Дайте добър и евтин вариант за връщане на паспорти отРумъния

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
nikola76
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 6:13 pm
Местоположение: Kitchener Canada
Обратна връзка:

Дайте добър и евтин вариант за връщане на паспорти отРумъния

Мнение от nikola76 »

Предварително благодаря за отговорите. Ето и моя случай. Изпратих паспортите със Спиди и сега не знам как ще стане обратното връщане. Казаха ми че става само със предварителна заявка от мен към DHL. Наистина ли това е единственния вариянт защото проверих цените им и се оказаха доста солени :) 154 лв. . И кога да направя тази заявка? Ще ме информират ли от Букурещ когато са готови с печатите на визите, или пак се почва с запитванията по E-mail :)
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

Трябвало е когато си изпращал паспортите да попълниш молба в която да посочиш,че желаеш паспортите да се върнат със Спиди за твоя сметка, а от Спиди да сложат в пакета и попълнена товарителница за наобратно.Това не го ли направихте?Ако не сте, пиши до Букурещ,с коя куриерска служба искаш да ти пратят паспортите! :thumbsup:
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Няма такова нещо, аз ползвах Спиди, не се попълва молба за обратно връщане, само молба за митницата за паспортите, а на Спидим само им казах, че искам с тях да ми ги върнат, устно. В Румъния са наясно според мен, че с когото са пристигнали при тях, с тях ще ги върнат. Румънския куриер, който ползват там Спиди е FANcourier www.fancourier.ro , на страницата може да се провери пратката от България към посолството в полето където пише "Cauta dupa AWB" доло в дясно, с номера на БГ товарителницата от Спиди, но за насам не може, само си чакаш и това е.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

А бе ей де е Букурещ , като са готови идете и си ги вземете. Доколкото знам има и автобуси от Русе, а може и от други градове.
Ако не сте били в Румъния ще съберете малко впечатления :)
Успех
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

Ние си изпратихме паспортите с UPS.

Платихме за 2-те посоки, попълнихме товарителницата за обратния път и я приложихме вътре в пакета. Така "комшиите" само трябва да я лепнат на новия пакет и готово.

п.п. Проследяваме пратката и както някой беше казал във форума, наистина паспортите ни обикалят Европа. А ако живееш в Русе и ги пратиш по куриер....то става като оная приказка- "от Варна до Бургас, за по-направо през София" :lol: :lol: :lol:
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

alkaponbg от UPS ни дадоха и номера на обратната пратка, така ще можем да я следим и на връщане.
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

ре

Мнение от Diavolo »

Хубаво ама при тези солени суми за куриер няма ли да е по- добре да се отиде лично до Букурещ да си вземете паспортите - то и мен ме чака това та за това питам , върти ми се тази идея .Ако някой го е правил ,моля да даде инфо.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Както писах и в други теми също като алкапонбг пратихме паспортите със Спиди за по 24.50 лв. във всяка посока.Попълнихме деклрация по образец до шефа на митница Дунав мост и им ги предадохме.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: ре

Мнение от Agi »

Diavolo написа:Хубаво ама при тези солени суми за куриер няма ли да е по- добре да се отиде лично до Букурещ да си вземете паспортите - то и мен ме чака това та за това питам , върти ми се тази идея .Ако някой го е правил ,моля да даде инфо.
извинявам се предварително, ако въпросът ми се стори на някой много тъп, ама как ще ходиш до Румъния като нямаш паспорт :?:
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Така беше преди влизането на двете държави в ЕС, Agi. :)
Сега в Румъния, както и в Гърция българинът ходи само с лична карта.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

офтопик

Ей това с Гърция най ми допада, моренцето им е супер! :D
Аватар
nt
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 2:54 pm
Местоположение: BG

Re: ре

Мнение от nt »

Agi написа:
Diavolo написа:Хубаво ама при тези солени суми за куриер няма ли да е по- добре да се отиде лично до Букурещ да си вземете паспортите - то и мен ме чака това та за това питам , върти ми се тази идея .Ако някой го е правил ,моля да даде инфо.
извинявам се предварително, ако въпросът ми се стори на някой много тъп, ама как ще ходиш до Румъния като нямаш паспорт :?:
Хе верно, че ако не сме в Европейския става невъзможно :), освен разбира се ако не си направи човек една 15 дневна екскурзия в Букурещ (преди 2007).

Някой пътувал ли е до Румъния да си дава/взема документите?

Споделяйте, че спрямо DHL и два пъти да заредя колата да ида и да се върна ще ми доиде по ефтино от 240 лв. (Пращане и получаване по DHL)
Макар, че и мен Speedy ме блазнят - ще си спестя разпитването "Къде е Кандското посолство бе комшо?"
DCS-15.5.2005
Ин-ю-8.12.2005 върнат за фр.(B1-1) до 1г
24.11.2006 атестация за Виена
19.12.06 тел. ин-ю OK
13.01.07 получ.серт за Кв-к
24.01.07 приети в Б-щ
28.04.07 баркодове
08.05.07 мед.
17.05.07 мед. OK
03.07.07 пок. за виза
28.07.07 ВИЗА
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Абе няма само това да си спестиш....доколкото ми разправя един приятел, който скоро шофира в Букурещ, няма кьорава табела, само рекламни билбордове....
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

паспорти

Мнение от piratus76 »

Със UPS за паспортите излиза около 100лв. отиване и връщане, ако не са ме излъгали от UPS-а. иначе със спиди в едната посока с обратна разписка е 46лв. и някакви стотинки, но забравих да ги попитам за връщането отново със спиди.
Аватар
nt
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 2:54 pm
Местоположение: BG

Мнение от nt »

Повечето от приятелите ми и тук в БГ и в Канада са буквално възмутени от Speedy по една или друга причина. :(
За сега отпадат маи от плановете ми ...
Който ги е ползвал да каже, имаше ли някакви проблеми ?
Кой знае може да са се коригирали пичовете... ;)

Това за UPS си е добра идея също. Ще я проуча.
DCS-15.5.2005
Ин-ю-8.12.2005 върнат за фр.(B1-1) до 1г
24.11.2006 атестация за Виена
19.12.06 тел. ин-ю OK
13.01.07 получ.серт за Кв-к
24.01.07 приети в Б-щ
28.04.07 баркодове
08.05.07 мед.
17.05.07 мед. OK
03.07.07 пок. за виза
28.07.07 ВИЗА
Публикувай отговор