Още едни кандидат-емигранти :)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Още едни кандидат-емигранти :)

Мнение от Мими »

Здравейте на всички съфорумници. Ние сме още на етап - учене на френски (караме първо ниво в момента в ИЧС), но разучаваме усилено условията за кандидатстване и за успешно минаване на интервюто. Та на въпроса - до колко доброто владеене на английски е в ущърб на кандидата, ако нивото на владеене на френски е по-ниско? Също така ме притеснява факта, че 1,5 год бях в USA по стажантска програма, да не би да сметнат че мисля от Канада да духна за USA-та?
Благодаря за съветите и лека вечер!
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Много е труден този въпрос. И със сигурност зависи от субективната преценка на интервюиращия. Накой може да прецени, че това е за ваше добро, някой наистина може да реши, че няма и да кацнете в Кебек..
Със сигурност ще е полезно да минете поне 3 нива френски и да покажете, че малко ви остава, за да се донаучите като пристигнете.
И да помислите как да докажете, че това са вашите намерения, защото например:
- монреал е градът на мечтите ви
- най-добрите ви приятели са там и нямат търпение да ви посрещнат
- вашите професии са сред търсените там и нивото на френския не е жизнено важно
- имате достатъчно пари, че да можете да си позволите да усъвършенствате френския за 5-6 месеца и след това да се захванете здраво да работите за благото на вашите бъдещи сънародници в Канада
- вече сте си намерили работа (или поне 50 обяви за работа, в които търсят точно вас) и за нея не се изисква френски
.... и разни от този род, които ще накарат мосю-то да се плесне по челото и да си каже "ей такива хора са нужни на Кебек!"

Успех !!!
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Здравейте! При нас случаят е същият - на английски си бях писала 11/11, а мъжът ми - водещ - 9/9. Френски бяхме писали 7/6. Мен ме питаха само на френски на интервюто, а мъжа ми и на английски. Не мисля, че ако знаеш английски по-добре от френския е чак толкова фатално, напротив даже според мен е добре, защото така ще си с два езика. Ние също сме били в САЩ доста време - work&travel и internship - ние се бяхме подготвили да убедим изпитващия, че нямаме никакво намерение да "духваме" за САЩ, че искаме по-спокоен живот в Канада и т.н., но той ни пита само какво ни харесва в живота в САЩ и какво не. Успех!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Привет и от мен!
Струва ми се, че проблем не може да бъде владеенето на английски, а "невладеенето на френски". Предишните две мнения общо взето казват достатъчно и да не ги повтарям...Впрочем у Кебекско също при търсене на работа много често е важно да поназнайваш английски и интервюиращия го знае. Накратко: знанието не е порок :D . Само си защити тезата, че бидейки в САЩ си обикнала Квебек :lol:
Айде :beer:
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

П.П. Не знам що реших, че си в женски род :roll:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Още едни кандидат-емигранти :)

Мнение от ivanko13 »

Мими написа: Та на въпроса - до колко доброто владеене на английски е в ущърб на кандидата, ако нивото на владеене на френски е по-ниско?
Не съм чул доброто владеене на английски да е в ущърб на кандидата. Напротив, колкото по-добре го знаеш получаваш съответно повече точки. Винаги може да има обаче неудобни въпроси от сорта - "С този добър английски защо избрахте Квебек а не примерно Онтарио или Алберта?", и тук е момента ти да покажеш своите познания, мотивация и желание да се заселиш в Квебек и да разсееш всички съмнения.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Благодаря!

Мнение от Мими »

Благодаря на всички за съветите! Определено ще ги имам впредвид при подготовката за бъдещото (надявам се :) ) интервю.
Приятен уикенд на всички!
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Re: Още едни кандидат-емигранти :)

Мнение от Blato »

Мими написа:Здравейте на всички съфорумници. Ние сме още на етап - учене на френски (караме първо ниво в момента в ИЧС), но разучаваме усилено условията за кандидатстване и за успешно минаване на интервюто. Та на въпроса - до колко доброто владеене на английски е в ущърб на кандидата, ако нивото на владеене на френски е по-ниско? Също така ме притеснява факта, че 1,5 год бях в USA по стажантска програма, да не би да сметнат че мисля от Канада да духна за USA-та?
Благодаря за съветите и лека вечер!

Преди да вземеш Канадско гражданство няма как да избягаш в САЩ легално... така че не се коси. А ако смяташ нелегално да ходиш - никой няма да те пита това.
kambolinov
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна

Мнение от kambolinov »

Здравейте! :D Ние също сме на етап учене на Френски език.Бихме искали да знаем нещо повече за това как обикновенно протича интервюто,зная че е субективно, но все пак ще сме благодарни, ако някой разкаже за интервюто си.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Ето го нашето интервю:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... sc&start=0

Пробвай също така в търсене - пишеш думата интервю и ще излязат безброй теми, за това кой как се е справил. Успех!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
everest
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 5:33 pm
Местоположение: Montreal

еэ

Мнение от everest »

най лесно ще ги убедиш че няма да ходиш в щатите ако нивото на френския ти е доста добро
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Ако събирате необходимите точки, никакъв ушърб не е, по-доброто владеене на английски език. Мъжът ми беще писал владеене на френски 2/12, а английски 11/12 и си говориха с него само на френски, една дума не го питаха на английски (аз обаче бях водещата) и не са го питали с тези нива на френски как ще се оправи в Квебек.
Така че, колкото и да им се иска да ви удрежат, ако си събирате точките, нямате грижи :)
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Мнение от Peace-Lover »

МДААА

Май всички са прави . :D
То и принципа всеки е прав за себе си винаги важи.
И мен ме вълнува същия въпрос , но имам информация, че всеки изпитващ си е различен .
Има ли въобще някой , за който да се появило като пречка по-доброто владеене на английски ? :?: :?: :?:
Ако има някой такъв моля да пише :thumbsup:
Ако пък няма значи всичко е наред :dance: :dance: :dance: и не трябва да се притесняваме :):):)
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
nadya marinova
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 4:43 pm

Мнение от nadya marinova »

мъжът ми беше 2год.в Англия.на интервюто изпитващата го пита за целия му трудов стаж по години и преско4и тези 2 год. без да пита нищо за тях.не му зададе нито един въпрос на английски.
Публикувай отговор