Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от balbi »

emili_vn написа: Не ви ли се струва далеч по-лесно и ниско рисково да си кацнете в Квебек и по някое време да се запътите натам, накъдето сте тръгнали. Може и 10 дни след кацането да е, но вече със задействан статут. А има и друг вариант - да се задържите година-година и половина, да пооправите езика за без пари - 60 долара за 4 месеца английски, да изкарате някоя атестацийка в някой англофонски колеж за 480 долара такса и после по живо, по здраво я Ванкувър, я Торонто. Защото там като идете, ще ви трябват доста пари, за да се изучите. А тук може и социалче да хванете докато учите (за да не задлъжнявате със заема, който върви ръка за ръка със стипендията).
Мисля, че хората си казаха директно, че имат причина да кацнат не тук, а някъде другаде. Аз съм пряк свидетел на случая и наистина имаха такава причина. Друг е въпроса, че имигрейшъните не ги интересува.
Няма смисъл да коментирате, защото "на чужд *** и 100 тояги са малко".
Който си е направил грешката ще си понесе последствията. Не съм чул хората да се оплакват. В БгКанада прочетох повече коментари отколкото чух от тях!
jijia
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 5:39 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от jijia »

Благодаря, Domino за твоя постинг, както и на всички, които взеха участие в разискването. Тази тема е изключително важна. Радвам се, че се заговори за нея, защото трябва да се разполага с възможно най-много информация когато се взима важно решение. Българите трябва да се подкрепяме много където и да сме по света! :)
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от jasmin_veni »

domino написа:Доколкото знам има още поне 3 случая като вашия. Ако някой има инфо за другите случаи мисля, че ще е много полезно да се сподели инфо и за тях.
А те, трите случая, в последната година ли са?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от emili_vn »

balbi, коментарът ми е по темата (виж заглавието и коментарите) към тези, на които им предстои да пристигнат и желаят да се заселят в английската част и не е насочен към семейството, което се намира в тази ужасна ситуация. Не знам по какво съдиш, че коментирам тях. По-скоро техния случай ми напомни за декларациите, които подписахме и които съответно ще подпише всеки един, който е в процедура. Не ги укорявам - за момента това е прецедент (няма как да са предполагали, че може да им се случи подобно нещо), но е и повод за разсъждението ми - в текста на декларацията имаше едно изречение, което гласеше доколкото си спомням, че канадските власти имат право да те екстрадират, ако не кацнеш в Квебек. Кацането тук, задействането на статута и заминаването за Торонто е вече отиграно - наши приятели, които не искаха да рискуват направиха точно така. Престоят им в Монреал беше не повече от час.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от optics »

А моят коментар е, че ме учудва колко безпритеснително споделят опита си хора измамили системата. "Амиии ние минахме по френската, ама кацнахме в Торонто".
Не им ли минава през ума някаква макар и нищожна мисъл за неудобство, особено когато говорят с човек който не е правил такива шашми. Или си мислят че "всички сме така". Това в кавичките съм го чувал на живо.

Да речем сме се събрали хора дето сме си купили 60 инчови телевизори, само че някои сме си ги купили от магазина по $2000, а други са ги купили от Джон Смит за който се говори, че не му е съвсем чиста работата, за $500. Формално те не са извършили престъпление, но просто не е редно да купуваш от крадец. Както и не е редно да лъжеш, че ще живееш в Кебек когато поначало ти е ясно, че си тръгнал за другаде.

И значи говорим си кой колко е доволен от телевизора и някой от тия казва - хе, аз моя го зех от Джонито бе - чисто нов, много по-евтино, гаранцията си му важи, може и други хора да пратим там, чиста работа, не могат те пипнат за нищо.

