Срокове за визи

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Срокове за визи

Мнение от petiov »

Привет на всички!
Преди време във форума срещнах срока от 15 работни дни като регламентиран от посолството като максимален от получаването на паспортите до изпращането им с визите.Търсих в страницата им ,но не го намерих.Някой може ли да ми изпрати линк за да видя сроковете.Защото вече сме резервирали билети,а паспортите ни са получени на 7-ми май в Букурещ и сега малко се притесняваме!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Généralement, les documents sont préparés et prêts à être délivrés dans les 15 jours OUVRABLES à partir de la date où les pièces justificatives ont été reçues à l’ambassade.
Това е цитат от поканата ни за визи, която ни изпратиха от Букурещ по и-мейл. Вижте вашата покана, така трябва да пише и на вас! :wink:
Успех и бързо получаване на визите!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

В писмото покана за визи при нас пишеше да вземем под внимание, че са нужни 15 работни дни за изработване на визата! И да не ги безпокоим!

Нещата станаха обаче сравнително по-бързо!

Получихме покана на 04.05.2007.
Изпратихме паспортите на 07.05.2007.
В Букурещ пристигнаха на 08.052007. - с UPS.
На 21.05.2007 - on line статусът ми се промени на Decision made.
На 23.05.2007 получихме визите, на които се вижда, че са направени на 15.05.2007.

Поздрави!
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

Благодаря Робин Худ.Точно така пише на поканата,но аз за по-сигурно реших да проверя и на сайта на посолството.Благодаря и на теб Жени, и честито за визите!Ние получихме поканата на 3-ти май,на 4-ти си изпратихме паспортите с UPS,а на 7-ми са получени в Букурещ.Щом при вас така са се развили нещата значи и ние тия дни да си чакаме визите. :thumbsup:
Victoria
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:36 am

Мнение от Victoria »

Този срок не съм го срещала никъде другаде, освен в тяхното писмо. Въпреки това мисля, че нямате основание да се притеснявате, тъй като моите лични впечатления са, че те го спазват - ние си получихме паспортите и за по-кратък срок. Това зависи и от куриерската фирма също.
Честито и успех!
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

нашите покани също дойдоха на 3-ми май, пратих паспортите и таксата за визи същия ден, и още си чакаме, получени са в посолството в Букурещ на 7.05 според Стиви и сайта на румънския куриер...за сега нищо ново от тогава
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

И ние сме на същото дередже-паспортите са получени в посолството на 8-ми,но още няма дори промяна в он-лайн статуса.Дано другата седмица да ги получим.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Да се похваля вече имаме промяна на он-лайн статуса.Днес следобяд Decision made.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

Днес имаме промяна в он-лайн статуса от "En cours" на "Decision prise".Още не сме си получили визите обаче.Според UPS се намират в Кьолн в момента и утре трябва да пристигнат....най накрая :D
Публикувай отговор