свадба преди покана за ВИЗА!!!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

свадба преди покана за ВИЗА!!!!!

Мнение от snoopy »

Моля за съвет!!! Ако някои има представа каква е процедурата ако преди да получиш ВИЗА се ожениш да сподели и даде съвет!!! Може ли "мажа ми" да тръгне с мен?
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Аз лично се ожених 3 години преди да получа виза и нямаше проблем. А жена ми беше тръгнала с мен доста преди това....

А ти, за да получиш някакъв смислен отговор по-добре бъди малко по-конретна. Ако съм разбрал правилно вече си била на успешно интервю и сега отнякъде се е появил принца, който не фигурира в никакви документи досега.
Ако е така, ще трябва да се ожените, да обявите брака си пред имиграционните, след това ще преразгледат кандидатурата ви, най-вероятно ще трябва двамата заедно отново да минете интервю, за да се прецени дали като двойка отговаряте на изискванията... общо взето всичко започва отначало...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: свадба преди покана за ВИЗА!!!!!

Мнение от Koko »

snoopy написа:Моля за съвет!!! Ако някои има представа каква е процедурата ако преди да получиш ВИЗА се ожениш да сподели и даде съвет!!! Може ли "мажа ми" да тръгне с мен?
Уточни на кой точно етап от процедурата се намираш, така както е зададен въпроса е трудно да се отговори конкретно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Следва: всичко отначало. Щом единият е без виза просто няма как да отиде. Иначе при силна кандидатура на единия от семейство, а половинката гола вода ще кандидатства единия, пък другия "по право" -- не ми се вярва! Ама нека се натрупат още мнения де, то аз не съм шефа на имиграционните (все още :lol: )
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: OK! konkretno i totsno!

Мнение от Nadi a »

snoopy написа:Uspeshno intervu, Ok na meditsinskite, v otsakvane na iziskvane na pasporta za VIZA!
Smiatam da se omaja.Ako go napravia kakvo sledva za da tragnem kato semeistvo?
Ако искаш мъжа ти да тръгне с теб, не си изпращай паспорта за виза!
Жените се, уведомяваш първо Виена (нали за процедурата на Квебек говорим?) + доказателство за брак, като едновременно с уведомлението можеш да изпратиш пълен комплект документи за мъжа ти като придружаващ. Това последното - за да спестиш време. Иначе те официално ще ти отговорят, че трябва да им изпратиш документи за него и ако заедно отговаряте на условията им, процедурата ще продължи. А, можеш да им върнеш по това време и твоя сертификат за селекция, защото ще ти издадат нов, с дата, еднаква с датата на сертификата на съпруга ти. Поне така беше при мен. Не сме ходили заедно на интервю, просто ни изпратиха 2 сертификата. От там нататък - Букурещ.
kapitanovn написа:Иначе при силна кандидатура на единия от семейство, а половинката гола вода ще кандидатства единия, пък другия "по право" -- не ми се вярва! Ама нека се натрупат още мнения де, то аз не съм шефа на имиграционните (все още :lol: )
kapitanovn, защо автоматично приемаш, че втория е "гола вода" :shock: ? Няма и да те направят шеф :lol:
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

По-добре пиши на латиница , ако все пак обаче държиш да използваш кирилица е добре да провериш как се пише "СВАДБА" и как се пише " МАЖА МИ ". Успех в процедурата .
Mishimi
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 11:13 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Mishimi »

Snoopy, а не можеш ли да отидеш там, да си уредиш статута и всички нужни документи, да си намериш работа, жилище и т.н, и после, 6 месеца по-късно примерно, да се върнеш в БГ и да се ожените и след това той да дойде като твой съпруг? Не съм особено наясно, но просто бих искала да знам няма ли такъв вариант, защото на мен примерно ми звучи логично? Защо да не сте се срещнали и оженили след като на теб статута ти вече е уреден официално в Ка?
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Re: OK! konkretno i totsno!

