Срок за изпращане на паспортите+куриерска служба?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
jordi
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 5:34 pm

Срок за изпращане на паспортите+куриерска служба?

Мнение от jordi »

Едно питане...Срока от 30 дни за който се споменава в поканата за визи се счита от 1. Печатчето в ляво на писмото което сочи 6 юли...2. датана изпращане на писмото от букурещ - 13 юли или 3. Датата на получаване в БГ - 19 юли.

и Вторият въпрос - Коя куриерска служба....Оказа се че само DHL поема ангажимента да върне пратката обратно от Румъния до България срещу скромните 244 лева дотам и обратно. Останалите куриерски служби разчитат на добрата воля на Канадското посолство което да си направи труда да ги извика за да се върнат паспортите обратно след като са готови визите.....(ако въобще ги извика). Някакви идеи??????

Благодаря :roll:
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Би трябвало да се смята печата в ляво на писмото.
Нашите бяха пратени по имейл, така че нямам ясна представа, но би трябвало това да се гледа като дата. Канадците откъде да знаят на коя дата точно са ударили печата румънските пощи, а пък да не говорим за Българските?!? Освен това с паспортите им връщаш и писмото - покана, а не самия плик, така че по датата на поканата би трябвало да се ориентират, няма от къде да знаят другите дати.
Кои куриерски служби сте проверявали? Варианти винаги има стига да се поразпита.
Ние изпращахме с UPS, много хора изпращат със Speedy.
До колкото си спомням от UPS ни казаха да напишем молба в свободен стил/бланка (не си спомням точно) паспортите да ни бъдат върнати със същата куриерска служба, с която са изпратени и нямахме никакви проблеми, донесоха ги обратно до адреса, предполагам че и със Speedy е така.
rain maker
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 7:18 pm
Местоположение: Канада

Мнение от rain maker »

Аз ги пратих 2 месеца по-късно и пак нямаше проблем, според мен се има в предвид дата на получаване, не е нужно да знаят кога пощите удрят печати, в целия свят се приема за нормално срока да е от дата на получаване. Канадското послоство не е българска бакалия, ако пишеш, че искаш да ти ги върнат с еди си коя куриерска служба - нея ще извикат. Ако не я намерят или не си посочил координати, тогава викат DHL или там партньора, с който сега работят.
Моем да работим, е па моем и да не работим!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

jordi, сега погледнах поканата, която има качена на сайта от Милла.
Срокът от 30 дни се отнася за съвсем друго нещо: ако не получат паспортите и документите или не отговаряте на изискванията до крайния срок (изтичането на сертификатите за медицински прегледи), процедурата за получаване на виза няма да бъде завършена и ще бъде преразгледана след 30 дни.
Ясно пише още в първото изречение: необходимите документи да се изпратят в най-кратки срокове, за да имате възможност да подготвите багажа си и да заминете преди изтичането на сертификата за медицински прегледи (а те, както знаем, важат 1 година).
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

провери в
UPS - офиси на плошщад славейков, до френската гимназия
беше за към 120 лв за двете посоки ама цена преди :shock: мале колко време се мина
Последно промяна от ronni на Вто Юли 31, 2007 12:28 pm, променено общо 1 път.
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
ludgidiya
Мнения: 83
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 5:53 am
Местоположение: BG Varna

FedEx

Мнение от ludgidiya »

Здравейте!
Ние си изпратихме документите за Букорещ с FedEx 76 лева, такава е и цената за паспортите в едната посока, може да си платите и товарителницата за връщането.
Все още не са ни изпратили мед.форми, но мислим паспортите да си ги занесем на ръка, когато му дойде времето.
Варна - Букорещ е 250 км. през Русе и ще ни излезе 100 лева бензина отиване и връщане за 1 ден.
Поздрави!
ПОСТОЯНСТВОТО Е В ОСНОВАТА НА ВСЕКИ УСПЕХ!
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

