Предпочитани професии в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Таня Калинчева
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 6:30 am
Местоположение: БГ
Обратна връзка:

Предпочитани професии в Квебек

Мнение от Таня Калинчева »

Ще Ви бъда благодарна, ако някой може да даде актуална информация за търсените и непредпочитаните професии в Квебек
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

compaq ти е дал официаланата статситкика, ако погледнем реалната от всекидневниците то се търсят много стриптизьорки, танцьорки, колцентрове, в завода, по строежите...
Инак се радвам че за Фormation Privilegiees съм на първо мяасто по търсене :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

Някой запознат, би ли споделил какво представлява работата в колцентровете, каква квалификация се изисква. Благодаря предварително. Р аботата на смени ли е? Колко са? :roll:
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

1. Ако говорим за кол центровете свързани с интернет и компютърна поддръжка, които са доста разпространени, най-често изискванията са за около година стаж, добри компютърни познания, отлично владеене поне на единия език - английски или френски.
Не е хубаво в СВ-то си да пишете по-дълъг опит, защото приемат, че сте твърде квалифицирани и дори няма да ви се обадят. Преди започване на работа се минава и обучение (в TELUS беше 2 седмици), което дава общо взето всичко, което ви е нужно за работата. Малко е трудно като всяко начало, но се свиква.
На повечето места работата е на смени, но все пак зависи с какво точно се занимава центъра.
Пак говоря за Telus (така ще е в повечето подобни фирми) - при тях се работи 24 часа, като има най-различни смени (0-8, 8-16, 18-02). Общо взето прави се така, че в натоварените периоди за обаждания да има достатъчно хора на телефона.
Броя на смените се договаря с работодателя, може да варира между 3 и 6 смени на седмица. Забелязах, че някои хора се изхитряваха и искаха да имат по 3 или 4 смени и когато има възможност искаха да работят допълнителни смени, които се плащаха по 1,5. А почти винаги имаше нужда от допълнителни хора :)
Работата е интензивна, през цялото време някой ви чака на телефона, много рядко и то само през нощната смяна ми се е случвало да имам почивка между 2 разговора. През деня не ми се е случвало :)
2. Другия вариант на кол центрове е не вие да стоите и да чакате да ви се обадят, а вие да се обаждате на хората. Най-често това е с цел да предлагате някакви услуги, стоки и т.н. Това ми се струва малко по-леко с оглед на това, че може да отидеш да пушиш една цигара между 2 обаждания, ако някой те е издразнил. При тези центрове също се минава обучение, така че ако знаете езика е сравнително лесно да започнете подобна работа.
Това се сещам засега, успех!
Dessita
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 2:56 am

кол центрове...

Мнение от Dessita »

Тъй като се интересувам и аз от кол-центрове, за интервюто бях свалила от нета доста обяви за работа....На всички изискванията са подобни на това:
Essential skills / competencies:
- Bilinguals required
-High school diploma
-Basic computer knowledge
-Desire to succeed
-Ability to learn quickly
-No student schedule.
Working Conditions:
Temporary part time
Monday to Friday 8:00 to 17:00.
Possibility of working on Saturdays from 8:30 to 16:30
Benefits and permanency after six months
Competitive salary with performance incentive
Training paid for six weeks....
На някои от тях има и пакет социарни придобивки, супер изгодни – в България можем само да си мечтаем... Заплащането е сносно, 10-12 долара на час...Аз имам 7 годишен опит в кол център и много-много ще се радвам в началото да работя пак нещо такова...
В очакване на Годо...
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

Десита, мерси много за изчерпателния отговор ще ми бъде от полза :)
желая ти много успехи :D :D :D
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

кeeper of the 7 keys, и на теб благодаря за полезната информация ,много ми помогна. Желая ти много успехи и весело лято :beer: :D !
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Публикувай отговор