Знам какъв ще е отговора - "Ама то е друго". Показан също и в един сатиричен български сериал който върви в момента. По същата българска логика, когато българските катаджии вземат подкупи от другите е лошо, но когато вземат от теб - тогава е друго, тогава е добре дошло.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от emili_vn »

optics, проблема е в манталитета и в становището, че правилата са измислени, за да ги спазват всички останали, а ние от време на време можем да цакаме системата и това ни е позволено. Нали знаеш приказката - кой както се уредил. Но всеки отговаря за собствените си действия и няма смисъл да съдим другите. Ние например си кандидатсвахме за Квебек, кацнахме си тук и си живеем тук. Даже и не ни е минавала мисълта да кацнем на друго място. Но наистина са много новопристигащите, които са го направили.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от kiro »

dwars написа:Правя малък коментар, защото виждам, че разисквате нашия случай, без да знаете подробности, но всеки се изказва компетентно. Нали не си мислите, че след близо 3 години подготовка за бъдещата имиграция и живота в Квебек, сме решили просто ей така да кацнем в Онтарио, щото не ни кефи Квебек. Има си причини, които не искам да споделям тук. На летището обяснихме на имиграционния защо кацаме там и че нашето намерение е да заминем за Квебек възможно най-скоро, но той каза, че щом сме кацнали веднъж в Торонто не можем да го убедим по никакъв начин, че ще живеем в Монреал. Събра ни всички документи и паспорти и ни прати на admissibility hearing. В момента сме без статут - рефюджитата имат повече права от нас - без право на здравни грижи, работа, учене и т.н. Но не сме се отчаяли, чакаме си процедурата, наели сме си адвокат, който движи нещата.
И още нещо - съдействието на българското посолство в случая е продиктуването на няколко телефона на адвокатски къщи, с които посолството работи и толкова.
Каква сума декларирахте, че внасяте? Минимума за Квебек или минимума за Онтарио?
Bulgayrian
jijia
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 5:39 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от jijia »

http://www.cic.gc.ca/francais/ressource ... /bo251.asp"



Ето, прочетете това!
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от borkoo »

domino

Сбъркал си рейса,пич :D !Нямам на кого да се извинявам или благодаря.Това,че живея в Канада не го дължа нито на Жана,нито на моята учителка на която плащах много добре,нито на теб.Дължа го на себе си!Не съм обидил никого,нито Жана,нито теб,че да ми даваш такива акъли.Извинявам се,че ще се повторя,обаче подаването на такова инфо във форума е взривоопасно така да се каже.Щото някой бил чул от някого си и става развален телефон,а хората четат този форум.Сигурен съм,че госпожа Николова е пуснала поста с добри намерения,но продължавам да твърдя,че някой я мята по върбите,тоест дават и невярна информация.Прочетох поста на dwars и кво да ти кажа,общи приказки,не спира ли да се надяват.Аз само искам този dwars да ми обясни как си е наел квартира в Монреал или където и да е в Кебек без паспорт.Как проприатера му е попълнил байа без да му види паспорта и конформасиона?Гледам,че пише във форума,тоест има нет и как е сключил договор с интернет оператор без паспорт?Няма да питам как живее вече няколко месеца без доходи и от къде пари за адвокат,а адвокатите тук са доста скъпи,защото въпросите ми станаха доста при това неудобни.Личното ми мнение е,че има някаква драма около лицето представящо се тук като dwars,но то крие истината и нещата не стоят по начина по който ги е представило,а от там погрешно инфо дава и самата Жана Николкова.


cantare

Малко по-внимателно с тона,моме.Тук пишат нормални хора с нормален тон.Ако имаш проблеми с нервите върви на доктор,ако си решила да си избиваш комплексите,не му е тук мястото.Смятам правилно ме разбра.Не знам дали вече си пристигнала в Канада или не,но ако си потресена както твърдиш ще има да се тресеш още доста щото тука не всичко е идеално,а стигнеш ли до администрацията им е направо брутално :D тоест абсолютни табарнаци.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от domino »

Ок, Borkoo! Както каЕееш Пич! Разбирам, че Ти си дЪ бест оф Олл! То първите 7 години или ги имаш или ги нямаш! Както се казва: „ Кога стана маймуна, кога ти почервеня задника!? ”. Много неща мога да ти напиша, но мисля че ще е пълна загуба на време.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от dwars »

