Епопея на свидетелството за съдимост

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
eph
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 05, 2004 3:06 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Епопея на свидетелството за съдимост

Мнение от eph »

Здравейте,

Миналата седмица моя мъж и аз минахме успешно интервюто за Квебек и тези дни започнахме да подготвяме документите за Букурещ.
Днес мъжа ми отиде до Софийския Съд за да извади свидетелствата ни за съдимост.

Предварително се бяхме осведомили от сайта >> http://www.mjeli.government.bg/Direkcii ... id=central
че с писмено пълномощно той може да извади този документ и за близък роднина (за да не се разкарваме двамата, все пак ходим на работа).
Имайте предвид, че нищо от написаното в този сайт не отговаря на истината (приемното време също е грешно).
Даже една служителка на съда ни осведоми по телефона, че в тая държава никога нищо не е сигурно и че не знае дали това пълномощно ще свърши работа.

Та ето какво разказа половинката ми по ICQ след 3-4 часово 'ходене по мъките' тази сутрин.
Слушай сега, че е цяла сага..
Първо ме върнаха тея мръсни педерунгели заради късите панталони,,,,, заради заповедта, която са залепили на стената.
Пише, че не можело да влизат в сградата лица с неприличен външен вид... пияни, друсани или с къси панталони и поли

тея тъпааци още живеят в комунизма
когато са им набили в тъпите глави, че да носиш къси панталони било неприлично

и както и да е .. отивам аз, преобувам се в нас
отнасям сичките задръствания
и отивам пак

и пред мен минава една - ама с толко къса пола, че чак гъза и се вижда
и им казвам на куките: значи мен можахте да ме разкарате до другия край на софия а за други хора няма проблем така ли

и те такива : това било рокля
кооооопееелееее смятай за кфи наглеци говорим

след което минавам през детектора и той пищи
и аз вече се разкрещях "няма да се събувам като миналия път аман от унижения"
и те такива - добре добре айде минавай

както и да е сагата продължава с факта, че на касата където се плаща изведнъж таксата се оказва не 2 лв както пише в сайта а 5.50лв !!!!

тоест платих 11лв за двамата
пълен абсурд

след което се редя на една опашка километрична
и чакам има-няма 40 мин
в леле потта и задуха
с тея дълги панталони плувнах в пот

и нали идеята е че ако си роден в Сф се издавали веднага тея свидетелства
и идва и моя ред
давам всички документи
и тая ми казва "утре елате след 14 часа"
и аз такъв "каквооооооооооооооооооо"

и се оказва 4е понеже свидетелствата били ЗА ЧУЖБИНА трябвало да ги разпише допълнително някакъв си тъп съдия и затова не можело да станат днес!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

и се оказва, че аз трябва да се разкарвам 3 пъти за тея скапани свидетелства

нарочно го правят за да правят сякакви спънки на хората които искат да ходят в чужбина
ей така напук, да ти е гадно

ако може някой да ми обясни каква е разликата между свидетелство за пред работодател и свидетелство за пред чужда страна ....... нали е един и същ документ, който удостоверява че не си осъждан ,,,, какво шибано значение има пред кого ще послужи скапания документ
ама нали е за чужбина и тряа да ти се прави гадно

и скапаните държавни гишенца как ме дразнят ...... винаги така ги правят че да има някав съвсем минимален отвор колкото да подадеш една хартия ... и трябва винаги да се навеждаш и ако искаш нещо да си кажеш с тая от другата страна трябва да клякаш
на колене пред държавата
нарочно така ги правят тея гишета
за да ти е гадно

а и все ще се намери някой всезнайко да каже "ми то и тука е така" или пък "еми правилно са те върнали" или някоя друга подобна робска реплика
просто тая държава НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ
не и в близкия половин век
тук хората ще продължават да страдат
и ще продължава унижението на всички нива


На всички, на които им предстои ходене до съда:
- Работното време е от 8 до 17 (а не както пише в сайта)
- Не може да се влиза в сградата с къс панталон или пола. (съда е светилище някакво или .. ?)
- Таксата е 5.50лв, носете си личните карти и акт за раждане. Също се попълва една молба, която може да се свали от тук >> http://www.mjeli.government.bg/Direkcii ... id=central
- Трябва да предвидите 2 работни дни в които да излезете от работа за да си вземете свидетелството за съдимост.


МОТИВАЦИЯ!!!
Последно промяна от eph на Сря Юни 25, 2008 3:28 am, променено общо 1 път.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Мнение от def34 »

Според мен нещо сте се объркали...сайта е на Централно Бюро съдимост,което "издава свидетелства за съдимост и справки за съдимост за лица, родени в чужбина или с неизвестно месторождение."Ако при вас не е такъв случая,то е необходимо да се отиде до Софийски Районен съд,където е указано работното време-http://www.srs.justice.bg/4/page.html.
На същия сайт е поместена и заповед за това в какъв вид следва да се посещава сградата на Съда.Това не е храм,а държавно учреждение и следва да се спазват необходимите правила за външния вид. :)
Аватар
krassy
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 12:32 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от krassy »

Това надминава дори мойте перипетии за свидетелство за съдимост от САЩ (ФБР). За разлика нямах никакъв проблем при вадене на същото от България. Горе главата, това са бели кахъри и повече успех по-нататък в процедурата! :)
07.08.07-Документи Виена
27.05.08-Интервю
16.06.08-Отпечатъци ФБР
02.07.08-Документи Букурещ
16.07.08-ФБР сертификат
06.08.08-Баркодове
22.08.08-Медицински
18.09.08-ОК
06.11.08-Покана
01.12.08-Виза
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Епопея на свидетелството за съдимост

Мнение от sabina »

eph написа: - Работното време е от 8 до 17 (а не както пише в сайта)
...
МОТИВАЦИЯ!!!
Работното време не е ли от 9.00 сутринта? Аз бях там в 8.15 и си висях до 9.00...

За мен всичко тук е МОТИВАЦИЯ!!!

Петър
Presiyana
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 5:24 am
Местоположение: София

Мнение от Presiyana »

Мен пък не ме пуснаха, защото съм била с потник с презрамки (дамски, не бельо), но ми направи впечатление, че зависи кой полицай е на входа, някои са по-стриктни, докато други пропускат и доста разголени. След като и аз се разкарвах 4 пъти до там, в допълнение искам да кажа за работното време, че за родените в София, в петък работят до 16.00, а не до 17.00 (което бе поредната лоша изненада за мен)
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

По мое време нямаше такива неща... не че аз винаги не съм бил с костюм де, но нали по работа... Иначе наистина имаше колкото си искаш минижупи, хавайки и потници.... Ц-ц-ц, абе има някаква логика в това, но май трябва да отразят и климатичните особености на Бг, нали?
И сега като чета тази сага, се замислям, че тези неща съм ги позабравил, но пък бяха една от многото причини да напусна абсурда, наречен България.
Cheers :beer:
Публикувай отговор