Въпрос за шофьорска книжка

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Марин
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 2:39 pm

Въпрос за шофьорска книжка

Мнение от Марин »

Колко време важи BG книжка и необходимо ли е да вадя международна?
Подадени DCS-01.12.05
Обратна разписка-05.12.05
Accuse de reception-06.02.06
Интервю- 30.11.06-УСПЕШНО
DOC за Букурещ-18.12.06
Баркодове-19.04.07
Направени медицински-03.05.07
Покана за визи - 31.05.07
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за шофьорска книжка

Мнение от Agi »

Колко време важи BG книжка - 3 месеца
необходимо ли е да вадя международна - НЕ
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за шофьорска книжка

Мнение от dog »

Agi написа:необходимо ли е да вадя международна - НЕ
По-добре е да си извадиш, не струва много пари и не отнема много време, а спестява доста разправии и служи като превод на официалната ти книжка когато подаваш документи за канадска - това за Монреал
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
nadin13
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:53 am

Мнение от nadin13 »

а как точно се вади такава международна книжка? има ли разлика като се вади нормалната? и може ли международната да замести нашата българска (в случай, че искам направо международна?!) :?
мерси за отговорите..
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за шофьорска книжка

Мнение от Agi »

dog написа:
Agi написа:необходимо ли е да вадя международна - НЕ
По-добре е да си извадиш, не струва много пари и не отнема много време, а спестява доста разправии и служи като превод на официалната ти книжка когато подаваш документи за канадска - това за Монреал
не знам кой ти го е казал това, но не е вярно, бг книжката се превежда и с нея се ходи на изпит, това за Монреал
разбира се, може да си извадиш международна, нищо не ти пречи
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

nadin13 написа:а как точно се вади такава международна книжка? има ли разлика като се вади нормалната? и може ли международната да замести нашата българска (в случай, че искам направо международна?!) :?
мерси за отговорите..
Отиваш в КАТ със шофьорската си книжка 1 снимка и 6 лв.Става на същият ден!
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за шофьорска книжка

Мнение от dog »

Agi написа:
dog написа:
Agi написа:необходимо ли е да вадя международна - НЕ
По-добре е да си извадиш, не струва много пари и не отнема много време, а спестява доста разправии и служи като превод на официалната ти книжка когато подаваш документи за канадска - това за Монреал
не знам кой ти го е казал това, но не е вярно, бг книжката се превежда и с нея се ходи на изпит, това за Монреал
разбира се, може да си извадиш международна, нищо не ти пречи
Личен опит.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

Международна книжка се вади от СБА. Вчера говорих с тях. Необходимо е да носиш бг книжката, талона, 1 снимка и 12 лв. Правят я на момента пред теб.
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

Мдааа в тази държава май нищо дори и това, което е регламентирано по закон няма еднаква стойност. Съдейки по по-горните постинги виждам, че цените на международна шофьорска книжка опират на "пазарлък" - за гр. Пловдив е: - в КАТ се редиш на 3 опашки с номерца за да подадеш молба и струва само 8 лв за бр. , ...да ама в СБА без опашки и в момента пред теб офертата е за 16 лв. (стига колежката, която ги изработва да не е в отпуск, а тя Е) - :roll: странно нали всички пари отиват по-една и съща сметка за един и същ вид услуга. От там те препращат към друг техен център, за който цените също не се знае колко са - та така, да си отваряме очите и да следваме съветите от този форум - иначе ни товарят допълнително Изображение
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за шофьорска книжка

Мнение от Linko »

dog написа:
Agi написа:необходимо ли е да вадя международна - НЕ
По-добре е да си извадиш, не струва много пари и не отнема много време, а спестява доста разправии и служи като превод на официалната ти книжка когато подаваш документи за канадска - това за Монреал
Само дето трябва да се уточни, че в Монреал има не едно и две бюра на SAAQ, които извършват различните видове услуги за населението. За издаване на книжка например, може да се обърнете към едно от тези:

855, boulevard Henri-Bourassa Ouest,
Montréal (Île-de-), H3L 1P3
Téléphone : 514 873-7620

7335, boulevard Langelier, C-14 - Saint-Léonard,
Montréal (Île-de-), H1S 1V7
Téléphone : 514 873-7620

2350, boulevard Hymus - Dorval,
Montréal (Île-de-), H9P 1J9
Téléphone : 514 873-7620

Зависи в кой район смятате да живеете. Аз ще се явявам в първото от изброените и смятам да мина без международна книжка и дори без превод на настоящата. Като си уговарях час по телефона служителят ме попита на какъв език ми е написана шофьорската книжка. Отговорих: "На български език, но има и дублиране с латински букви." Тогава човека каза: "ОК, става." Това ще ми е козът и извинението ако започнат да ми създават проблеми на място. Като мине изпита ще се обадя.

Но думите ми все пак не значат, че на някой някъде не са му създавали или няма да създадат проблеми относно книжката. Включително може и мен да ме чакат проблеми. Ще видим много скоро.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Linko,не е зле да се обадиш отново и пак да попиташ за превод. Съпруга ми също там взе изпита, но беше с преведена книжка. Ходихме на място да се запише, като му видяха книжката, изискаха превод. Това беше преди повече от 3 години де, може и да има промени, просто да си все пак застрахован откъм неприятни изненади.
А тук разни служители си обясняват разни работи, след пето питане, може и да се нареди картината, това от личен опит в разни администрации и институции.
Успех!
Asicka
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 2:16 pm
Местоположение: София България

Мнение от Asicka »

Искам да питам освен превод на книжката други документи искат ли?
Едни познати си вадиха и някакви удостоверения от КАТ за произшествия.
Трябва ли такова нещо или е излишно??
home
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 3:40 pm
Местоположение: Montreal

Re:

Мнение от home »

Asicka,вчера мъжът ми си извади такава международна книжка от СБА-София/намира се на пл."Позитано"3/.Необходимо е да носите свидетелството за управление на МПС,1бр.снимка,контролния талон/син на цвят/,12лв.Процедурата отнема 10мин. ,не повече/няма опашки/. Успех !!!
Аватар
vjd
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 12:15 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от vjd »

По пронцип удостоверенията от КАТ за произшествия се вадят за застраховката когато си купиш кола в Канада. До момента обаче не съм чул на някой да са му изкали такова чудо, включително и на мен. т.е. излишно е. Относно превода на бг-шофьорската книжка е хубаво да се направи от БГ, но не е фатално ако се пропусне. Тук в Монреал става точно за 30 мин. и 20$.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Понеже и аз след 2 дни съм по тези пътеки (на изпит), та превод мисля че към момента си го искат, и то много се запъват за него. До преди 2 дни и аз не знаех че искат такова нещо, понеже в потвърждението от интернет за записване никъде не беше посочено като необходим документ. Но говорих с познат който мина преди 1 седмица и 3 пъти го връщали за различни документи, като единия път точно заради запъване за превода.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Публикувай отговор