"Скъпи" borkoo, виждам че разбираш от всичко, но не смятам да ти давам отчет какво и как съм направил. Щом съм си наел, квартира, сключил договор за интернет без документи не значи, че трябва да има някаква шашма. Как съм си го постигнал си е лично мой проблем и не искам да занимавам никой във форума. Как и колко си плащам на адвоката - също си е мой проблем. И престани да се упражняваш на мой гръб без да знаеш подробности.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от cantare »

Tи много насериозно се приемаш, май!? :lol: А с тоя език говори вкъщи само на жена ти и на майка ти, компри?! Последната явно ти е спестила доброто възпитание и обноски.
Какво удоволствие ти представлява да обсъждаш и обиждаш хората тук, говори само и единствено кой е комплескара тук, пък и като детектив се изяваваш... Кое как е станало!? Персонален отговор искаш ли, за да се задоволи нездравото ти любопитство? Е, никога няма да разбереш и мисля, че и развръвката няма да узнаеш. Гледай си твоя "прекрасен" живот, нали на тебе всичко ти е наред.

Очевидно е, че и тази тема не отива към добър край и не си струва труда изобщо да се разисква повече.
Последно промяна от cantare на Пет Дек 06, 2013 8:16 pm, променено общо 1 път.
Vouloir, c'est pouvoir!
Hitman
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 9:30 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Hitman »

Това ми е първият пост и предполагам последния, но като гледам колко простотия се излива не се сдържах.
dwars: понеже и аз и ти знаем ситуацията не виждам смисъл да влизаш нито в полемика, нито да го забелязваш "специалиста по всичко". То такива ги е имало и в България, явно и тук ги пускат.
Нека хората да си знаят и да си имат предвид рисковете от кацане дирекно в английската част. Жената (г-жа Николова) е искала да сподели и да информира хората, за което браво. Стискаме палци да се оправят нещата!!!

Незнам на този borkoo каква му е историята, нито ме грее, нито ме интересува и не разбирам защо трябва да го убеждават него, че това е истина. Също така незнам да се изисква документ, за да се вържеш към интернет доставчик. Как, на какво живее и с какво си плаща на адвоката си е работа на момчето, ти не му плащаш нали!? А това че властите са ги оставили в небитието си е чиста истина.

А да съвсем да забравя относно за тона "момко". Както се казва каквото и както посееш и хейтваш, това ще си пожънеш. Незнам на кой му трябва доктор, но на когото много хора се опитват да му обяснят един свършен факт и въпреки това продължава да разтяга локуми - това си е за мен проблем с възприятията.

dwars споко ще се наредят нещата!

Спирам, че като чета тея простотии се изнервям като се предполага, че този форум е за и в помощ на хората...

Хайде лека

borkoo написа:domino

Сбъркал си рейса,пич :D !Нямам на кого да се извинявам или благодаря.Това,че живея в Канада не го дължа нито на Жана,нито на моята учителка на която плащах много добре,нито на теб.Дължа го на себе си!Не съм обидил никого,нито Жана,нито теб,че да ми даваш такива акъли.Извинявам се,че ще се повторя,обаче подаването на такова инфо във форума е взривоопасно така да се каже.Щото някой бил чул от някого си и става развален телефон,а хората четат този форум.Сигурен съм,че госпожа Николова е пуснала поста с добри намерения,но продължавам да твърдя,че някой я мята по върбите,тоест дават и невярна информация.Прочетох поста на dwars и кво да ти кажа,общи приказки,не спира ли да се надяват.Аз само искам този dwars да ми обясни как си е наел квартира в Монреал или където и да е в Кебек без паспорт.Как проприатера му е попълнил байа без да му види паспорта и конформасиона?Гледам,че пише във форума,тоест има нет и как е сключил договор с интернет оператор без паспорт?Няма да питам как живее вече няколко месеца без доходи и от къде пари за адвокат,а адвокатите тук са доста скъпи,защото въпросите ми станаха доста при това неудобни.Личното ми мнение е,че има някаква драма около лицето представящо се тук като dwars,но то крие истината и нещата не стоят по начина по който ги е представило,а от там погрешно инфо дава и самата Жана Николкова.