UPS - 60 лв до Букурещ и приблизително 70 лв за връщането им. Електронно проследяване на стрницата на www.intime.bg. За нашите документи пътя от Пловдив до Букурещ бе приблизително 30 часа.
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Мнение от mastika »

Спиди има префер.цена за Романско и е 9,90 Евро + ДДС = 24 лв. за 1 посока , в офиса на 1 дума от моиа страна беше Букурущ и ме прекъснаха с фразата "ПАСПОРТИ ЗА КАНАДСКОТО ПОСОЛСТВА" :shock: :shock: :shock: , е 1 пуснакам док. за там пак после даи боже и тескеретата да пусна, всяка вечер има камион за Русе на Спиди и на другия ден са Букурещ от техния партнер за Романско, поне за 10 паспорта знам че са пътували с Спиди без проблем
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
nadya marinova
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 4:43 pm

Мнение от nadya marinova »

аз също изпращам със Спиди за 24 лв. в едната посока и досега не съм имала проблеми.бързо и евтино!
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

sпееди е по евтино ама по наше време мн паспорти се губеха ама стегнаха редиците
ей мастика честито за визите
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
canada roamers
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 7:00 am
Местоположение: Montreal, Lasalle
Обратна връзка:

Мнение от canada roamers »

И ние пратихме паспортите по Спиди, и макар ,че като проверих на уеб сайта, се оказа, че 3 дена стоят в Русе, звъннах с намерението да се "лее кръв" :twisted: понеже ми обещаха 2 дена и са там, но се оказа, че сайта просто не е бил ъпдейтнат от София. Паспортите са стигнали дори за ден и половина :) (пратихме ги в сряда 18.30 и са били там в петък 12.00)

Само и на мен ми беше чудно, дали трябва да платя и обратните им разходи, или онези ще ги пратят за наша сметка и попитах момчето, но то ми отговори ние да си преценим. Цената беше около 23.50 което по сравнение с останалите найстина е в пъти по-малко.

Опитах да си платя обратните разходи от Румъния до България отделно, но се оказа, че за съжаление куриерите няма как да го прикрепят това, така че единствения вариант който ми се струва удачен ще е да им напиша на румънците едно либовно писъмце (ние с тях мноооооого се обичаме) и да им дам пълните координати на Спиди и да кажа, че си искам паспортите за наша сметка. Бях уверен, че посолството връща документите през куриера по който са били пратени, но за всеки случай.. :)

Очаквайте продължението...
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

посолството връща паспортите по куриера ако е за тооя сметка и ако си попълнил товарителницата - някакъв документ
плаща се в момента на получаването
няма проблем не се притеснявайте
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Мнение от mastika »

ronni написа:sпееди е по евтино ама по наше време мн паспорти се губеха ама стегнаха редиците
ей мастика честито за визите
Е мерси но ще почакаме да доиде поканата , за момента чакаме ОК но мед. :wink:
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
jordi
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 5:34 pm

Благодаря на всички

Мнение от jordi »

Благодаря на всички за изчерпателните отговори...Изпратихме ги с ИН ТАЙМ (ЮПИЕС) пък да видим какво ще стане
dimitargd
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 3:12 am
Местоположение: Монреал

Re: Срок за изпращане на паспортите+куриерска служба?

Мнение от dimitargd »

jordi написа:Останалите куриерски служби разчитат на добрата воля на Канадското посолство което да си направи труда да ги извика за да се върнат паспортите обратно след като са готови визите.....(ако въобще ги извика). Някакви идеи??????

Благодаря :roll:
От UPS ни казаха да проверяваме кога ще са ни готови паспортите и ако не ги викнат от посолството в Букурещ, те ще отидат да ги вземат.

Някой от вас може ли да сподели "успешен" е-мейл, на който са му отговорили дали са готови паспортите, дори и преди 15те работни дни?
Публикувай отговор