облекло на интервюто

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
nadin13
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:53 am

облекло на интервюто

Мнение от nadin13 »

обръщам се към всички, които са минали вече този етап от процедурата.
как според вас е добре да бъде човек облечен на интервюто: костюми, ризи...??? или простичко, както в ежедневието?
знам, че е прекалено маловажен въпрос, но понякога първото впечатление е много важно!!
благодаря предварително за напътствията!! :)
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

На нас ни предстои интервю.Мисля, че business casual (непринудено официално, не строго официално) е подходящо.
"In general, business casual means dressing professionally, looking relaxed yet neat and pulled together." It is a middle ground between business formal wear and street wear.
Т.е. нещо по средата на това, което ти изброи - между официално и ежедневно.

Но за всеки е индивидуално, разбира се. Всеки се чуства добре/комфортно в различни дрехи.
Не мисля, че има "рецепта" :)
Последно промяна от canat на Пет Мар 23, 2007 9:03 am, променено общо 1 път.
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

По-скоро по-официално (все пак е интервю, нали така), но не и като на сватба. :wink:
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Единствено код Black Tie приемат иначи ви връщат да се облечете официално, за дамите дневен грим не тежък вечерен, орърлица и мъничка чанта, ненатрапчиви но изискани парфюми са удачни за мъже Мон Блан за дами за предпочитане Шанел5 да са френски все пак.
Успех
NO PAIN NO GAIN
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Bily T написа:Единствено код Black Tie приемат иначи ви връщат да се облечете официално, за дамите дневен грим не тежък вечерен, орърлица и мъничка чанта, ненатрапчиви но изискани парфюми са удачни за мъже Мон Блан за дами за предпочитане Шанел5 да са френски все пак.
Успех
...и да не забравите черните очила, тип матрицата. :lol:

Малко по-официално, показвате уважение все пак. Хубаво е ако сте двойка цветовете на дрехите да са в тон.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

)))))) :D Някой хора сас се взели много на сериозно!Ми много ясно че с каквото имаш !А като знаеш френски 12/12 и 10/10 английски може и гол да идеш! :P Успех на всички!
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

Аз заложих на облеклото и не сбърках! Бях с тъмно син костюм на "Apolon" на ситни бели раета и розова риза! В последния момент се отказах от вратовръзката! Напръсках се с Dunhel Extremе и тръгнах за Московска 9!
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Най-доброто според мен:
за мъжете: Вишневочервен костюм от пясъчна коприна. Риза, под която прозира потника. Мрежести обувки. Бели чорапи ;)
за жените: има една тема за бродираните якички - вижте там, има много идеи ;)
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

Beck's,забравил си за вратовръзката! Аз Предлагам да е тъмно-синя с бели ивици (в тон с чорапите) и по възможност върхът на вратовръзката да стига наи-малко четири пръста над колана! :D
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

да допълня Бекс за мъжете - ризата задължително трябва да бъде с къс ръкав и задължително сложете вратовръзка - може и да бъде на кленови листенца, белите чорапи са 3/4 т.е. само да покриват глезена не повече нагоре да се вижда вижда гол крак.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Вратовръзката да е широка минимум 15 см, дължина най-много до средата на корема.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

c200, това на лигавник прилича :lol:
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

За тези, които още не им е забавно т. е . не са минали интервюто, хубаво е да сте с сако и панталон , вратовръзката не е задължителна :wink: . Обикновенно "изпитващтия", в нашиа случай, беше жена,е със сако и пола,делово. Личното ми мнение е ,че дрехите трябва да ви носят самочувствие, нали сте самоуверени и позитивни 8) УСПЕХ НА ТЕЗИ,КОИТО ИМ ПРЕДСТОИ ИНТЕРВЮ
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Аз бях по дънки и пуловер и двата пъти. Не са ме гледали странно. Първия път не събрах точки защото нямам висше образование. Но втория вече точките бяха намалени и всичко беше точно.

Първия път като бях на интервю ми направи впватление ,че Лиза Бодуен беше облечена много изсулено. Аз докато чаках даже я помислих за чистачката на консулството.

Втория път Жак Ландри си беше с костюм, риза и вратовръзка. Доста по-официален от Лиза. Никакви проблеми нямах.

Аз си бях с дънки и пуловер и двата пъти. Чисто и спретнато облечен. И сега бих отишъл така. Но това е лично мое мнение.

Успех!
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: облекло на интервюто

Мнение от Agi »

nadin13 написа:обръщам се към всички, които са минали вече този етап от процедурата.
как според вас е добре да бъде човек облечен на интервюто: костюми, ризи...??? или простичко, както в ежедневието?
знам, че е прекалено маловажен въпрос, но понякога първото впечатление е много важно!!
благодаря предварително за напътствията!! :)
да ви имам проблемите
мен ако ме питате, няма нужда да се "впрягате" толкова много какво да си облечете.
просто бъдете чисти ;) и си сложете нещо с което ще ви бъде удобно, защото може и да се наложи да се поизпотите
няма нужда да сте с бизнес или официално облекло, дори и да сте с джинси и пуловер няма да ви изгонят
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Публикувай отговор