Успешно интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ilian_78
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 3:59 am
Обратна връзка:

Успешно интервю

Мнение от ilian_78 »

Първо,Честито на всички успяли :beer:
Нямах възможност да Ви поздравя, понеже бях в отпуск за учене на френски!Моето интервю беше на 23.05 от 15 часа. Преди мен успешно минаха едно семейство от Плевен :D Честито и на тях! :D
Моето интервю продължи точно 22 минути с печатането на сертификата. Мосю Оперман ми поиска само паспорта, дипломата за висше и трудовата книжка.
За мен 29 г.
висше- машинен инженер
средно-телевизионен техник
фр - 6/7
англ. - 4/5
Успех на всички на които им предстоят интервюта и на тези с които ще продължим по-нататък с процедурата! :D :beer:
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

ilian_78, браво на теб!!дано с такава лекота преодоляваш и следващтите етапи от процедурата :beer: :beer:
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Честито, Илиане! Успех! :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
pashevam
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 4:42 am

Мнение от pashevam »

Здравей ilian_78, честито! Дай малко повече инфо, как протече, какви въпроси ти задава... Дай по-подробно за нас чакащите :lol: . Предварително ти благодаря и успех по-нататък с процедурата!
ilian_78
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 3:59 am
Обратна връзка:

Здравей,pashevam

Мнение от ilian_78 »

Как протече интервюто-първо Оперман ми се представи,после аз. Стандартните въпроси:дати на раждане,възраст,местоживеене и т.н. После-веднага защо избрахте Квебек, разкажете повече за него,вашата мотивация. Отговорих горе-долу стандартни неща. Поиска ми паспорта. После дипломата за висше.Какви предмети съм изучавал.Доколкото четох всички ги е питал това. След това поиска трудовата книжка. Мисля че за мен най-натежа факта че съм работил само по моята специалност,която съм учил в университета. Попита ме сам ли съм си попълвал Demande-то :D Отговорих-да, с помощта на частния ми учител,макар че тя не разбираше технически френски,макар да го знае иначе перфектно. Обърна на английски за особеностите на фирмата в която работя и за родния ми град. Трудно ,както при всички е превключването на английски. А иначе него съм го учил от 3 клас :D И накрая вика мечтата на всеки кандидат емигрант: Vous etes selectionnes! Преводачката го попита няма ли да ми иска дипломата от средното-той я сряза-НЕ!И така общо взето мина цялата одисея! Държа да Ви кажа че се подготвях по въпросите на ПЕТЯ от началната страница на сайта.Наистина почти няма какво по различно да ви пита всеки един изпитващ!УСПЕХ!!! :D
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

Един съвет и от мен , като не задължавам да се съобразявате с него.
Научете стандартните въпроси, това ще ви донесе минимума от точките. От там нататък нещата стават индивидуални. Интервюиращите са добре обучени да оценяват правилно точките(може и да сбъркат , но и те са хора).
Това интервю което е било само 22 минути ме навежда на мисълта,че точките сте ги събрали от другите критерии а френският не е бил от значение за крайния резултат ( впрочем май и при мен беше така).
Изводът е че езикът трябва да се учи за да се защити нивото което е декларирано, но това определено няма да стане със заучени фрази(освен минимума).
Иначе без проблем бях сложил една МР3-ка в джоба на ризата и записах цялото интервю, но понеже бях предпоследния ден от датите нямаше на кого да го пусна та да чуе "на живо" как говори една кебекарка , като интонация , как звучат въпросите и т.н.
Организирайте се и нека някой който е от първите да запише интервюто си и да го пусне на следващите, мисля че така ще се добие най-ясна представа как протича самото интервю.
Успех
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

driver написа: Иначе без проблем бях сложил една МР3-ка в джоба на ризата и записах цялото интервю
Защо не го качиш някъде тва интервю и дадеш линк,ще е полезно да се чуе
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Мисля, че това е суперска идея!
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

Нашето беше декември месец, май не го пазя. Иначе бях писал за записа още след интервюто но нямаше интерес тогава, пък и бяхме от последните както казах. Запишете новия интервюиращ, ще ви е повече от полза.
Успех
Публикувай отговор