Как да разбера колко точки събираме и какво значи това?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bibilyana
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 4:04 am

Как да разбера колко точки събираме и какво значи това?

Мнение от bibilyana »

Със съпруга ми решихме да подадем документи.
Все още цялата тази процедура ми етвърде мътна, но ще се ориентирам все някак си...
Искам първо да попитам - навсякъде чета за някакви точки, след като направихме онлайн теста - резултата беше,че ние сме подходящи, но не видях никакви точки никъде, някой може ли да ми каже как да разбера какво са тези точки и колко точно са нашите?

Благодаря Ви предварително
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
nicol
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 6:15 am

Мнение от nicol »

Извинявам се, че се включвам към Вашия въпрос, но аз съм в същото положение и относно точките - щом след теста дава, че си удобрен за какво са необходими броя точки.Знам, че е необходим определен брой, но все пак не е ли достатъчно след решаването на теста да ти даде, че си удобрен.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Точките дават по-прецизна информация. Онлайн теста е базиран на тези точки. Според мен обаче ако новият онлайн тест ,който е от края на миналата година те одобрява това е достатъчно и не е нужно да се задълбаваш в точки и други такива. Когато не те одобрява можеш да хвърлиш едно око на точките и да видиш от къде какво можеш да компенсираш за да минеш определения минимум.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bibilyana
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 4:04 am

Мнение от bibilyana »

ivanko13 написа:Точките дават по-прецизна информация. Онлайн теста е базиран на тези точки. Според мен обаче ако новият онлайн тест ,който е от края на миналата година те одобрява това е достатъчно и не е нужно да се задълбаваш в точки и други такива. Когато не те одобрява можеш да хвърлиш едно око на точките и да видиш от къде какво можеш да компенсираш за да минеш определения минимум.
Да в крайна сметка по пътя на логиката и след четене на статиите тук и аз до тоз извод стигнах и реших да не се тръшкам излишно за точки, при условие,че теста ме е одобрил

И благодаря за отговорите де, надявам се да не досаждам с още такива въпроси, но наистина ми се струва сложна процедурата
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

не искам да оспорвам мнението на Иванко13
защото той винаги е доста точен :wink:

НО:

не е зле все пак да знаете за кое колко точки събирате
за да може да "подплатите" вариантите както се казва
да си оставите поне малък резерв по някои показател ако има такава възможност разбира се.
или иначе казано,ако има нещо което има шанс да не ви бъде зачетено като документ в последствие ,я стаж ,я някоя диплома или сертификат(недай си боже такъв вариант де) да може да имате спасителна сламка.
Все пак Вие докато правите онлайн теста все пак го правите с вашата лична убеденост че всичко което пишете/посочвате е точно така.Да,но интервюиращия може да не гледа с такова доверие на нещата както вие (което е нормално)
Та идеята ми е че човек трябва всичко до последно да му е проверено,да са пробвани ВСЯКАКВИ варианти и да се допуска и най-лошото.Да не се случи на интервюто да ви зададат някой въпрос по документите който изобщо не сте го допускали и да настане объркване.
За мен лично такава е идеологията ;) А и съм се убедил от собствен опит в други сфери,че малките камъчета обръщат колата.Но при такъв залог мисля нямаме право на такива рискове.

Успех. :)
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Напълно съм съгласна с Аментал! Лично на мен ми е вного по- спокойно като знам (не съм 100 % сигурна, рабира се) с колко точки отивам на интервюто и с какъв резерв разполагам, ако нещата тръгнат на зле (да не дава Господ, де). Затова смятайте внимателно и ,ако е възможно, обективно, за да няма после изненади (неприятни). Успех!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Напълно съм съгласен с Amental като искам само да допълня, че преди да се захване човек било с он-лайн теста или таблицата с точките, то трябва много внимателно да прочете Règlement sur la sélection des ressortissants étrangers или поне Анекс А от него. Ако и това не направи, то задължително трябва да се кликва върху кръгчетата със знака "?" вътре в тях (ако се тества он-лайн) и да се чете внимателно информацията в появяващите се прозорци. Така всеки ще намали риска да лъже себе си и теста, което пък ще доведе естествено до неверни резултати.
Защото по отношение на образованието да речем, още първата препратка отваря текстов прозорец където буквално си е написано:
FORMATION
La scolarité n'est considérée que si le candidat a réussi un programme d'études sanctionné par un diplôme reconnu par l'état. Le diplôme étranger est évalué en fonction de son équivalent dans le système d'éducation québécois.
Има и линк към страница за сравняване на образованията, в която е посочена и България. И ако се направи всичко това, то няма да има хора които да маркират произволно полета като: Diplôme d'études universitaires 2e cycle - 2 ans (au Québec, le diplôme est obtenu au terme de 18 ou 19 années d'études à temps plein) или Diplôme d'études universitaires 3e cycle - 3 ou 4 ans (au Québec, le diplôme est obtenu au terme de 21 à 23 années d'études à temps plein) без да са кандидати или доктори на науките.
Само още един пример ще дам. Във въпросите за трудовия стаж една такава питанка отваря следното съобщение:
EXPÉRIENCE PROFESSIONNELLE
L’expérience acquise dans une profession ne requérant aucune formation particulière ne peut être prise en compte.
Едва ли много от вас са му обърнали внимание а и да са, то малцина са тези които го разбират. Но тези които са пропрочели малко повече знаят, че става дума именно за професиите от клас "D" на матрицата с професиите по класификацията на Канада. Ето ги отново и тях:
NIVEAU DE COMPÉTENCE “D”
Une formation en cours d'emploi caractérise habituellement les professions.

