NetiK
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 2:10 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от NetiK »

Хайде групата от Велико Търново, :wave2: събирайте се, уточнете срещите и току вижте, че ние от Бургас решим да си спретнем една екскурзийка и да пийне по биричка с Вас :D . Наздраве и успех на Всички :wave:
08.07.08 - Док. Б-щ
06.08.08 - Баркодове
20.08.08 - МФ
02.09.08 - Направени
15.10.08 - Покана за визи
06.11.08 - Визи
Общо процедура: 10 м. и 10 дни

Повярвай и ще стане!
mi6ko75
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 11:28 am
Местоположение: Canada,Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mi6ko75 »

kогато бяхме в БГ пуснахме същата тема обаче уви,малко региона не става за задружни сбирки.но сега имаме приятели по този път те със сигурност ще се отзоват.Успех в процедурата на кои етап сте,ако трябва да помагаме да разбием мита.А може като доидете и тук да организираме нещо :D
Аватар
Skaterbg_
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 11:36 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Мнение от Skaterbg_ »

Бургаската група Ви желае да бъдете толкова задружни, колкото сме ние тук :thumbsup: Винаги ще намерите за нещо да сте си полезни. Наздраве Ivalin и се радваме, че сте останали положително настроени от срещата в Бургас. А и това, което си намислил е добра идея за вашия край.УСПЕХИ :wave2: :beer2:
направени медицински-10.06.2008 г.
ОК на медицински-19.06.2008 г.
покана за визи-22.07.2008 г.
изпратени паспорти-23.07.2008 г.
поставени визи-12.08.2008 г.
върнати паспорти-18.08.2008 г.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

ivalin-имаш ЛС!
Dum spiro spero!
saimans
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 3:25 pm
Местоположение: BG

Мнение от saimans »

Здравейте, и ние сме готови за среща!Само да се уточним за датата и мястото, ще ви напиша и тел. за връзка на ЛС!
Успех на всички! :D
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

Събрахме се!.................. :D :D :D :beer: :beer: :beer:
Dum spiro spero!
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Кандидатемигранти от Великотърновския регион

Мнение от ivalin »

Радвам се, че все пак има хора, които проявяват интерес, но ви моля за конкретни предложения. Не ми харесва идеята, че сме несериозни, а по-скоро разсеяни. За това, ако сте съгласни с деня да е неделя и часът на срещата да е 19 00 часа, то остава само да предложите най-удачните заведения за тази цел и да изберем едно, ако ли не ще ви предложа аз едно и да видим колко смелчаци ще се включат. Все пак няма лошо да се запознаем лично и да обменим опит. И нека ясно да се рабере, че сме отворени към всички без значение за коя процедура кандидатства и на какъв етап от нея се намира. Разберете хората го правят, нека само да последваме примера им. Не е лошо, а напротив ще се почувстваме по-добре и ще разберем, че не сме сами в това толкова хубаво начинание. Все пак успех на всички!!!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Ми аз навремето си спомням, че за Алианса група не можехме да сформираме, а от групата само 2-ма бяме за Квебек, другите просто така си учеха френски, та не се учудвам много на липсата на желаещи за сбирки. МОже да поканите и завърналите се от Квебек - да ви разкажат нещо и те. Става дума за едно семейство от Търново и 2 от Горна. Емигрирането в посока Квебек е слабо популярно в региона и това си е.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Среща на великотърновци

Мнение от ivalin »

Утре(неделя) ни е първата среща на всички , които искаме да станем канадци от Търновски регион. Мястото на срещата е китайския ресторант (надявам се всички да обичате китайско, но не е задължително :)), който се намира срещу нова болница , под бившата дискотека Юпитер или после Най-клуб, мястото е приятно и като за първи път е добре , после ако има възражения може да го променим. Мислим срещите да се провеждат всяка неделя по едно и също време , 19ч. Ще чакаме до 20ч. така че дори и да закъснеете няма проблем :) Надяваме се да се съберем колкото може повече или поне най- сериозните , въпреки краткия срок :))))
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Кандидатемигранти от Великотърновския регион

Мнение от ivalin »

Побратими по съдба бъдете по-смели това ще ви трябва и там за където сме се запътили! На първата среща, която организираме се събрахме две семейства и беше чудесно, не само атмосферата на заведението, но и настроението ни като цяло. Все пак си оставаме настроени оптимистично, че за напред ще се включат и още смелчаци, които желаят да споделят и обменят опит. Имаме и подкрепата на бургаската група, която ни поздравява за начинанието. Проявиха желание да ни дойдат на гости, което ще бъде чудесно. Нека да обединим сили и да покажем, че можем да бъдем не само бълхари. Часът и мястото на срещата не се променя понеже няма възражения. Ще се чакаме отново следващата неделя.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

:wink: :wink: :wink: Пак сме там!
Dum spiro spero!
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Кандидатемигранти от Великотърновския регион

Мнение от ivalin »

Часът и мястото на срещата не се променят. Понеже колегите от Иточна Бълхария ще се съберат в Обзор, което е прекрасно, а на нас ни е малко далеч за размерите на "земята като една човешка длан" ще се съберем във В. Търново. Ще ви чакаме, а на масата ще има надпис bgcanada, за да се ориентирате по-лесно, но сервитьора също е предопреден, така че няма проблем.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Кандидатемигранти от Великотърновския регион

Мнение от ivalin »

Днес е неделя и не забравяйте за срещата! Аз лично мога и да закъснея малко защото имам неотложен ангажимент, но ще дойда да се видим. Saimans надявам се, че този път ще присъстваш и ти?! :beer:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
saimans
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 3:25 pm
Местоположение: BG

Мнение от saimans »

Съжелявам, видях , че си писал след като се свързахте по телефона.Имахме неотложни ангажименти и този път ще пропуснем срещата.За другата неделя има време и сега още немога да дам положителен отговор.

Поздрави на цялата компания! :beer:
Публикувай отговор