Данъците в Quebec ? Колко ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Данъците в Quebec ? Колко ?

Мнение от Mark »

Plamen написа:
djredhat написа:Plamene imam :idea:
Ako napusnesh rabota, nqma da plashtash danyci :wink:

Drugo ne mi idwa naum.
A, wsyshtnost mojesh i da se wyrnesh w BG - tam nqma problemi s danycite :lol:
:P Много ми хареса лампичката дето я имаш :wink: ...ще видиш като ти дойде до главата /дай боже скоро/. А ако пък почнеш да печелиш по 40-60 000 на година ти пръв ще изревеш...Миналата година и аз така си виках, ех веднъж да почна да плащам данъци...няма да се оплаквам... :( . Вземи за пример кийпъра...пич, намери си работа, даже няколко смени...той какво е по-прост от терикатите на социал...при това ще си плати данъците на края на годината...е, кажи ми това честно ли е...
Като бъдещ данъкоплатец, бихте ли ми разяснили, колко данък ще плащам месечно, и съответно годищно, ако :
1. Работя за минимална заплата
1. За 60 000 на година

Мерси на компетентните отговори предварително !

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Може би някой ще ти отговори по-компетентно :-) аз лично мога да ти кажа, че след удръжките при работа на минимална заплата, остават между 900-1000 долара - всичко зависи от мястото, където работиш и осигуровките, които ти правят - съответно разбирай удръжки ... Данъците май са по-стабилна величина, а и тях може да ти ги върнат следващата година ако семейството е с нисък доход, ама осигуровките .... са си голям рекет.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Данъците в Quebec ? Колко ?

Мнение от vladi »

Mark написа:Като бъдещ данъкоплатец, бихте ли ми разяснили, колко данък ще плащам месечно, и съответно годищно, ако :
1. Работя за минимална заплата
1. За 60 000 на година

Мерси на компетентните отговори предварително !
Eto kolko:
Изображение

A eto i podrobnosti:
http://www.ey.com/GLOBAL/content.nsf/Ca ... rsonal_Tax
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Много показателен и полезен линк - всичко ми се разясни.

Мерси.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Plamen

Мнение от Plamen »

Добре е също да се знае, че има едни 16% федерални такси, които не се връщат независимо колко ти е заплатата или прихода. Те се плащат от всички. Естествено ако взимаш повече плащаш повече, но ако вземеш 1 долар законно трябва да платиш 16 цента. Дори и това да ти е целия доход за годината...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Mark написа:Много показателен и полезен линк - всичко ми се разясни.

Мерси.
Марк, таблицата наистина е много хубава и дава добра представа.
Все пак едно допълнение от мен - ако жена ти не работи, т.е. няма доходи за облагане - ти ще можеш да си намалиш малко твоя данък. Същото важи и за детето ви - ще имаш право на някакъв Tax credit и за детето.
Освен това данъчната година съвпада с календарната - за всичко което си изкарал през 2003 данъците ще се смятат догодина напролет. Мисля че е малко рано да ги мислиш данъците от сега.
Plamen

Мнение от Plamen »

Аз си правих данъчната декларация с тази програма /онлайн/ http://ufile.com/ . Може да е полезна за някой дето няма кой знае какво да попълва и не му се ходи на специалист. Полезно е да се че при доходи под 20 000 е безплатно, т.е. можете да си играете с нея и да си правите различни варианти. Освен че ви изчислява доходите ще ви изчисли и на колко детски имате право и какви ДДС-та ще ви връщат през следващата година...за съжаление при задаване на по-високи доходи ще ви иска да платите /за миналата година беше 20 долара/.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Plamen написа:Добре е също да се знае, че има едни 16% федерални такси, които не се връщат независимо колко ти е заплатата или прихода. Те се плащат от всички. Естествено ако взимаш повече плащаш повече, но ако вземеш 1 долар законно трябва да платиш 16 цента. Дори и това да ти е целия доход за годината...
Пламене, ако погледнеш таблицата ще видиш че федералните данъци са включени в сметката.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Koko написа:
Mark написа:Много показателен и полезен линк - всичко ми се разясни.

Мерси.
Марк, таблицата наистина е много хубава и дава добра представа.
Все пак едно допълнение от мен - ако жена ти не работи, т.е. няма доходи за облагане - ти ще можеш да си намалиш малко твоя данък. Същото важи и за детето ви - ще имаш право на някакъв Tax credit и за детето.
Освен това данъчната година съвпада с календарната - за всичко което си изкарал през 2003 данъците ще се смятат догодина напролет. Мисля че е малко рано да ги мислиш данъците от сега.
A prosto kato informaciq - ako dohoda e samo ot cofi, social, detski - ima li danyk ?

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Mark написа: A prosto kato informaciq - ako dohoda e samo ot cofi, social, detski - ima li danyk ?
Марк според теб има ли логика държавата първо да ти дава социал и детски, а после да ти ги облага с данък? Предполагам че и КОФИ също е нещо като социал, нали така? Така че ако само такива са ти доходите не би трябвало да имаш данък.
Plamen

Мнение от Plamen »

Коко, знам че е така. Просто исках да предупредя хората от българия че тука такова нещо като минимална заплата /и съответно никакви данъци/ няма. А иначе забележката ти е уместна- те са включени към федералните и ако взимаш повече пари съответно и тоя даънк става повече като процент. Но данък 0 няма.... :(
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Plamen написа:Коко, знам че е така. Просто исках да предупредя хората от българия че тука такова нещо като минимална заплата /и съответно никакви данъци/ няма. А иначе забележката ти е уместна- те са включени към федералните и ако взимаш повече пари съответно и тоя даънк става повече като процент. Но данък 0 няма.... :(
Пламене, предлагам ти да оставим тази тема за по-нататък, защото това което си написал пак не е точно, но изисква доста подробно обяснение - данъците зависят от доста фактори и не е толкова лесно да се обясни с няколко думи.
Можеш например да опиташ с данъчния калкулатор колко ще е данъка за доход от около 7,500 - би трябвало да е нула.
Темата обаче ме подсети да те питам нещо друго - какво става с ДаниК? Той не се появявал във форума от доста време, да не на почивка?
Plamen

Мнение от Plamen »

Ами незнам какво става с него. Пък и не виждам да се е регистрирал със старото име...незнам. В архива някъде има негови данни...може да му звънне някой. Пък може да е решил че няма смисъл да се занимава с нас...нали знаеш- хора идват и си отиват...
А иначе за данъците който не ми вярва нека опита с данъчния калкулатор на юфайл...веднага ще му изплюе тоя отговор за малкото пари. Например апреди малко го пробвах като си поднових профила с нов вариант...сложих 10 000 долара...излезе пак 16% /там пише non refumdable/. А иначе аз не се притеснявам /още/ за тия пари защото ми ги връщат като детски...ама до кога ли.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Мисля, че Dino е Danik. Но дали е така?
Обичам да преча
Plamen

Мнение от Plamen »

Не...Дино е съвсем друг човек...и това си му е стария ник от предишния форум...сажалявам че те разочаровам...
Заключено