до чакащите покана за визи+

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
tasdevil
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 1:19 pm
Местоположение: Vancouver

до чакащите покана за визи+

Мнение от tasdevil »

Здавейте
Имам въпрос към всички от сесията миналата година, които чакат покана за визи. Какво предприемате за да накарате господата от Букурещ да заработят на по-бързи обороти? Аз комуникирам с тях по имейла, но вече втора седмица и 3 напомнящи имейла и все още нямам отговор от тях защо се бави поканата за визи. ОК на медицинските имаме на 3 юни. Пишете споделете Вашия опит и ако трябва да се организираме и да почнем "хакерска" атака - по един имейл сутрин, обед и вечер, а междиу имейлите по някой факс или по някое телефонче да завъртим :twisted:
Живей ДНЕС, защото ВЧЕРА няма да се върне, а УТРЕ може и да не дойде :))
интервю 06.12
Asicka
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 2:16 pm
Местоположение: София България

Мнение от Asicka »

За най голямо съжаление нямам никаква представа какво да правим.
Ние се намираме в същото положение а и заедно с нас почти всички подали документи последната част на декември.
Ние имама ок на 17 .05 ако това може да ти служи за успокоение и НИЩО.
Аз им пиша вече 4 пъти и си мисля че въобще не ми четат е маil ите защото не ми отговарят.
Опитах се и по тел. да се обадя ДА АМА НЕ .
Не дават информация по телефона само по пощата казват господата .
Станах многословна обаче ми е болната тема щото съм се видяла вече в чудо.
Absent
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 3:52 am

Мнение от Absent »

ако това ще ви успокои ние имаме ОК на медицинските от 03.05.2007 и до сега нищо- пълно затишие.Така че...
Аватар
manman
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 10:11 am
Местоположение: Montreal,Qc
Обратна връзка:

Мнение от manman »

И ние още чакаме имаме ОК от месец и нещо и никакъв отговор.
а гледам други получават покана много бързо!
изпр.док.до Виена - 10/04/2006
Accuse de reception- 15/05/2006
intervew- 29.11.06, 11:00h.
rezultat - Uspeshno
docs Bucurest - 09/01/2007
medicinski - 02/06/2007
OK na medicinskite - 10/06/2007
pokana za visi -07/09/2007
visi - 05/10/2007
Аватар
tasdevil
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 1:19 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от tasdevil »

Недоумявам, защото не ни отговарят на мейлите????? Да не ги квалифицирам:(((((((((((((( В крайна сметка ние сме си платили за това. Най-вероятно ще им пишем мейли до края на седмицата, а после ще пишем до Лиза Шрайбер, да попитам защо е такаво отношението към нас. Ако нещо не е ясно или има някакъв проблем да напишат. Ние сме с много малки деца и се притесняваме как тези деца ще се адаптират и аклиматизират. Имам чувството, че Букурещ го правят нарочно. Защото от другата сесия хората, вече и медицински получиха, а нашето досие беше заведено в края на април 2007 г. , нищо, че беше получено в началото на Януари. Писна ми да чакам и да се съобразявам с тях, за мен просто не си вършат работата или сме изкупителни жерви за не знам какво. Хубаво е всички, които чакаме покани за визи от сесията през 2006г. да се обединим и действаме по един и същи начин. Може би е хубаво да се съберем на една среща и да решим какво да правим. Това просто не е човешко. Чакам предложения от другите?
Живей ДНЕС, защото ВЧЕРА няма да се върне, а УТРЕ може и да не дойде :))
интервю 06.12
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Ох, и аз да се похваля с ок от 26.04. имахме и след това кореспонденция с кака Козмина, или каквато и да е там. От две седмици няма ни звук, ни стон.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Milenka написа:Ох, и аз да се похваля с ок от 26.04. имахме и след това кореспонденция с кака Козмина, или каквато и да е там. От две седмици няма ни звук, ни стон.
визи ли чакате сега?
Аватар
canada roamers
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 7:00 am
Местоположение: Montreal, Lasalle
Обратна връзка:

Мнение от canada roamers »

И ние сме в кюпа. Чакаме поканата вече 2 месец. Имаме ОК на медицинските от 17.05. Писахме 3 мейла, на единия ни се отговори стандартното: не били извън сроковете; билети да сме резервирали/купували след получаването на виза и т.н.
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

Вече си мисля, че целта на Букурещ е да обработи набързо колегите от майската сесия и да излизат в отпуск през Август, след което отново ще ни подхванат всички заедно. Някой има ли идея миналата година по това време как са се движили поканите за виза :roll:
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

nikito написа: визи ли чакате сега?
де да беше.. покани за визи чакаме
искаха ни подробно инфо за мъжа ми за работата и от тогава ни вест, ни кост.

офф, как я караш?
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
tasdevil
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 1:19 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от tasdevil »

На доста хора са опънали нервите "работещите" от Букурещ :cry:
На нас също ни бяха пуснали стандартния имейл, че тази продедура трае от 6 до 8 месеца, но ние наближаваме края. Не знам дали в това време влиза и получаването на виза, а само до получаването на писмото за виза.
Преди време Риба-меч ме посъветва сутрин, обяд и вечер да им пускаме мейли, докато ни отговорят.
Предлагам за всички от София, чакащи писма за визи за една среща в събота? Желаещи има ли?
Живей ДНЕС, защото ВЧЕРА няма да се върне, а УТРЕ може и да не дойде :))
интервю 06.12
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

Аз също изпратих един мейл до Букурещ и ми отговориха, че когато дойде момента ще ме уведомят и ми благодарели за интереса към Канада-очаквах поне някакъв срок да ми кажат но.......уви. И ние сме бясни :twisted: ,но не ни остава нищо друго осване да чакаме.Мина ми идея всички които чкаме покани в един ден да ги обстреляме всеки с по един емейл-незнам какво ще кажете...просто една идея :) .
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Milenka написа:
nikito написа: визи ли чакате сега?
де да беше.. покани за визи чакаме
искаха ни подробно инфо за мъжа ми за работата и от тогава ни вест, ни кост.

офф, как я караш?
аз съм супер добре, тук е кеф и половина. почвам КОФИ, а поесле искам да зубкам нещо друго. пари дават хората, не им е жал. въобще не искам да чувам да се връщам в БГ за 300 кинта на месец.
децата са добре, абе кеф ти казвам. какво ми липсва ли/ ами приятели с които да дрънкам на български, нищо друго.
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

Здравейте ,ние чакаме медицински :evil: ние сме от декемврийската сесия,и аз останах без нерви, мен идеята за срещта ми допада
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Asicka
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 2:16 pm
Местоположение: София България

Мнение от Asicka »

Ами дайте да се срещаме ако не друго поне ще се запознаем!
А иначе мисля че не излизат всички отпуска август защото миналата година са получавали и визи и покани .
Публикувай отговор