cantare

Малко по-внимателно с тона,моме.Тук пишат нормални хора с нормален тон.Ако имаш проблеми с нервите върви на доктор,ако си решила да си избиваш комплексите,не му е тук мястото.Смятам правилно ме разбра.Не знам дали вече си пристигнала в Канада или не,но ако си потресена както твърдиш ще има да се тресеш още доста щото тука не всичко е идеално,а стигнеш ли до администрацията им е направо брутално :D тоест абсолютни табарнаци.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от martatabs »

Така!
Забелязвам, че тонът започва да загрубява в темата, което не ми харесва.
Защо не сте съгласни с мнението на borkoo? Като го нападате поне имайте някакви доводи, или поне се опитайте да го оборете. И на мен нещо не ми се връзва, как така даден имигрант, без документи, ще се разкарва в чужда страна, даже и апартамент си наема и т.нат.
jijia написа:Мои ученици кацнаха в Торонто и оттам са ги принудили да отидат в Монреал. И са им взели паспортите, стоят и чакат решение на имиграционните - без осигуровки, без работа –нямат право да работят, без никакви права и това състояние продължава вече няколко месеца и не се знае докога ще е така и какво ще е решението на властите...
....
dwars написа:Щом съм си наел, квартира, сключил договор за интернет без документи не значи, че трябва да има някаква шашма. Как съм си го постигнал си е лично мой проблем и не искам да занимавам никой във форума. Как и колко си плащам на адвоката - също си е мой проблем.
Там е работата, че в момента се занимаваме с вашия проблем и всичко произтичащо от него. Ще ми бъде интересно, как сте постигнали всичко това в червения шрифт по-горе.

Hitman, ако не ти харесва "простотията" във форума си свободен/на да го напуснеш.
Hitman
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 9:30 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Hitman »

:D Сега да се разбереме за да не стават грешки. Това че съм свободен си го знам, не е нужно ти да ми съобщаваш този факт, понеже всички си говориме на Ти вече явно се познаваме и сме едно голямо семейство ;) Хайде не простотията ами нападките което е пълна защото от едно споделяне на мнение и изказване на един факт стана гоооляма драма за някои: доводи, доказателства, ама не е възможно, ама как така, и т.н. Доста се обясни и поясни. Защо и теб трябва някой да те убеждава не схванах. За какви доводи се претендира не схващам. Жената която сподели това описва реална случка като информация за тези които още не са дошли че всичко си е на тяхна отговорност това е и никой не е застрахован от това. Който иска факти и подробности си има лични съобщения ако е заинтересуван.

Тона не е груб а приповдигнат ;) но е точно в същият тон като на Борко или неговите постове с неговия тон ги заобикаляш?

Ти от колко време си в Канада "martatabs" ;)?

martatabs написа:Така!
Забелязвам, че тонът започва да загрубява в темата, което не ми харесва.
Защо не сте съгласни с мнението на borkoo? Като го нападате поне имайте някакви доводи, или поне се опитайте да го оборете. И на мен нещо не ми се връзва, как така даден имигрант, без документи, ще се разкарва в чужда страна, даже и апартамент си наема и т.нат.
jijia написа:Мои ученици кацнаха в Торонто и оттам са ги принудили да отидат в Монреал. И са им взели паспортите, стоят и чакат решение на имиграционните - без осигуровки, без работа –нямат право да работят, без никакви права и това състояние продължава вече няколко месеца и не се знае докога ще е така и какво ще е решението на властите...
....
dwars написа:Щом съм си наел, квартира, сключил договор за интернет без документи не значи, че трябва да има някаква шашма. Как съм си го постигнал си е лично мой проблем и не искам да занимавам никой във форума. Как и колко си плащам на адвоката - също си е мой проблем.
Там е работата, че в момента се занимаваме с вашия проблем и всичко произтичащо от него. Ще ми бъде интересно, как сте постигнали всичко това в червения шрифт по-горе.

Hitman, ако не ти харесва "простотията" във форума си свободен/на да го напуснеш.
Публикувай отговор