Необходими вещи от БГ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Ivet написа:
nadya marinova написа:а колко струва комплект 4аршафи,например.
За съжаление - доста. Поне доста ще се стори на всеки в първите дни. После пак на системата на селовете се намират на прилични цени, но ако ти трябват веднага малко нанагорно идва. :? Не ми се рови за цени, пък и видовете чаршафи са стотици, провери в сиърс или айкия ориентировъчно.
Е, чак пък доста. Виж, ако са копринени...
Наскоро ни се наложи да купим олекотен юрган - 14 долара.
Размер - king size от най-големите.
Комплект чаршафи, памучни, излезе 25-26 ако не се лъжа (не мога да кажа какво точно включваше, но бяха доста неща).
Качеството е повече от прилично - нито са се изпокъсали, нито са излиняли.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Aries, кажи го тоя магазин, моля те. Че тези дни гледах за юрганчета и хич не ме правят щастлива цените им. :?
Let it go...
nadya marinova
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 4:43 pm

Мнение от nadya marinova »

4е то и тук комплект обикновенни 4аршафи е 50 лв.а юрган4е няма за 14 долара.нещо друго да ме посъветвате да си взема от тук?
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

nadya marinova написа:4е то и тук комплект обикновенни 4аршафи е 50 лв.а юрган4е няма за 14 долара.нещо друго да ме посъветвате да си взема от тук?
Просто задължително : лекарства.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
nadya marinova
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 4:43 pm

Мнение от nadya marinova »

е,то е ясно.4инии и прибори също смятам да не нося.Какво сте ме посъветваш?
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

nadya marinova написа:е,то е ясно.4инии и прибори също смятам да не нося.Какво сте ме посъветваш?
Тук има една верига магазини, казва се : Dollarama - http://www.dollarama.com/

Всичко е по 1$. :lol:

За мен важните неща са : Документи, пари, лекарства, пълномощни за родителите(остават в БГ), документ от КАТ че имаш шофьорска книжка, от кога я имаш и че нямаш проишествия(с превод на FR или EN), едно HDD с каквото успееш да го напълниш, една камара CD-та или DVD-та., зимни обувки(тук са скъпички)

После добавяш дрехи, завивки, хавлий........ и т.н.

И като дойдете да не се шашкате от цените. :-) Свиква се. :-)

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

nadya marinova ти(вие) в кой град смятате да ходите?

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Аз си пиша в списъка и следното:

1) чубрица: 3 кг. - да имам поне за първите дни в Канада.
2) Тави: алпака 3 бр., от най-хубавите, български, произведени в ТПК "Тих Труд"
3) Тенджери: чакам да ме светнете за марка, която е по-евтина в България отколкото в Канада
4) Тел за чинии: някой писа, че в там нямало
5) лютеница: 1 куфар - 23 кг (34 бурканчета), заводска, да не е домашна


:D :D
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

6. Тоалетна хартия - от толкова чубрица и лютеница ще ти трябва :rotfl: :rotfl: :rotfl: :haplio:

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Ivet написа:А на сел хбав комплект е 70-80$, хубав тиган в хоумсенс е 10-20. :wink: Едва ли в БГ е много по-евтино. :wink:
Хубаво е обаче да имаш един на първо време докато чакаш сел-а :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

becks искам да ти кажа, че тавите, произведени в "Тих труд" могат да са в пъти по-добри от тези, които се продават тук. Друг е въпроса ако идваш с една камара пари и още с пристигането си можеш да отделиш една доста прилична сума за комплект тенджери. Аз лично, когато пристигнахме и започнахме да си купуваме най-необходимото в началото постоянно обръщах цените в български лева и всичко ми се виждаше ужасно скъпо. Още повече като си харчиш българските пари в Канада. Това отмина с времето, но докато отмине си бяхме купили най-необходимото. Но ти не можеш да го разбереш от там, както и аз не можех преди да дойдем. И не виждам какво смешно има в това да си донесеш чубрица /защото тук наистина няма точно като българската, или поне аз не съм виждала/ ако си свикнал да готвиш с нея, или да си донесеш тавите, чаршафите и хавлиите ако имаш място в багажа. Вярно е, че тук има чаршафи от добро качество, но повярвай ми съвсем не струват 14 долара. Ако има такъв магазин и аз бих искала да го посетя. Аз също така си донесох и течен аналгин, защото тук няма, а синът ми вдига доста често висока температура и не я смъква от нищо друго освен от течен аналгин. Така че всеки сам си преценява и си подрежда нещата по важност, а всеки опит и съвет би бил добре дошъл.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Aries написа:
Ivet написа:
nadya marinova написа:а колко струва комплект 4аршафи,например.
За съжаление - доста...
Е, чак пък доста...
Ариес, къде е тоя магазин наистина? В Сиърс ми се струват скъпи, в ИКЕА още не съм имала възможност да отида. Ние имахме място и мушнахме един комплект в багажа, но е малко тесен за леглото, а и да вземем поне още един.
А на въпроса - и за мен след документите, най-важни са лекарствата. Тука антибиотици и всичко друго, съдържащо антибиотик, се продава само с рецепта. Ако ти трябва втора опаковка пак отиваш на преглед и ако лекаря прецени ти изписва, ако не - не. Така че си вземете нещо такова, иначе сиропи за кашлица, прахчета против грип, бонбончета за гърло и т.н. има по магазините.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Bubi, becks може би не готви и затова не ги вижда така нещата. Аз също не си донесох подправки, една тенджерка си купихме тука, колкото да има къде да си сварим яйцата за Великден и да си правим спагети. Не ми е тръпка готвенето и затова не съм се и сетила за подправки при стягането на багажа. Но ти си права - дори това си е индивидуално и всеки сам си преценява.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

зая, чаршафи 100% памук понякога може да намериш в Зелърс, аз няколко пъти стм купувала от там, даже тази седмица май имат - комплект за голямо легло е 20$ (вкл. голям чаршаф с ластик за матрака, 2 калъфки за възглавници и един за завиване) имат и олекотени юргани всякви размери за 10$, не са кой знае какво, но за първо време стават
Мен не ми харесва, че комплектите ги дават с един голям чаршаф за завиване, а не с торби за всеки, ние с една завивка не можем да спим, до сутринта сигурно ще има смъртен случай, ще се изтрепим докато си дърпаме чаршафа :rotfl: :rotfl: :rotfl:
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Agi написа:Мен не ми харесва, че комплектите ги дават с един голям чаршаф за завиване, а не с торби за всеки, ние с една завивка не можем да спим, до сутринта сигурно ще има смъртен случай, ще се изтрепим докато си дърпаме чаршафа :rotfl: :rotfl: :rotfl:
:rotfl: То и моята половинка затова им се мръщи - не ще да е обща завивката. Пък и ако се завием така, че на мен да ми е топло - на него му е жега, ако на него му е добре - аз треперя от студ, не мога да си представя как ще се разберем с една обща завивка :lol:
Публикувай отговор