Мнение от kapitanovn »

kapitanovn, защо автоматично приемаш, че втория е "гола вода" :shock: ? Няма и да те направят шеф :lol:
:D А з само като пример го дадох защо ми се струва, че не биха приели някой да замине по право като половинка, а не че непременно е някаква маневра да се прикрие нещо.
Пък що да не ме направят шеф? :lol: Я какво добро момче съм :oops:
BGimmigrant
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:03 am
Местоположение: Монреал

Мнение от BGimmigrant »

Здравейте. Аз съм изправен пред същата дилема - както теб - дали да се женим с приятелката ми и да забавя 'кацането си', или да кацна след месец-два в Монреал, после веднага да напусна Канада, да се върна в БГ, да се оженим и да я спонсорирам. Обаче не знам дали имам право да седя при нея в БГ докато трае спонсорската процедура. Ако не мога, много кофти - тогава ще се оженим и после ще кацна. Някакви съвети имате ли? Ако се оженим и си преправим документите, колко е чакането за CSQ и после за имигрантската виза от Румъния? Благодаря ви много!
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Можеш да си "кацнеш" като пич, след което жената да кандидатства за "regroupement familial", където доколкото ми е известно нещата стават доста бързичко. По принцип, никой не може да те спре след като веднъж си стъпил на тамошна земя (димек изпълнил се уговорката за 1г срок) да си се прибереш дотук ама нямаш интерес. Защо? Щото за въпросната една година така или иначе никой не те натиска да заминаваш, ама за да ползва половинката ти преференции определено е по-добре да си там (хем да си поживееш докато дойде :D ). Преференции определено има! Поканите за интервюта е очевидно, че не пристигат според хронологията на подадените документи - "силните" кандидати са с предимство, а за "слабите но одобрени" си има таймаут (например брой пропуснати сесии)!
BGimmigrant
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:03 am
Местоположение: Монреал

Мнение от BGimmigrant »

kapitanovn, благодаря ти за отговора. 'Regroupement familial' ще рече спонсориране на съпругата в случая, нали? Само не разбрах какво имаш в предвид под 'изпълнение на уговорка за 1 г. срок'??? Каква е тази уговорка? Не мога ли да напусна Канада около месец след като кацна, оженим се в БГ и стоя там докато тече спонсорската процедура? Още нещо - какво имаш в предвид под 'силни' и 'слаби' кандидати? Нали все пак става дума за спонсориране, а не за Skilled workers?
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

BGimmigrant написа: Не мога ли да напусна Канада около месец след като кацна, оженим се в БГ и стоя там докато тече спонсорската процедура?
Е как смяташ да стане тая работа? Основната дума тук е спонсор, т.е. ти ще трябва да издържаш жена ти в Канада в продължение на 3 год - тя няма право на социална помощ и дори да се разведете веднага след като тя пристигне (дано не става) пак ти си вързан.
Как ще и станеш спонсор след като ти самия няма да си в Канада? Какви доходи ще покажеш?
Ако искаш да бъде по програмата за спонсориране, трябва веднага след като се ожените да се върнеш в Канада и да почнеш работа, мисля че не искат голям доход, и да си чакаш булката след 9 месеца. Другия вариант е този на Нади а, който аз лично намирам за много по-удачен
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
BGimmigrant
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:03 am
Местоположение: Монреал

Мнение от BGimmigrant »

Agi, докато разглеждат документите ни, мисълта ми е да бъдем извън Канада. Когато ги одобрят и жена ми вземе имигрантска виза, аз ще дойда с нея и ще стоим в Канада. По време на разглеждането на документите, дори да нямам работа, не е проблем. За спонсорство на съпруга не се изискват минимални доходи. Другият вариант е да имам някаква работа, да покажа доходи, и след като подам документи да напусна работата си в Канада и да се върна в БГ.

Поправи ме ако греша и те моля да ми обясниш защо този вариант няма да проработи.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

Аз ли§но не сым тырсила инфо за процедурата и не мога да ти кажа, какво и как ще проработи, знам това което са ми казвали познати, които се обзаведоха с булки наскоро - единия былгарин, другия мароканец. Познаваъ и няколко арабелки :) дошли по този на§ин.
Това което си спомням е, §е трябваше да работиш когато подаваш документите и после да имаш работа, когато булката трябва да пристигне. Мароканеца го беше викал някакыв аген да го провери, докато нашия §овек си движеше документите с Букурещ.
Варинта, който си написал работа ->документи -> напускане ->БГ е по уда§ен
разрови выв форума за линка на емиграционните, там ще имаш пылната информация
извинявам се за буквите, сега сым на Мак и не мога да се оправя с кирилицата
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Публикувай отговор