6 VENTE ET SERVICES
Grand groupe 66
PERSONNEL ÉLÉMENTAIRE DE LA VENTE ET DES SERVICES
661 Caissiers/caissières
662 Autre personnel de la vente et personnel assimilé
664 Serveurs/serveuses au comptoir, aides de
cuisine et personnel assimilé dans les services
alimentaires
665 Gardiens/gardiennes de sécurité et personnel
assimilé
666 Nettoyeurs/nettoyeuses
667 Autre personnel des services de voyage,
d’hébergement, de loisirs et de parcs d'attractions
668 Personnel élémentaire des services personnels

7 MÉTIERS, TRANSPORT ET MACHINERIE
Grand groupe 76
PERSONNEL DE SOUTIEN DES MÉTIERS, MANOEUVRES ET AIDES D’ENTREPRISE EN CONSTRUCTION ET AUTRE PERSONNEL ASSIMILÉ
761 Aides de soutien des métiers et manoeuvres en construction
762 Manoeuvres aux travaux publics et personnel assimilé, n.c.a.

8 SECTEUR PRIMAIRE
Grand groupe 86
PERSONNEL ÉLÉMENTAIRE DU SECTEUR PRIMAIRE
861 Personnel élémentaire de la production primaire

9 TRANSFORMATION, FABRICATION ET SERVICES D’UTILITÉ PUBLIQUE
Grand groupe 96
PERSONNEL ÉLÉMENTAIRE DANS LA TRANSFORMATION, LA FABRICATION ET LES SERVICES D’UTILITÉ PUBLIQUE
961 Manoeuvres dans la transformation, la
fabrication et les services d’utilité publique
Човек може и 100 г. трудов стаж да има по някоя от тези професии, но той няма да му донесе и 1 точица.
Въобще нещата изглеждат прости само на пръв поглед. Та затова ако човек не знае някой от двата езика поне на средно ниво и нищо допълнително не е попрочел, не го съветвам да тръгне да се тества по който и да е от познатите начини. Рискът от грешки е доста голям и той ще доведе до излишно хабене на време и пари. Пък вие правете както си знаете, може и да имате в излишък и от двете. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bibilyana
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 4:04 am

Мнение от bibilyana »

Не бе не че ще тръгнем ей тъй
знаем и двамата английски на работно ниво, в момента учим и френски
вземаме доста точки за възраст и за образование и за това ме успокоиха,че нямало проблеми с точките, но въпреки това не знам ще видим
Последно промяна от bibilyana на Сря Юни 20, 2007 10:24 am, променено общо 1 път.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

bibilyana написа:Не бе не че ще тръгнем ей тъй
знаем и двамата английски на работно ниво, в момента учим и френски
вземаме доста точки за възраст и за образование и за ме успокоиха,че нямало проблеми с точките, но въпреки това не знам ще видим
Друг вариант ,който ви предлагам аз, ако не ви се занимава с точките е да си правите теста с различни нива на езиците, различен стаж, без втора специалност или с втора специалност(ако има такава). Щом сте в подходяща възраст и с високо образование. Почнете с най-ниските нива и така докато ви пусне. Пак ще добиете представа за това кое ви стига и кое не. Ама както, Линко е написал четете всички линкчета отбелязани с "?" ,иначе все едно нищо не правите.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bibilyana
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 4:04 am

Мнение от bibilyana »

Според точките
без да броим вторите специалности и допълнителните дипломи и френския който я научим до тогава я не
излязохме 72 точки, от макс124, което не е много розово, но все пак с 60 също се минава така, че за сега става работата
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

bibilyana написа:Според точките
без да броим вторите специалности и допълнителните дипломи и френския който я научим до тогава я не
излязохме 72 точки, от макс124, което не е много розово, но все пак с 60 също се минава така, че за сега става работата
Не само, че е розово положението ами при тези точки трябва да ви дадат сертификат без интервю :D Нещо май бъркате. Да не си слагате точки и за Adaptabilité = 8 ?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bibilyana
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 4:04 am

Мнение от bibilyana »

ivanko13 написа:
bibilyana написа:Според точките
без да броим вторите специалности и допълнителните дипломи и френския който я научим до тогава я не
излязохме 72 точки, от макс124, което не е много розово, но все пак с 60 също се минава така, че за сега става работата
Не само, че е розово положението ами при тези точки трябва да ви дадат сертификат без интервю :D Нещо май бъркате. Да не си слагате точки и за Adaptabilité = 8 ?
Ми не - там сложих, не помня 0 или 3
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Ако не бяха търпеливите и изчерпателни разяснения на Линко и аз щях да живея с розовата мисъл за суперски точки и минимални нива език. Не че точките са ни малко, но внимавайте с образованията и стажа, че меко казано са нож с две остриета....
bibilyana
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 4:04 am

Мнение от bibilyana »

milen73 написа:Ако не бяха търпеливите и изчерпателни разяснения на Линко и аз щях да живея с розовата мисъл за суперски точки и минимални нива език. Не че точките са ни малко, но внимавайте с образованията и стажа, че меко казано са нож с две остриета....
Какво имаш предвид с това??Нещо не разбирам, наистина,
аз също прочетох разясненията на Линко, но не разбирам френски - прочетох всичко от теста и го направих както трябва, а що се отнася до излишъците от време и пари, ако ги имахме щяхме ли въобще да обмисляме нещо такова? но това е една съвсееем друга тема
Публикувай отговор